You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

#1 PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-11-28 14:20 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení:
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze zatím neobsahuje skriptování.
pspad.poradna.net

SHA1 hash:
641bd510746f72a79e23b5ea4ecc754889585b62 pspad507b715.zip
ba07909837817272008fe219b1da9df9d61726d8 pspad507b715x64.zip

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.7 (710)

Novinky:
Nastavení programu (Special settings) - tlačítko Přímá editace. Přidán parametr UseClearType = 0/1, který umožní zakázat Clear type (antialiasing písma) v editoru. Nastavení se projeví po novém startu programu
Možnost nastavení výchozího FTP připojení - stačí na konec jména FTP připojení dát hvězdičku - znak *

Opravy:
Monitor schránky
Oprava chování příkazů výmaz slova před kurzorem (Ctrl+BkSpace) a výmaz slova (Ctrl+Del)
Systémové ikony v FTP (pokud povoleno v nastavení programu)
Další opravy hlášených chyb

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-11-28 14:23 | IP: IP Logged

Myslíte si, že tato verze může být zveřejněna jako nová plná verze, přestože neobsahuje podporu skinů?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-11-28 16:47 | IP: IP Logged

Zůstalo tam to rozbité zvýrazňování, asi jste to nedokázal nasimulovat. Jde to jednoduše:
(smazal jsem si před tím komplet konfiguraci, pro jistotu)

- nový soubor txt
- napíšu:
(aa)
(bb)
(aa)
- označím aa (zvýrazní se na ř. 1 a 3)
- přepíšu označené čímkoli, třeba c

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-11-28 17:24 | IP: IP Logged

czahoun:
Zůstalo tam to rozbité zvýrazňování, asi jste to nedokázal nasimulovat. Jde to jednoduše:
(smazal jsem si před tím komplet konfiguraci, pro jistotu)

- nový soubor txt
- napíšu:
(aa)
(bb)
(aa)
- označím aa (zvýrazní se na ř. 1 a 3)
- přepíšu označené čímkoli, třeba c

Rozumím. To bude souviset se zmenami, které se provedly v komponente editoru.
Budu muset po zmene vynutit prekreslení. Jdu na to.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-11-28 17:44 | IP: IP Logged

Ještě jedna drobnost, která se už objevila v některé z 7xx verzí. Vykresluje se červená ukončovací závorka úplně mimo textové pole (úplně vlevo nahoře). Jak k tomu dojít:

- nový soubor
- přepnout do zvýraznění php
- napsat nějakou ukončovací závorku, např. )

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-11-28 17:45 by czahoun.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-11-28 19:00 | IP: IP Logged

czahoun:
Ještě jedna drobnost, která se už objevila v některé z 7xx verzí. Vykresluje se červená ukončovací závorka úplně mimo textové pole (úplně vlevo nahoře). Jak k tomu dojít:

- nový soubor
- přepnout do zvýraznění php
- napsat nějakou ukončovací závorku, např. )

Diky za info. Obe veci opraveny. Oprava bude v dalsim buildu

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-12-01 12:09 | IP: IP Logged

Neudělám Vám radost, už dvakrát v tomhle buildu. A to už to vypadalo jako vyhubené:

image

Původně tam bylo toto: });
Takže tradičně na pozici ukončovací závorky.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2021-12-02 17:33 | IP: IP Logged

Zdravím,
díky za aktuální úpravy; v této verzi 5.0.7 (715), 32bit jsem si všiml drobné nečekané změny v chování automatického odsazování:
Dosud se při zapnutí této funkce zkopírovaly úvodní mezery (apod.) podle aktuální řádky na které se stiskl enter.
Zdá se, že ve verzi 715 se pro toto zohledňují i dřívější odsazené řádky, po kterých následují odřádkování. V praxi se to projeví, pokud je třeba po odsazeném kódu udělat pár (prázdných) odřádkování - i po odmazání úvodních mezer a stisknutí enteru na prázdném řádku se následující vytvoří s odsazením stejným jako poslední předcházející - neprázdný - řádek.
např. v kódu (s mezerami místo teček)

....abc¶




se po odřádkování na místě | vloží čtyři mezery na začátek nového řádku:

....abc¶



....|¶

Předchozí verze myslím toto nedělaly (ověřoval jsem dřívější build 681).
Děkuju a zdravím,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: mkocman | Date: 2021-12-03 18:52 | IP: IP Logged

To je pravda - nedají se nadělat prázdné řádky... Pokud však na řádku něco je a stojím na začátku, pak po Enter k odsazení nedojde.

Ad "ÿ": také to znám - stávalo se při uložení, kdy v editoru nic není poznat, ale na disku už je to špatně (a zůstane). Myslel jsem, že je to znakem #0, ale zřejmě není - dokonce se mi v b.715 objevil jako název projektu: "ÿ - [C:\Dropbox\Vera\kocNotes.4gl *]"

Otestoval jsem opět také novější fci 'Vybrat mezi záložkami' - zpočátku vybírala úplně mimo záložky, nyní je už "jen" chyba, že vybere klidně mezi záložkami zcela vzdálenými - nikoli nejbližšími - případně dodám 1MB příklad...

To mě vede k námětu, zda by při označeném bloku (libovolném) a přechodu na záložku (libovolným způsobem) v rámci bloku (včetně okrajů) nemohl blok zůstat zachován - pouze nastavit kurzor (colapse se zachováním pozice kurzoru pak lze udělat šipkou dolů+nahoru).
Pokud by to bylo pro některé nežádoucí, pak by se hodila volba 'Skok při označeném bloku nezruší blok', nebo jen GotoTargetKeepsSelection.
Pak by to mohlo fungovat i při Hledání, pokud bude 'Rozsah' := "Označený text"winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-12-03 18:56 by mkocman.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 5.0.7 (715) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-12-05 19:16 | IP: IP Logged

vbr:
Zdravím,
díky za aktuální úpravy; v této verzi 5.0.7 (715), 32bit jsem si všiml drobné nečekané změny v chování automatického odsazování:
Dosud se při zapnutí této funkce zkopírovaly úvodní mezery (apod.) podle aktuální řádky na které se stiskl enter.
Zdá se, že ve verzi 715 se pro toto zohledňují i dřívější odsazené řádky, po kterých následují odřádkování. V praxi se to projeví, pokud je třeba po odsazeném kódu udělat pár (prázdných) odřádkování - i po odmazání úvodních mezer a stisknutí enteru na prázdném řádku se následující vytvoří s odsazením stejným jako poslední předcházející - neprázdný - řádek.
např. v kódu (s mezerami místo teček)

....abc¶




se po odřádkování na místě | vloží čtyři mezery na začátek nového řádku:

....abc¶



....|¶

Předchozí verze myslím toto nedělaly (ověřoval jsem dřívější build 681).
Děkuju a zdravím,
vbr

problém byl opraven v dnešním buildu

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR