You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

#1 PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2015-08-16 20:18 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,9 MB):
code.fosshub.com
pspad.poradna.net

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhnětete si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Tip: Pokud chcete zrychlit start programu a nepoužíváte FTPS připojení, smažte soubory libssl32.dll and libeay32.dll v adresáři PSPadu.

Změny od verze 4.6.0 (2667):

Novinky:
PSPadStarter - nová malá aplikace, která zrychlí otevření souboru přes dvojklik nebo když je asociace přes registry, pokud již PSPad běží. Pro stávající uživatele - otevřete nastavení programu / Integrace do systému, odklikněte asóciaci pro TXT a znovu ji zaklikněte a potvrďte nastavení.
Nastavení zvýrazňovačů - možnost nastavit skutečné tabulátory na úrovni zvýrazňovače. Přepínač má 3 stavy, přičemž třetí stav bere nastavení z Nastavení programu.
Vytvořit nečíslovanou záložku - funkce byla rozšířena na nastavit/smazat nečíslovanou záložku
Hledat/Nahradit v souborech - pokud není zapnuta volba v nastavení programu / Nástroje na přednaplnění řetězce pro hledání, PSPad nabídne poslední hledaný řetězec

Opravy:
zvýraznění aktuální záložky při nepoužití témat operačního systému
HEXA editor - ošetřen případ, kdy je v HEX editoru nastaven 1 bajt na sloupec přepne se zobrazení z textu na HEX v unicode souboru
Rozdělení okna - šířka tabulátoru dle nastavení zvýrazňovače

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: zdenekk | Date: 2015-08-16 20:33 | IP: IP Logged

V downloadech to vypadá na chybný název ZIP souboru

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2015-08-17 04:20 | IP: IP Logged

Díky, opraveno

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: AD7 | Date: 2015-08-17 14:59 | IP: IP Logged

Virustotal.com report:

PSPad.exe - OK - www.virustotal.com

avšak

PSPadStarter.exe - 3x hlási - www.virustotal.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2015-08-17 15:33 | IP: IP Logged

Aviru už jsem kontaktoval, zjistili, že šlo o False/positive:
analysis.avira.com

Ostatní 2 (čínské antiviry, o kterých jsem v životě neslyšel) jsem kontaktoval také, takže předpokládám, že do budoucna to bude vyřešeno.

Když jsem zkoušel přidat digitální podpis a nechat to na VirusTotal znovu analyzovat, vypadlo hlášení pouze na jednom číňanovi. Takže do budoucna bude mít starter také disgitální podpis.

Tady je výsledek kontroly podepsaného starteru:
www.virustotal.com

Edited 1 time(s). Last edit at 2015-08-17 15:36 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: AD7 | Date: 2015-08-17 16:31 | IP: IP Logged

Díky. Ono tie dig. podpisy v novších Windows 7+ sú vždy vítané.

Edited 1 time(s). Last edit at 2015-08-17 16:39 by AD7.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: Jeronimo | Date: 2015-08-24 10:45 | IP: IP Logged

Mě se v 4.6.0 (2667) občas stává, že se soubor otevře s chybnou diakritikou nejen v obsahu, ale i názvu, někdy se ani obsah nezobrazí.

Například dnes: název souboru "Zesplatnění" je problém a místo "ě" a "í" se zobrazí znaky s otazníkem. Obsah souboru to nenačetlo vůbec (jako by byl soubor prázdný).

Při kliknutí na Uložit, chybová hláška: "Chyba při ukládání souboru "cesta a nazev souboru".
Uložit jako: uloží se prázdný soubor.

PC: Windows 7 Enterprise (EN), Service Pack 1 (pravidelně updatovaný)

Možná příčina:
Soubor jsem otevřel pro editaci z Total Commanderu, kde jsem měl nastaven starší PSPad 4.5.6 z vedlejší složky (verze bez instalace) jako výchozí editor. Domnívám se, že se mezi sebou mohly třískat verze, protože při snaze editovat soubor starší verzí 4.5.6 již běžela 4.6.0, kde mám integraci nastaveno: "Jen jedna instance programu".

Nepodařilo se mi to znovu nasimulovat, proto se jen domnívám, kde by mohla být chyba a upozorňuju tak i ostatní.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2015-08-24 12:12 | IP: IP Logged

Problém bude v chybně nastaveném regionálním nastavení. Hádám, že máte počítač s předinstalovaným operačním systémem od výrobce.
Je třeba jít do ovládacích panelů / Místní a jazykové nastavení a na poslední záložce změnit česká republika třeba na Anglicky, potvrdit a pak to přepnout zpět.

Další možnost, co mě napadá je, že by to mohl kazit nový PSPad starter. Klidně jej smažte. Pak jděte do nastavení programu / Integrace do systému, odklikněte integraci s TXT, potvrďte, zaklikněte a znovu potvrďte. Tím se přepne registrace ze starteru zpět na PSpad.
Další build už starter potřebovat nebude, podařilo se mi otevírání dalších souborů při běžícím PSPadu zrychlit, vlastně i prvotní start programu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.6.0 (2669) Cesky

Posted by: Jeronimo | Date: 2015-08-25 07:47 | IP: IP Logged

Děkuji za reakci. Předinstalovaný systém to není a na toto nastavení zřejmě právo mít v doméně nebudu.

Odregistrovat / zaregistrovat txt přípony jsem již provedl, na základě informací o novém buildu. Teď jen čekám, zda se chyba znovu projeví.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR