You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Chybná interpretácia šírky skutočného tabulátora v rozdelenom okne

Re: Chybná interpretácia šírky skutočného tabulátora v rozdelenom okne

#1 Chybná interpretácia šírky skutočného tabulátora v rozdelenom okne

Posted by: RomBor | Date: 2015-08-06 17:31 | IP: IP Logged

Vo zvýrazňovači mám nastavenú šírku tabulátora na 8 znakov. V globálnych nastaveniach mám nastavenú šírku tabulátora na 2 znaky a tiež vkladanie skutočných tabulátorov.
Pri písaní v editore s daným zvýrazňovačom sa teda kurzor na tabulátore posunie o 8 pozícií. To je očakávané a správne chovanie.
Ak ale rozdelím okno editora horizontálne, v dolnom okne sa kurzor na tabulátore posúva o 2 znaky, namiesto o 8 a tak pozícia kurzora vôbec nezodpovedá skutočnej pozícii v texte (v dolnom okne sa ale text zobrazuje správne).
Znamená to teda, že "hlavné" okno preberá nastavenie tabulátora zo zvýrazňovača, ale "pomocné" okno už preberá nastavenie tabulátora z globálnych nastavení.

Rád by som ešte opäť pripomenul môj príspevok týkajúci sa práve nastavení tabulátorov vo zvýrazňovačoch: forum.pspad.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Chybná interpretácia šírky skutočného tabulátora v rozdelenom okne

Posted by: pspad | Date: 2015-08-15 15:21 | IP: IP Logged

Chyba s nastavením tabulátoru v rozděleném okně byla opravena.
Do nastavení zvýrazňovačů byla přidána možnost nastavit skutečné tabulátory pro zvýrazňovač.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Chybná interpretácia šírky skutočného tabulátora v rozdelenom okne

Posted by: RomBor | Date: 2015-08-19 18:46 | IP: IP Logged

Super, veľká vďaka.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR