You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2022-04-02 17:32 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení, doporučuji 32b verzi:
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze zatím neobsahuje skriptování.
pspad.poradna.net

SHA1 hash:
3738e1ebddfe61e3ac10713fd7eea8a70d452314 pspad507b731.zip
a180adf8f8076300045dd06ab77f278029564772 pspad507b731x64.zip

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.7 (727)

Novinky:
Průzkumník kódu pro Autohotkey zobrazuje i návěští klávesových zkratek (#znak:smiling smiley
Automatická unicode kompozice (nastavení programu / Přímá editace) se kromě otevření provede i při vložení ze schránky a uložení souboru.
Uživatelské konvertory umožňují definovat oddělovací znak pro seznamy. V sekci [Settings] jako DelimiterChar=|. Výchozí je roura, i když parametr není uveden.
Možnost zákazu trojkliku a čtyřkliku - nastavení programu / Přímá editace jako TripleClick=0

Opravy:
Odmítnutí otevření velkého souboru při spuštění programu
Ötevření souboru z FTP s delší cestou než 260 znaků - ošetřena výjimka
Perl zvýrazňovač způsobil zacyklení, pokud soubor obsahoval znak #00
Další opravy hlášených chyb

Edited 1 time(s). Last edit at 2022-04-05 13:39 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2022-04-06 07:00 | IP: IP Logged

Nemůžu u PSPad x64 (ale u x32 to asi bude stejné) přijít na nastavení pro ukončování, kdy by se nezměněné soubory ukončily bez ptaní a u změněných souborů se zeptal, jestli uložit, či neuložit. Zatím je je volba taková, že buď se ptá pokaždé, nebo se neptá, ale potom beze slova uloží i soubory, které nechci uložit změněné (což se občas stává).
Jinak ale jsem rád, že jsi opět tady. Dlouho se nic nedělo a měl jsem strach, že jsi PSPad vzdal (nebo ještě něco horšího).

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2022-04-06 07:55 | IP: IP Logged

tohle je dotaz vždy, pokud jsou otevřené soubory
V nastavení programu / Potvrzování
[x]Potvrzení zavření aplikace s otevřenými soubory

V případě, že jsou nějaké modifikované, je tam dotaz s možností uložení souboru/všech
Ukládají se pouze změněné soubory (aspoň by se měly ukládat). Nezměněné soubory se neukládají

Pokud dáš jen uložit a ne uložit vše, měl by se ptát soubor po souboru.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2022-04-06 09:08 | IP: IP Logged

To je právě to, co se mi nelíbí. Já chci nastavení, aby se v případě nezměněných souborů nikdo na nic neptal a u změněných souborů se zeptal, co s tím (a dobře, když jednotlivě).
Teď mám jenom volbu buď aby se nikdo na nic neptal a uloží se změny, třeba i nechtěné, nebo volbu, kdy se (v tomto případě otravně) ptá i v případě, kdy PSPadem jenom nakouknu do nějakého souboru a jdu pryč. Prostě, současné volby jsou typu všechno, nebo nic, a ono by bylo dobré mít něco mezi tím.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2022-04-06 11:18 | IP: IP Logged

Ne.

1) První volba (nastavení programu / Potvrzování) je pro jistotu, aby se zeptal, jestli PSPad opravdu zavrit, napr. kdyz má někdo zavírání na ESC. Prostě aby se mu nezavřel PSpad s 10 otevřenými nezměněnými soubory. Můžete ji vypnout. Pokud bude jediný změněný, bude následovat bod 3)

2) Pak je tam další volba v nastavení programu / Zálohování, kde je několik voleb, jak se má chovat, např. při uspání notebooku, ukončování programu apod. Tu volba při ukončování programu byste měl mít vypnutou.

3) Pokud to bude nastaveno takto a budu mít otevřeny pouze nezměněné soubory, pak se PSpad na nic ptát nebude a nic nebude ukládat při ukončení.
Pokud bude nějaký soubor/soubory změněné, pak se ři ukončení programu PSpad zeptá. Můžu odpovědět uložit všechny (znamená všechny změněné) nebo jen Uložit, pak budu ukládat jeden změněný po druhém.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2022-04-06 19:55 | IP: IP Logged

Aha, funguje to. Poněkud (no, hodně) mě zmátla ta volba umístěná v Zálohách. Díky, to bylo to, co jsem hledal.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: sabaot | Date: 2022-05-25 11:22 | IP: IP Logged

nevím jestli nedělám někde něco špatně, ale po zvolení zobrazit čísla řádků, se tato informace neuloží a s každým spuštěním musím znovu nastavit. Dále mám problém s makry. Nahraju makro, ale F5 jej nelze vyvolat, jako kdyby se neuložilo. Makro managere je prázdný.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2022-05-25 12:01 | IP: IP Logged

To vypadá, že jste 5.0.7 neinstaloval přes existující 5.0.6, ale samotnou jste rozbalil do program files.
Pak se PSPad chová jako přenosná verze, lae program files je chráněná složka a program tam nemůže zapisovat.

Spusťte PSpad jako správce
V nastavení programu / Integrace do systému zaškrtněte víceuživatelské prostředí
Pak PSPad ukončete a spusťte normálně.

Ale i tak vám bude chybět spousta funkčnosti, protože developer verze obsahují pouze změny od poslední plné verze.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: sabaot | Date: 2022-05-26 06:46 | IP: IP Logged

hmm, moje chyba. Měl jsem instalované obě verze 32 a 64 a nevím do kterého jsem nakopíroval develop build smiling smiley Přeinstaloval jsem a nyní se zdá být vše v pořádku.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 5.0.7 (731) Cesky

Posted by: macekt | Date: 2022-06-23 06:22 | IP: IP Logged

K tomu zavírání bych měl jednu prosbu - přes den naotvírám třeba 15 souborů, které průběžně ukládám a mezi nimy mám pár souborů, které jsem jen otevřel a napsal si tam jen nějakou rychlou poznámku. Pak dám alt+f4 a PSPad začne zavírat postupně soubory. U prvního neuloženého se zeptá na uložení - ale jen vysvítí jeho název v záhlaví, ale nepřepne na okno na jeho obsah, takže netuším zda ten soubor chci uložit nebo ne. Musím zrušit ukládací dialog, přepnout se na soubor, zkontrolovat obsah a zavřít nebo uložit. Nemohl by pspad přepínat a zobrazovat obsah? (nebo mám jen rozbitého něco u sebe a ostatním se to chová normálně?

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR