You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-19 16:00 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení, doporučuji 32b verzi:
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze zatím neobsahuje skriptování.
pspad.poradna.net

SHA1 hash:
229ad2759fd0c47ee6bd83a5c52be01470404170 pspad507b721.zip
63f0ccb27232291c0f9910a233a7fa0edca0e7e1 pspad507b721x64.zip

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.7 (717)

Novinky:
Indikace změněných řádků
Kopírovat formátovaný text - nový funkce v menu Edit nebo kontextovém menu editoru - zachová formátován a umožňuje třeba do Wordu vložit zvýrazněný text

Opravy:
Windows Shell script highlighter
Parametr /F nespustil hledání od začátku textu, ale od pozice kurzoru
Obnovení souborů při startu neobnovilo poslední aktivní záložku
Další opravy hlášených chyb

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-12-20 09:27 | IP: IP Logged

Dobrý den,
děkuji moc za všechno Vaše úsilí a snad nevadí, že i před Vánocemi přicházím s nadílkou drobnějších připomínek:
* Indikace změněných řádků je supersmiling smiley
Drobnost: pokud použiji fci (např. 'Rozdělit řádek') a řádek se nezmění (např. obsahoval jen 1 slovo), přesto je indikován jako změněný.
Podobně na tom asi budou ostatní fce a také, pokud řádek upravím na původní (např. přidám znak a odmažu pomocí BackSpace - nikoli UNDO).

* Kopírovat formátovaný text také zní dobře - jen nevím, jaký je rozdíl oproti 'Export do schránky v RTF|HTML'?

* svislá čára na pozici kurzoru: nezobrazuje se, resp. zobrazí se jen pokud přejdu mimo PSPad a vrátím se zpět - pak na tomto místě zůstává "trčet" (namátkou: b.701 ještě OK, b.717 takto chybně)
- upřesnění: u std. zvýrazňovače se čára posouvá alepoň když připisuji text na konec souboru; u uživatelského vůbec

* kolegyně zavírá soubory dvojklikem na záložku a ukazovala mi v b.589, jak PSPad spadne (výstraha Violation...) po několika pokusech takového zavření + případně překliknutí na jinou záložku - asi problém s nějakým indexem - teď jsem nasimuloval i v tomto b.721 - po dvojkliku, výstraha ani nevyběhla

Nadále platí některé problémy nahlášené v b.701:
* po startu nefungují Automatické opravy - nyní upřesnění: je to v případě uživ. zvýrazňovače; pomůže překlik na jiný soubor a zpět

* F8 pro označení začátku/konce bloku nadále nefunguje - nevím, s čím to souvisí, protože když spustím b.600, tak mi to teď také nefunguje (jinak většinou ano), když spustím starou v. 4.6.1, tak tam to funguje - takže Win si to nedrží...

* 'Soubor' > 'Informace o souboru' zobrazují GMT časy (o hodinu méně)

Edited 2 time(s). Last edit at 2021-12-20 09:28 by mkocman.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-20 09:49 | IP: IP Logged

32b nebo 64b verze PSpadu?

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-12-20 10:00 | IP: IP Logged

32b; kdyžtak ukážu. Děkuji!

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-20 11:10 | IP: IP Logged

Budu odpovídat postupně

Quote:
Indikace změněných řádků je supersmiling smiley
Drobnost: pokud použiji fci (např. 'Rozdělit řádek') a řádek se nezmění (např. obsahoval jen 1 slovo), přesto je indikován jako změněný.
Podobně na tom asi budou ostatní fce a také, pokud řádek upravím na původní (např. přidám znak a odmažu pomocí BackSpace - nikoli UNDO).

Tam se detekuje zmena na řádku. Když vložím mezeru a smažu ji, je to prostě změna. To samé platí v případě rozdělení řádku apod. Takto se chovají i jiná IDE

Quote:
Kopírovat formátovaný text také zní dobře - jen nevím, jaký je rozdíl oproti 'Export do schránky v RTF|HTML

Je to podobné, možná lepší, co se týká výsledku. Přemýšlím, že bych te export do HTML/RTF časem odstranil. To bylo ještě v dobách, kdy nebyly standardizovány formáty, ale teď už se do jakéhokoliv RTF editoru dá vložit v HTML formátu.

Quote:
po startu nefungují Automatické opravy - nyní upřesnění: je to v případě uživ. zvýrazňovače; pomůže překlik na jiný soubor a zpět

Tohle bylo hodně zákeřné, nejen uživatelský zvýrazňovač, ale i otevření souboru v PSpadu. Proto mi to, když jsem to testoval fungovalo. Snad to již bude vše.

Quote:
F8 pro označení začátku/konce bloku nadále nefunguje - nevím, s čím to souvisí, protože když spustím b.600, tak mi to teď také nefunguje (jinak většinou ano), když spustím starou v. 4.6.1, tak tam to funguje - takže Win si to nedrží...

Opět zákeřné, pokud se spustil PSPad se souborem, tak to fungovalo. Jakmile se zavřely všechny soubory, tak se funkce zakázala, ale už se při otevření dalšího souboru nepovolila. Tak už to snad bude v pořádku

S dalšími budu postupně pokračovat

Edited 2 time(s). Last edit at 2021-12-20 12:25 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-20 11:24 | IP: IP Logged

Quote:
svislá čára na pozici kurzoru: nezobrazuje se, resp. zobrazí se jen pokud přejdu mimo PSPad a vrátím se zpět - pak na tomto místě zůstává "trčet" (namátkou: b.701 ještě OK, b.717 takto chybně)
- upřesnění: u std. zvýrazňovače se čára posouvá alepoň když připisuji text na konec souboru; u uživatelského vůbec

Podle mne je to tročku jinak. Pokud se pohybuju s kurzorem uvnitř kódu, tak se mění pozice řáry. V případě, že je povolený vstup za konec řádku, tak když jedu s kurzorem za konec řádku, tak se svislá čára mění.
Pokud se vracím s kurzorem zpět přes volné místo, zůstává čára trčet a pohne se, až když dosáhnu textu.

Můžete mi to potvrdit?

Ale může to souviset i s OS, vy máte tuším Windows 7 a ještě vypnutá témata, pokud si pamatuju. Tam se pak liší vykreslování.

P.S.
Komplet prepsano, takze je jedno, co bylo predtim. Snad uz bude v poradku

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-12-20 12:08 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-20 12:48 | IP: IP Logged

Quote:
kolegyně zavírá soubory dvojklikem na záložku a ukazovala mi v b.589, jak PSPad spadne (výstraha Violation...) po několika pokusech takového zavření + případně překliknutí na jinou záložku - asi problém s nějakým indexem - teď jsem nasimuloval i v tomto b.721 - po dvojkliku, výstraha ani nevyběhla

A tohle se mi nedaří nasimulovat. Otevřel jsem si několik řad souborů a dovjklikám jako blázen, a nic.
Poprosím o PSpad.INI, ať testuju stejnou konfiguraci a trochu víc informací.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-12-21 10:28 | IP: IP Logged

Dobrý den,
děkuji moc za Vaše reakce - za chvilku odpovím. Jen mě teď vyděsila jiná věc: cca od b.717 při vkládání ze schránky do souboru, který nemá nastaven Skutečné tabulátory, se automaticky převádějí tabulátory na 2 mezery - to je záměr?
Pokud ano, tak bych moc prosil udělat na to nějakou volbu - musím se qůli tomu vrátit ke starší verzi... (V b.701 ještě OK.)
Vyzkoušel jsem, že pokud jsou i v "buňce" 2 mezery, nepozná se pak, co je oddělovač a co jen 2 mezery v textu, čímž se formát rozhodí...
Případně by se daly zavést nějaké tab-replacement-chars, které by ho převáděly na zadaný řetězec (default např. "|"), a případně by si pak člověk výsledek zarovnal skriptem "Align Column"...

Edited 3 time(s). Last edit at 2021-12-21 10:35 by mkocman.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-21 10:40 | IP: IP Logged

Tohle se opravovalo v posledni verzi komponenty editoru.
Když používám jako tabulátory mezery, jaký je důvod vkládat do souboru skutečné tabulatory? Ten mix mezer a tabulatoru tam pak dělá jen nepořádek.
Tabulatory by se měly převést na příslušný počet mezer dle nastavení velikosti tabulátoru

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 5.0.7 (721) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-12-21 11:16 | IP: IP Logged

Důvodem aspoň u mě je soubor se SELECTy (víceřádkové odsazuji 2 mezerami, tzn. na Tab) společně s výstupy - ty chci mít s Tab, abych je mohl snadno kopírovat do Excelu apod.
Výstupy mám zapoznámkované (takže SELECTy snadno vidím) a zarovnané pomocí "Align Column" - ty trailing spaces se dají snadno odebrat; ze zkušenosti oddělovač "bílé místo" je daleko čitelnější než cokoli jiného, ale těch víc mezer je značně rizikové...

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-12-21 11:22 by mkocman.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR