You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Podpora regexpu

Podpora regexpu

#1 Podpora regexpu

Posted by: tempicek | Date: 2014-01-30 20:08 | IP: IP Logged

Zdravim!

Pouzivam PSPad uz dlouhe roky - nabidkou funkci je to fantasticky editor. Mam s nim ale jeden problem - regexy. Nevim jaky engine/library pouziva, ale neustale narazim na to, ze nejaky vyraz nezvladne zpracovat. Dnes muj pohar trpelivosti pretekl a rozhodl jsem se presidlit k jinemu editoru, ale protoze takovy prechod je spousta prace (hledani adekvatni nahrady, pak dlouhe zvykani si...) napadlo mne se jeste tu zeptat, zda neni v planu zamenit stavajici regex engine jinym - aktualnejsim/schopnejsim.

Diky!

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Podpora regexpu

Posted by: pspad | Date: 2014-01-30 20:45 | IP: IP Logged

Melo by se jednat o Perl syntaxi. Vice informaci zde:
regexpstudio.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Podpora regexpu

Posted by: vbr | Date: 2014-01-30 22:58 | IP: IP Logged

tempicek:
Zdravim!

Pouzivam PSPad uz dlouhe roky - nabidkou funkci je to fantasticky editor. Mam s nim ale jeden problem - regexy. Nevim jaky engine/library pouziva, ale neustale narazim na to, ze nejaky vyraz nezvladne zpracovat. Dnes muj pohar trpelivosti pretekl a rozhodl jsem se presidlit k jinemu editoru, ale protoze takovy prechod je spousta prace (hledani adekvatni nahrady, pak dlouhe zvykani si...) napadlo mne se jeste tu zeptat, zda neni v planu zamenit stavajici regex engine jinym - aktualnejsim/schopnejsim.

Diky!

Zdravim,
urcite moznosti nabizi skriptovani PSPadu, existuje i nekolik skriptu pro hledani a nahrazovani:
forum.pspad.com

Taky moje drivejsi javaskriptove "Lacine RE" je k dispozici na:
www.vbr.wz.cz

- bez zaruk, ale nejvyznamejsi nedostatky vestaveneho hledani a nahrazovani se pro me skriptem vyresily dostatecne.

(Predpokladam, ze by ve skriptovani sly pouzit i dalsi jazyky s mocnejsi podporou regulernich vyrazu, pokud s tim nekdo ma zkusenost.)

zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Podpora regexpu

Posted by: tempicek | Date: 2014-02-03 22:01 | IP: IP Logged

Nevsiml jsem si, ze jsem dostal odpoved (upozorneni na email mi nedoslo nebo ho omylem zachytil spam filtr), takze reaguji opozdene:

Diky za odpoved. Tu zminovanou knihovnu neznam, ale podle toho jak vypada jejich internetova stranka se da usoudit ledacos. Primo ale pisi: "As a language for rules used SUBSET of Perl's regular expressions (regexp)." Regexpy se stale vyviji a na internetu jsou k dostani mnohe knihovny ktere jsou vice ci mene "up to date", ta pouzita v PSPadu bohuzel spada do skupiny "mene". Nahrazeni jedne knihovny jinou by melo byt pomerne snadne, protoze vetsinou pouzivaji standardni API (ackoli je mozne ze zrovna tahle knihovna si se standardy moc hlavu nedela).

Tak nebo onak, predevsim jsem chtel vedet jestli se chysta upgrade v teto oblasti (nesnazim se kritizovat funkcionalitu - regexpy jsou slabinou mnoha textovych editoru), pokud ne, budu se muset precejen poohlednout jinde, protoze rychle a spolehlive vyhledavani je pro mne dost zasadni.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Podpora regexpu

Posted by: tempicek | Date: 2014-02-03 22:14 | IP: IP Logged

vbr:
Zdravim,
urcite moznosti nabizi skriptovani PSPadu, existuje i nekolik skriptu pro hledani a nahrazovani:
forum.pspad.com

Taky moje drivejsi javaskriptove "Lacine RE" je k dispozici na:
www.vbr.wz.cz

- bez zaruk, ale nejvyznamejsi nedostatky vestaveneho hledani a nahrazovani se pro me skriptem vyresily dostatecne.

(Predpokladam, ze by ve skriptovani sly pouzit i dalsi jazyky s mocnejsi podporou regulernich vyrazu, pokud s tim nekdo ma zkusenost.)

zdravim,
vbr

Diky za radu. Pred dotazovanim se tady jsem trochu hledal a ozkousel phReplace, ale ten se zda byt jeste horsi. Nejspis vetsine uzivatelu, narozdil ode me, vadi/chybi celkova funkcionalita Search/Replace v PSPadu. Ja k ni zasadni vyhrady nemam, jen potrebuji spolehlivy regex search, ktery bude podporovat napriklad "lookaround" vyrazy (a jine "vymozenosti"). Je velmi neprakticke davat dohromady slozitejsi vyraz, pak zjistit, ze nefunguje, a pak se snazit najit ktera cast z nej nefunguje a jestli jde nahradit necim jinym (prave lookaround dotazy v podstate nahradit nejde).

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Podpora regexpu

Posted by: vbr | Date: 2014-02-04 00:36 | IP: IP Logged

tempicek:
vbr:
Zdravim,
urcite moznosti nabizi skriptovani PSPadu, existuje i nekolik skriptu pro hledani a nahrazovani:
forum.pspad.com

Taky moje drivejsi javaskriptove "Lacine RE" je k dispozici na:
www.vbr.wz.cz

- bez zaruk, ale nejvyznamejsi nedostatky vestaveneho hledani a nahrazovani se pro me skriptem vyresily dostatecne.

(Predpokladam, ze by ve skriptovani sly pouzit i dalsi jazyky s mocnejsi podporou regulernich vyrazu, pokud s tim nekdo ma zkusenost.)

zdravim,
vbr

Diky za radu. Pred dotazovanim se tady jsem trochu hledal a ozkousel phReplace, ale ten se zda byt jeste horsi. Nejspis vetsine uzivatelu, narozdil ode me, vadi/chybi celkova funkcionalita Search/Replace v PSPadu. Ja k ni zasadni vyhrady nemam, jen potrebuji spolehlivy regex search, ktery bude podporovat napriklad "lookaround" vyrazy (a jine "vymozenosti"). Je velmi neprakticke davat dohromady slozitejsi vyraz, pak zjistit, ze nefunguje, a pak se snazit najit ktera cast z nej nefunguje a jestli jde nahradit necim jinym (prave lookaround dotazy v podstate nahradit nejde).

Zdravim,
uvedeny skript "Lacine RE" vyuziva regexp javaskriptu, tj. umoznuje lookahead, ale nikoli lookbehind.
Napr. "lacinou" nahradou pro negaci vyrazu je funkce "vypis nevyhovujicich", kdy se zada hlavni vyraz a nasledne vyrazovaci vyraz filtrujici prvotni nalezy. - jde to ale jen ve vypisu seznamu, ne primo v prohledavani vychoziho textu.
(Pro me bylo hlavnim problemem a prvotni motivaci pro vznik skriptu plne viceradkove hledani a nahrazovani, postupne se nabalily dalsi funkce.)
Pro eventualni skriptove doplneni pokrocilejsich funkci regexp, by bylo treba pouzit jineho jazyka ve WSH, treba pythonu; asi by to ale take nebylo primocare.
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR