You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: php se otevírá v hex editoru

Re: php se otevírá v hex editoru

#1 php se otevírá v hex editoru

Posted by: rhia | Date: 2013-02-11 21:31 | IP: IP Logged

Stala se mi nepříjemná věc - mám jeden php soubor, který se mi otevírá v hex editoru a nejsem schopen jej dostat do text módu. Říkám si, jestli náhodou není soubor poškozený. Prosím o radu a předem děkuji, jsou tam funkce, které bych nerad psal znovu. sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: php se otevírá v hex editoru

Posted by: pspad | Date: 2013-02-11 21:39 | IP: IP Logged

V takovem pripade je opravdu soubor obvykle poskozeny. Zjistite to, kdyz jej zkusite otevrit v Notepadu nebo nejakem prohlizeci (F3 v TotalCommanderu)

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: php se otevírá v hex editoru

Posted by: rhia | Date: 2013-02-11 21:48 | IP: IP Logged

hm, i tak díky, říkal jsem si, jesli v pspadu není nějaká kouzelná funkce, díky níž bych z toho dostal alespoň část textu...

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: php se otevírá v hex editoru

Posted by: vbr | Date: 2013-02-11 22:35 | IP: IP Logged

rhia:
hm, i tak díky, říkal jsem si, jesli v pspadu není nějaká kouzelná funkce, díky níž bych z toho dostal alespoň část textu...

Mozna by slo zkusit docasne prenastavit
Nataveni - Prima editace: Special settings:
AutoDetectBinary=1
na AutoDetectBinary=0

a zkusit otevrit skript jao text. Pokud by se ale poskozenim do souboru dostaly netextove znaky (napr. nulove bajty), editor si s tim nejspis neporadit, podobne muzou byt problemy s kodovanim aj.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR