You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Zvýraznění komentářů - dotaz

Zvýraznění komentářů - dotaz

#1 Zvýraznění komentářů - dotaz

Posted by: l.rutar | Date: 2013-05-20 19:40 | IP: IP Logged

Zdraví všechny na fóru.

už nějakou dobu používám PSpad pro práci s php, ale jedna věc my tu chybí.

jsem zvyklí na dvě barevná zvýraznění komentářů. jedno (např šedé) pro víceřádkové komentáře a pro řádky začínající dvěma lomítky "// comment" a jedno výraznější (např modré) pro řádky začínající třemi lomítky "/// comment".

pomáhá to vizuálně rozlišit zakomentovaný kód od komentářů popisující účel bloků kódu pro porozumění kódu.

Rád bych věděl jak něco takového nastavit v PSpadu. Hledal jsem v "Nastavení" -> "Nastavení zvýrazňovačů" ale tam nevidím možnost pro komentáře nastavit dvě barvy/styly. Pokud někdo ví jak to nastavit prosím poraďte.

Pokud to nelze rád bych to tímto navlhnul pro budoucí vylepšení.

Děkuji.

Edited 2 time(s). Last edit at 2013-05-20 20:00 by l.rutar.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Zvýraznění komentářů - dotaz

Posted by: pspad | Date: 2013-05-21 04:21 | IP: IP Logged

PSPad umi:
Comment //
Documentation (viceradkove)

Nastaveni zvyraznovacu / PHP

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Zvýraznění komentářů - dotaz

Posted by: l.rutar | Date: 2013-05-21 08:22 | IP: IP Logged

díky.
dohledal si a vidím styl "dokumentace", ze je to u víceřádkových /** ... */ vs /* ... */ pro dokumentaci a comment respektive. Ok, dobrý, to my bude stačit.

Každopádně ideálně bych ale chtěl i jednořádkový "dokumentace" na krátký poznámky proč se co dělá (jak jsem psal "///" vs "//" pro dokumentaci a comment). Možná i jako třetí styl "notes".

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR