You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

#1 PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2018-02-17 19:37 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (5,4 MB):
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze - náhled bez podpory skriptování. Archiv obsahuje pouze EXE. Nejprve pouřijde 32b verzi a následně přepište EXE.
pspad.poradna.net

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.0 (251):

Novinky:
implementován nejnovější správce pamětu FastMM4
uložení barevného scématu nyní ukládá i barvy pro porovnání souboru a barvy párových značek
dialog pro hledání umožňuje nastavit záložky na místě nálezů a následně pak přecházet po výskytech přes ALT Up/Down

Opravy:
Hromadná změna kódové stránky nezachovala konce řádků dle původního souboru
Hromadná změna kódové stránky při konverzi do UTF-8 vždy zapsala BOM
Unix Shell Script - komentář začínající na #!
Windows shell script - přidána klíčová slova: net, use
Windows Shell script - pomlčka v proměnné
Kopírování řádku (menu edit), pokud byla označena část řádku

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Posted by: khagaroth | Date: 2018-02-18 08:26 | IP: IP Logged

Nefunguje porovnání souborů v 64-bitové verzi. Označuje naprosto nesmyslné rozdíly. A navíc padá. Padání se dá nejlépe zreprodukovat pokud se dvakrát po sobě pustí porovnání s obsahem na disku.
32-bitová verze je v pořádku. No, ne úplně. Porovnání s obsahem na disku ukazuje rozdíl na konci souboru, pokud má soubor na konci prázdný řádek.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2018-02-18 12:15 | IP: IP Logged

Příkazem (cesty vynechávám) PSPad.exe soubor lze v jedné instanci otevřít pouze jeden soubor. Pro otevření více souborů je nutno mít povoleno více instancí, což vždy není žádoucí.Přitom z menu PSPadu lze v jedné instanci otevřít více souborů.
Platí pro obě verze(32/640.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2018-02-20 14:22 | IP: IP Logged

Pytlík:
Příkazem (cesty vynechávám) PSPad.exe soubor lze v jedné instanci otevřít pouze jeden soubor. Pro otevření více souborů je nutno mít povoleno více instancí, což vždy není žádoucí.Přitom z menu PSPadu lze v jedné instanci otevřít více souborů.
Platí pro obě verze(32/640.

Zkousel jsem a projevuje se mi to v pripade, kdy PSPad jiz bezi. Pokud nebezi, otevrou se vsechny soubory v poradku.
Deje se to jen v pripade, kdy nejsou jednotlive soubory uvedeny v uvozovkach. Pokud jsou uzavreny v uvozovkach, jsou soubory v poradku otevreny.
Kdyz se posle radek jako parametr, pak se tezko usuzuje, jestli jde o soubor s mezerou v ceste nebo o 2 soubory. Zvlast, kdyz tam mohou byt mezi jmeny souboru jeste prepinace.

Asi by to slo osetrit - vyzkouset, jestli jednotlive casti parametru jsou samostatne soubory nebo jeden soubor atd.

Edited 1 time(s). Last edit at 2018-02-20 14:26 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Posted by: Pytlík | Date: 2018-02-20 21:14 | IP: IP Logged

Však o ten případ "při-otevření" dalšího souboru do jedné instance mi jde.
Nikdy se nepokouším otevírat několik souborů naráz a ta zmínka o mezeře v názvu souboru ... raději no comment (už takhle je moje replika na můj vkus až příliš ostrá).
Zůstaňme tedy u toho, že příkazem PSPad.exe soubor otevřu soubor a když chci tímtéž příkazem otevřít další soubor, který by se měl otevřít do téže instance (protože nemám povoleno více instancí), tak PSPad příkaz ignoruje. Je-li povoleno více instancí, druhým příkazem se další soubor otevře do nové instance.
Do minulé verze 251 do fungovalo bez problémů.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2018-02-20 21:26 | IP: IP Logged

Podařilo se mi to zlomit, takže i víc souborů to už zvládne. Jen je to trošku víc testování - jestli je to jeden soubor nebo víc, oddělených mezerou, jestli jsou tam přepínače apod.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Posted by: stepanh | Date: 2018-02-21 14:19 | IP: IP Logged

Z prostředí mimo PSPad se mi neotevře více jak jeden soubor.

Když otevřu soubor z Průzkumníka nebo třeba z Total Commandera a pokusím se otevřít další soubor (Například poklepáním na zástupce nějakého dalšího textového souboru na ploše.), nic se nestane. Ze samotného PSPadu lze postupně více souborů otevřít...

Po návratu k 251 vše funguje OK. Zopakoval jsem několikrát (re)instalaci 261 vs 251 a opravdu u 261 je výše popsaný problém.

Mimo jiné, už starší verze neuměli otevřít dávkově více souborů. Pokud by se podařilo v rámci opravy chyby rozšířit vlastnosti PSPadu o otevírání více souborů najednou (V Průzkumníku označením N souborů a přes pravé tl. myši Otevřít.), bylo by to pěkné...

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 5.0.0 (261) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2018-02-21 15:51 | IP: IP Logged

stepanh:
Z prostředí mimo PSPad se mi neotevře více jak jeden soubor.

Když otevřu soubor z Průzkumníka nebo třeba z Total Commandera a pokusím se otevřít další soubor (Například poklepáním na zástupce nějakého dalšího textového souboru na ploše.), nic se nestane. Ze samotného PSPadu lze postupně více souborů otevřít...

Po návratu k 251 vše funguje OK. Zopakoval jsem několikrát (re)instalaci 261 vs 251 a opravdu u 261 je výše popsaný problém.

Mimo jiné, už starší verze neuměli otevřít dávkově více souborů. Pokud by se podařilo v rámci opravy chyby rozšířit vlastnosti PSPadu o otevírání více souborů najednou (V Průzkumníku označením N souborů a přes pravé tl. myši Otevřít.), bylo by to pěkné...

Pokud nebude PSPad maximalizovany, bude to fungovat. Odkaz na otestovany build je v anglickem prispevku, kde se to same resilo

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR