You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

#1 Vložení struktury stránek, podsekcí

Posted by: Nikitka | Date: 05/26/2012 14:26 | IP: IP Logged

Dobrý den, s PSPad začínám, takže budu ráda za každou radu.

Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem nastavením strukturu stránek, tzn. nějaké hlavní menu a pak jednotlivé podsekce.

Zkoušela jsem to různě ...nový projekt, nový adresář , nový soubor ..... ale pořád se nějak nemůžu dopracovat k tomu, aby to bylo nějak vzájemně propojené sad smiley, a z jedné konkretní stránky (souboru html) mi to šlo přesměrovat do nějaké podsekce.

A ještě bych se chtěla zeptat zda, a pokud ano jakým způsobem se dá vložit již hotová (zakoupená) webšalona např. typu Flash.

Děkuji mockrát předem za radu.

Options: Reply | Quote | Up ^

#2 Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

Posted by: pspad | Date: 05/26/2012 16:23 | IP: IP Logged

Tohle ale nema s PSPadem nic spolecneho. Je to o vzajemnem provazani souboru v HTMl kodu.
Tohle forum resi problemy s programem. Na programovani v HTML jsou fora a specialni stranky, napr. www.jakpsatweb.cz

#3 Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

Posted by: Nikitka | Date: 05/26/2012 17:22 | IP: IP Logged

Děkuju zaodpověď, ale stále tomu nějak nerozumím, já už html kody vytvořené mám..... na jednotlivé sekce, is odkazy, které jinak fungují. Problem je v tom, že nevím jak právě tyto už vytvořené html kody v PSPadu "sloučit" ...nebo jak to mám popsat

#4 Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

Posted by: Nikitka | Date: 05/26/2012 17:26 | IP: IP Logged

...a ještě ta zmiňovaná Flash šablona .... ta by šla do PSPadu?

#5 Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

Posted by: Kráťa | Date: 05/27/2012 01:01 | IP: IP Logged

Jasně, že by tam šla. PSPad však není Word, že tam něco vložíš. Mrkni na to www.jakpsatweb.cz O tvorbě webu je tam vše.
Přirovnám to k jezdění autem. Když máš řidičák (autoškola je jakpsatweb), je fuk, jestli jedeš Škodovkou (NVU), nebo Mercedesem (PSPad) a je téměř fuk, jestli máš pneumatiky bezdušové, či s duší (flash). Princip je stále stejný. V obci se jede 50 a na stopce se zastavuje, ať máš cokoli.

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

#6 Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

Posted by: Nikitka | Date: 05/27/2012 20:27 | IP: IP Logged

Vím, že to není word , webovky už dělám nějakou dobu, ale v dost jednoduchým programu, který teď už nestačí na to , co tam potřebuju. Jakpsatweb mam pročtenej, ale vpodstatě jsem se tam už nedověděla nic moc novyho.
Co je Html , tagy ..atd vím, a dala bych to ručně možná i nějak dohromady, ale to samozřejmě není účel, potřebuju něco s čím by se dalo pracovat trochu jednodužšeji, a ne dělat "htmláče" ručně, to bych dělala věčnost. Právě proto jsem chtěla zkusit PSPad, který by na to měl prý byt dostačující, ale zatím v něm nevidím žádné zvláštní praktické věci k použití, protože složitější věci jako menu, sekce, podsekce a složitější funkce, co jsem zatím zjistila se v PSPadu stejně musí dělat "ručně" ..... stejně tak NVU ...., u kterého mě to ale nepřekvapuje , tak jako u PSP , takže stručně řečeno, jakpsatweb i podobny navody pročtený mám , ale kromě toho jak vytvořit vícemeně zase ručně html , nebo jak připojit FTP jsem se tam nedočetla ...nebo to prostě nevidím, nevím.
Mám spoustu souborů html, který mi na tom původním programu bezproblemu fungovali, a ted to potřebuju převest do PSPadu, kde jsem myslela že se s tím bude dát dál pracovat.
Kažopádně díky za odpověď.

#7 Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

Posted by: Kráťa | Date: 05/27/2012 20:47 | IP: IP Logged

Ano. Když to máš všechno pročtené, tak jistě víš, že PSPad je na psaní kódu (ručně), kdy máš nad kódem kontrolu a můžeš si dělat co chceš.
Pro tebe však možná bude vhodnější nějaký WYSIWYG editor, kde se pracuje "jako ve Wordu" a editor pak kód vygeneruje sám podle sebe, jak se mu to zlíbí. Zkus třeba NVU www.slunecnice.cz, nebo jeho nástupce Kompozer www.slunecnice.cz (oba jsou zdarma a je do nich čeština).

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

#8 Re: Vložení struktury stránek, podsekcí

Posted by: JanoSk | Date: 05/28/2012 09:30 | IP: IP Logged

Ahoj,

Sunday, May 27, 2012, 8:27:23 PM, you wrote:

Mozna by pro Tebe bylo spis vhodnejsi:
- MS Expression Design
www.microsoft.com

- nebo Adobe Dreamweaver
www.adobe.com

PSPad je opravdu o pohodlnem psani veskereho kodu _rucne_.

Jestli jsi spis vytvarnik, nez koder, tak asi radeji WYSIWYG...

N> Vím, že to není word , webovky už dělám nějakou dobu, ale v dost
N> jednoduchým programu, který teď už nestačí na to , co tam potřebuju.
N> Jakpsatweb mam pročtenej, ale vpodstatě jsem se tam už nedověděla nic moc
N> novyho.

--
Best regards,
Jano

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2014 Jan Fiala
Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák