You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Jde automaticky aktualizovat soubory v porovnání souborů?

Jde automaticky aktualizovat soubory v porovnání souborů?

#1 Jde automaticky aktualizovat soubory v porovnání souborů?

Posted by: aleskva | Date: 2015-01-11 18:18 | IP: IP Logged

Jednoduchý scénář: Otevřu dva soubory v PSPadu a třeba v poznámkovém bloku. V PSPadu dám možnost porovnat soubor s aktivní záložkou a klepnu na druhý soubor. Máme tedy tři záložky: dva soubory a jedno porovnání. Nyní upravím oba soubory v poznámkovém bloku a uložím je. V PSPadu se objeví dvě dialogová okénka pro každý soubor, že byl soubor změněn a jestli načíst novou verzi. Ale záložka s porovnáním pořád porovnává ty staré dvě verze. A žádné podobné okénko se neobjeví. Jasně, člověk jednoduše a skoro automaticky klikne na tlačítko aktualizovat mezi porovnávanými soubory, ale nešlo by to nějak automaticky jako u těch záložek se soubory?

Edited 1 time(s). Last edit at 2015-01-11 18:19 by aleskva.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Jde automaticky aktualizovat soubory v porovnání souborů?

Posted by: pspad | Date: 2015-01-11 18:58 | IP: IP Logged

Určitě by to šlo, ale v jakém případě?
Scénář:
porovnávám 2 zdrojové kódy a jeden upravuju na základě druhého. Přes Ctrl+G ze změněného skákám do upravovaného a měním jej. Pokud chci, aby se mi porovnávání přenačetlo, stisknu tlačítko nebo Ctr+R (Reload). Pokud by se mi to měnilo pod rukama nelíbilo by se mi to.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Jde automaticky aktualizovat soubory v porovnání souborů?

Posted by: aleskva | Date: 2015-01-13 10:24 | IP: IP Logged

No v případě podobném tomu, který uvádím výše. Můj konkrétní problém je, že upravuje jeden soubor podle druhého v editoru oficiálního kompilátoru (který má určité funkce, které do PSPadu neumím dostat, navíc kompiluje živě po každé editaci, jenže zase nemá porovnávání souborů, jako má PSPad). Na druhou stranu bych se mohl pokusit do editoru kompilátoru napsat rozšíření (nikdy jsem to sice nedělal, ale určitě by to nějak šlo)

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR