You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-05-02 08:46 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení:
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze zatím neobsahuje skriptování.
pspad.poradna.net

SHA1 hash:
449bd70d96d160807e9d07fea0017dad592ed3f6 pspad507b620.zip
96a5fcd4cdfd4d456c3dc73a0e01964cf5077366 pspad507b620x64.zip

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.6 (600):
Aktualizovaná komponenta editoru. Hlaste prosím cokoliv divného
CodeFolding podpora, zatím na ukázku pro JavaScript, Java, C#, C++, Perl, PHP, Pascal
CodeFolding je možné vypnout v nastavení programu / Special settings, Parametr CodeFolding=0
Editor - trojklik označí řádek, čtyřklik celý text
Automatická záloha konfigurace - před každou aktualizací, vyvolanou z PSPadu jsou konfigurační soubory automaticky zazálohovány do podsložky backup_cfg umístění konfigurace
Výchozí limity (Nastavení programu / Special settings) pro automatické zvýrazňování a průzkumníka kódu byly zvýšeny na 750 000 bajtů
SQL zvýrazňovač - přidáno několik SQL dialektů (Nexus, Postgres, Informix)

Opravy:
Otevření více souborů najednou z OpenDialogu
Po smazání číslované záložky souboru kolečkem myši nedošlo k přečíslování
Odstranění neexistujících z historie, pokud se odstranily všechny záznamy
Přetažení binárního souboru do TextDiff panelu
Další opravy hlášených chyb

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-05-02 10:55 | IP: IP Logged

Teď všichni sedí a zkouší CodeFolding grinning smiley
Já taky, samozřejmě, hned jsem si přiřadil klávesové zkratky, což je skvělé a určitě bude velkým pomocníkem. Jen jsem hned narazil na nesrovnalost, třeba to pomůže ve vývoji. Kupříkladu ukázkový kód v php:

function abc() {

foreach ($aaa as $bbb) {
// neco
}

}

Pokud to pozavírám myší, sbalí se to správně. Pokud ale přes klávesovou zkratku (funkce FoldNearest), sežere to obvykle při druhém sbalení první znak a nahradí závorkou. Takhle: ctrlv.cz

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-05-02 11:45 | IP: IP Logged

Ten code folding je zatim jen ukazkovy. Me slo hlavne o to, proverit novou verzi komponenty editoru, protoze jsem tam musel promitnout zmeny, ktere jsem provedl v te puvodni za roky vyvoje.
Proto neni zatim nikde v menu podpora codefildingu. Zatim jsem stihl upravit jen par zvyraznovacu, ve vsech se musi doprogramovat podpora.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-05-03 07:33 | IP: IP Logged

Dle instrukce "hlaste cokoliv divného" hlásím, že občas nechce napsat znak / přes klávesu na numerické části. Zatím tedy vždy, pokud je to na začátku řádku, ale pak se to rozbije i v textu. Pomůže třeba NumLock nebo Shift + /, tím se to nějak probere. V jiném programu se to neděje, takže to asi bude tím editorem.

Úplně jednoduše k tomu dojdu: otevřu PSPad, nový txt soubor a jak první zkusím lomítko... a nic.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-05-03 09:06 | IP: IP Logged

Díky za informaci
pokouším se to nasimulovat, dokonce jsem si i externí klávesnici s numerickou připojil, ale neprojeví se to, ať dělám, co dělám.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-05-03 10:15 | IP: IP Logged

Restartoval jsem počítač, děje se to pořád. Vrátil jsem verzi 600 a tam ten problém není. Přepíšu exe tímhle novým, lomítko to zase nenapíše. Takže to bude muset potvrdit ještě někdo, třeba se někomu podaří vypátrat, s čím se to pere.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-05-03 12:11 | IP: IP Logged

Co vše používáte? Automatické opravy?
Přemýšlím, co by na to ještě mohlo mít vliv...

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-05-03 12:43 | IP: IP Logged

Zkusím pak ještě úplně novou čistou instalaci, uvidíme. Ale teď se objevila další věc. Klávesa Home. Otevřené soubory z projektu, všude to funguje (asi 10 souborů jsem zkusil), jen v jednom souboru nic. Naprosto nereagovala. Až když jsem ten soubor zavřel a otevřel, jinak nepomáhalo nic, přepínání souborů sem tam, numlock, atd. Nefungovala ani na notebookové klávesnici.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-05-03 13:02 | IP: IP Logged

Tak už to mám. Nastavil jsem si (jak jsem hned v neděli psal) klávesy Ctrl-Num+ a Ctrl-Num- na ten fold a unfold a tohle za to mohlo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 5.0.7 (620) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-05-03 13:38 | IP: IP Logged

czahoun:
Tak už to mám. Nastavil jsem si (jak jsem hned v neděli psal) klávesy Ctrl-Num+ a Ctrl-Num- na ten fold a unfold a tohle za to mohlo.

Ufff. Díky za info.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR