You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Práce s PHP

Re: Práce s PHP

#1 Práce s PHP

Posted by: PeVal | Date: 2013-02-22 12:21 | IP: IP Logged

Podle návodu jsem si nastavil zvýrazňovač pro práci s PHP. Přesto se mi po otevření souboru PHP nezobrazí ikona „Spustí přiřazený kompilátor“ (CTRL+F9). Když opět otevřu okno nastavení zvýrazňovače a uložím, tak se mi ikona zobrazí.
Ale pokud kliknu někam mimo plochu s kódem – chci si prohlédnout log soubor, otevřu šablonu (CTRL+Space), otevřu jinou záložku a vrátím se zpět, ikona zmizí. Musím pak opět otevřít zvýrazňovač a uložit.
Používám PsPad 4.5.7 (2450), Win7 a Win XP. Mám administrátorská práva.
Prosím o radu co s tím.
Děkuji.

Edited 1 time(s). Last edit at 2013-02-22 12:22 by PeVal.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Práce s PHP

Posted by: pspad | Date: 2013-02-22 12:41 | IP: IP Logged

Pokud jste nainstaloval PSPad jako prenosou verzi do program files, nema program pravo na zapis do konfiguracniho souboru. To je vlastnost Windows - do program files muze zapisovat pouze instalator.

Zkontrolujte si nastaveni v nastaveni programu / Integrace do systemu, zda tam mate zaskrtnuto viceuzivatelske prostredi.
Pokud ne, spusste PSPad pres pravou mys jako administrator, provedte nastaveni, ulozte a restartujte program.

Dalsi problem muze byt v tom, ze mate nastaveni u PHP zvyraznovace, ale pouzivate HTML multizvyraznovac.
Bud v nastaveni musltizvyraznovace zruste moznost, aby se pouzival i pro PHP soubory nebo pridejte nastaveni PHP kompilatoru i pro HTML zvyraznovac.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Práce s PHP

Posted by: PeVal | Date: 2013-02-22 13:33 | IP: IP Logged

Děkuji.
PSPad mám jen rozbalený v adresáři na disku D, takže v oprávnění problém nebyl. Byl problém v těch zvýrazňovačích. Měl jsem multi. Když jsem doplnil do HTML zvýrazňovače stejné údaje jako do PHP, jak jste napsal, tak to funguje.
Ještě jednou díky za rychlou odezvu a radu

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR