You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.2 (341) Cesky

PSPad unicode 5.0.2 (341) Cesky

#1 PSPad unicode 5.0.2 (341) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2019-11-13 19:21 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (5,4 MB):
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze - náhled bez podpory skriptování. Archiv obsahuje pouze EXE. Nejprve pouřijde 32b verzi a následně přepište EXE.
pspad.poradna.net

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.2 (339):

Novinky:
Log okno - řádky obsahující "debug" jsou zvýrazněny zeleným symbolem
Skriptování - nová funkce editoru markEditorLine(integer) - obarví poslaný řádek stejně jako kliknutí v LOG okně
Skriptování - nová funkce pspadClosing(): boolean - vrací zda PSPad je ve stavu ukončování
Skriptování - nová funkce reloadUserHighlighter(jméno: string) - přenačte definici uživatelského zvýrazňovače. Parametr je jméno zvýrazňovače nebo jméno definičního souboru.

Opravy:
Autohotkey průzkumník kódu - oprava detekce definice funkce
Problém s nepřekreslením okna při přepnutí mezi PSPadem a Chrome based prohlížečem
ukládání souboru bez přípony - bude možné po přepnutí typu souboru v dialogu na *.*
opraven problém s chvilkovým zamrzáním u některých uživatelů při zvýraznění související závorky

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.2 (341) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2019-12-05 17:23 | IP: IP Logged

Zdravim, diky za aktualni upravy a nove funkce.
Vsiml jsem si nekterych zmen u vykreslovani tabu s nazvy souboru v editacnich oknech.
Libi se mi aktualni vytucneni tabu aktivniho souboru.
Zda se ale, ze se ted zkomplikovalo nastaveni barvy tabu - rucne z kontextoveho menu nad tabem i skriptem
editor_obj.tabColor("RRGGBB");

Chovani zrejme zalezi na nastaveni promennych:
HighlightCurrentFileTab a MarkCurrentFileTab nebo jejich kombinacich.
(a na nastaveni stylu oken ve Windows - pouzivam na win 7 "klasicke" zhruba jako win98)

Obvykle pouzivam
HighlightCurrentFileTab=0
MarkCurrentFileTab=1

Zda se, ze HighlightCurrentFileTab=1 ted blokuje (nebo prekryva) jakekoliv nastaveni barvy pozadi tabu.
V nekterych pripadech se zmenena barva nevykresli, i kdyz se jevi (z vystupu funkce ve skriptu), ze je nastavena; aktivuje se treba vyvolanim rucniho nastaveni barvy a potvrzenim (bez prenastaveni barvy).
Asi jsem nevyzkousel vsechny kombinace, pripadne jina mozna nastaveni.
nekdy skript vraci i chybu pro radek s tabColor(...): (chybejici objekt...) - nepodarilo se mi ale zpresnit podminky pro spolehlive nasimulovani.

Nevim jestli pripadne jde o nejak nevyhnutelnou kolizi s novou funkci vytucneni nazvu - idealni by bylo, pokud by slo oboji, je to ale celkove detail.
(Win 7, pspad 5.0.2, 341)
Dekuju a zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR