You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

#1 PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-04-11 18:11 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení:
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze zatím neobsahuje skriptování.
pspad.poradna.net

SHA1 hash:
2d58ab09a17026bc888b86d61731052f49e6e7f9 pspad507b593.zip
46d0e57ed4fbaf7e1dc3effe71df89c0ea9dd7d0 pspad507b593x64.zip

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.6 (586):
MS SQL highlighter - added new data types
Session - list in the save session dialog is sorted alphabetically

Opravy:
Spell settings - switch dictionary in 64b version
Fixes joined with OpenPClose file redraw

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-04-11 18:24 | IP: IP Logged

Pro testování je k dispozici první verze PSPad aktualizátoru
pspad.poradna.net
Popis funkcnosti je v prilozenem readme (anglicky)

Rozbalit do slozky Updater, umístěné ve složce PSpad.exe. Struktura by měla být:
pspad.exe
- Updater
--- Updater.exe (a zbytek souborů)

Pokud to chcete otestovat bez vlivu na vaši instalaci, zkopírujte někam složku PSPadu, do něj podložku a soubory.

Zpětná vazba je vítaná.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2021-04-11 20:11 | IP: IP Logged

pspad:
Pro testování je k dispozici první verze PSPad aktualizátoru
pspad.poradna.net
Popis funkcnosti je v prilozenem readme (anglicky)

Rozbalit do slozky Updater, umístěné ve složce PSpad.exe. Struktura by měla být:
pspad.exe
- Updater
--- Updater.exe (a zbytek souborů)

Pokud to chcete otestovat bez vlivu na vaši instalaci, zkopírujte někam složku PSPadu, do něj podložku a soubory.

Zpětná vazba je vítaná.

Diky za toto rozsireni - aktualizace timto zpusobem jsou urcite pohodlnejsi. Zkusil jsem samostatny instalator pridat uz k predchozi verzi 589 a aktualizovat na aktualni 593.
Ovladani i funkce jsou prehledne, snad je trochu prekvapivy graficky styl aplikace - ve srovnani s vlastnim PSPadem - mozna se rozdil zvetsuje s mymi nastavenymi "klasickymi" styly oken, barev aj., ktere PSPad respektuje, instalator (v teto verzi) zrejme ne.

Hlavne jsem si ale (puvodne nedopatrenim) vsiml, ze pokud je editor spusteny v prubehu aktualizace, PSPad.exe se samozrejme nenahradi, ale aktualizator to "mlcky" prejde a zobrazi dokonceni aktualizace; exe pak zustane v predchozi verzi. Po opakovanem spusteni bez beziciho editoru je aktualizace kompletni - njespis je nejak umlcena chyba pri pokusu o nahrazeni - v takovem pripade asi pujde zobrazit zpravu, ze je treba program zavrit (eventualne doplnit automaticke znovuotevreni... to je asi planovano, pokud by se aktualizace vyvolavala treba primo z menu PSPadu.

Zdravim a dekuju,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-04-11 20:50 | IP: IP Logged

Zatim je to nen nastrel.
Poustet se pak bude nasledne i bezobsluzne z pspadu s tim, ze jej ukonci, zaktualizuje a spusti.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2021-04-15 07:04 | IP: IP Logged

Dobrý den, mám nejasnost ohledně toho výběru barvy, když si chci obarvit záložky. Chtěl jsem si tam udělat sadu vlastních barev pro budoucí použití, ale neukládají se. Při příštím spuštění jsou tam zase černá okýnka. Dá se to někde definovat třeba ručně, co tam chci mít navždy? Díky.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-04-15 07:28 | IP: IP Logged

czahoun:
Dobrý den, mám nejasnost ohledně toho výběru barvy, když si chci obarvit záložky. Chtěl jsem si tam udělat sadu vlastních barev pro budoucí použití, ale neukládají se. Při příštím spuštění jsou tam zase černá okýnka. Dá se to někde definovat třeba ručně, co tam chci mít navždy? Díky.

To je standardní Windows dialog na výběr barvy. Musím prozkoumat, zda je možné to nějakým způsobem uložit a načíst.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.7 (593) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2021-04-15 11:40 | IP: IP Logged

czahoun:
Dobrý den, mám nejasnost ohledně toho výběru barvy, když si chci obarvit záložky. Chtěl jsem si tam udělat sadu vlastních barev pro budoucí použití, ale neukládají se. Při příštím spuštění jsou tam zase černá okýnka. Dá se to někde definovat třeba ručně, co tam chci mít navždy? Díky.

Cestu jsem nasel. V pristim buildu bude prvnich 6 barev (dosud cerne) zapamatovano a priste nacteno.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR