You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-10-20 17:40 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,7 MB):
31.31.78.126
www.dropbox.com

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory. Správná cesta pro získání plné funkčnosti:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 4.5.8 (2457):

Novinky:
možnost předat jako parametr masku souborů (c:\files\*.txt). Maska může být pouze ve jménu souboru, ne v cestě. Počet souborů je omezen na 100.
možnost nastavit kompatabilitu interního HTML prohlížeče do verze IE 7..IE 10 (Nastavení programu / Integrace do systému)
informace o souboru - doplněna možnost zkopírovat pouze seznam slov (Shift+Ctrl+C)
přidána klíčová slova flash_cache, cell_flash_cache pro Oracle
přidány tagy pro HTML5
přidána možnost uložit všechny soubory před spuštěním externí aplikace (nastavení zvýrazňovačů, nastavení projektu)
přidána možnost ovlivnit spuštění externího programu s vybraným textem (nastavení zvýrazňovačů, nastavení projektu)
titulek okna programu - pokud je otevřen projekt, zobrazuje se jeho jméno v titulku
je možné si individuálně nastavit barvu záložky souboru (pravá myš na záložce nebo menu okno). Barva je zapamatována i po ukončení programu, pokud je zapnuto zapamatování stavu.

Opravy:
ošetřen problém při načítání projektu, kde v seznamu souborů projektu byl prázdný řádek
projekt z adresáře - chyba, pokud byl projekt vytvořen z rootu disku
průzkumník kódu pro VBScript - doplněn chybějící property get xxx
vymazání souboru PSCache.bin - ukládání barvy záložky
do překladu přidán řetězec pro Barvu záložky souboru

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: KraPet | Date: 2013-11-02 21:44 | IP: IP Logged

Co mě trápí delší dobu, je NEzvýraznění některých html tagů.

Pokud mám nastavený HTML nebo HTML multihighlighter nebo XHTML tak se některé párové tagy zvýrazní tyrkysovým pozadím (pokud je kurzor v tagu) jako např. DIV, SPAN, IFRAME, B, ale některé ne jako např. H1, BODY, TITLE, I.

Proč? Je to chyba nebo záměr?
Kde se to dá definovat?

Předem díky za odpověď.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-11-02 22:07 | IP: IP Logged

Zvýrazněny jsou pouze ty, které mají smysl.
Např. u BODY smysl nevidím, když je tento tag použit v dokumentu pouze jednou na začátku a na konci.
Důvod pro výběr pouze některých tagů je výkonový. Pokud by byly zvýrazněny všechny, bylo by překreslování pomalé

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: KraPet | Date: 2013-11-02 23:16 | IP: IP Logged

OK, díky za objasnění.
A bylo by schůdné přidat CENTER a FONT?

Pak bych měl jednu s tím související prosbu.
Bylo by možné upravit funkci CTRL+SHIFT+T tak, aby to element označilo i když mám kurzor na jeho uzavíracím tagu (např. </div>)? Nyní funguje pouze když je na otevíracím (např. <div>).
A celkovou funkcionalitu udělat podobně jako u CTRL+SHIFT+M. Tedy po opakovaném stisku přesunout kurzor na opačný konec výběru. třeba i tak že na jednom konci bude vybrán pouze text mezi tagy a na druhém včetně tagů.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-11-03 15:49 | IP: IP Logged

Obe funkce budou dostupne v dalsim buildu.
Jen s tim prepinanim je to komplikovanejsi, protoze je oznacen tag vcetne zavorky a funkce pozaduje, aby kurzor stal uvnitr tagu

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: myf | Date: 2013-11-03 17:59 | IP: IP Logged

Ještě by bylo fajn mít pro tagy funkci analogickou k CTRL+SHIT+B (což je jump to matching bracket), tedy nějaký "jump to matching tag", a to jak již bylo navrženo jak z počátečního na koncový tak i obráceně.

Jinak ohledně současné implementace zvýrazňování párových tagů jsem se před časem pokusil nadhodit mírně provokativní návrh.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: KraPet | Date: 2013-11-06 22:23 | IP: IP Logged

Pokud se to povede vyřešit, budu rád.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-11-07 07:12 | IP: IP Logged

myf:
Ještě by bylo fajn mít pro tagy funkci analogickou k CTRL+SHIT+B (což je jump to matching bracket), tedy nějaký "jump to matching tag", a to jak již bylo navrženo jak z počátečního na koncový tak i obráceně.

Jinak ohledně současné implementace zvýrazňování párových tagů jsem se před časem pokusil nadhodit mírně provokativní návrh.

Na to se da pouzit funkce funkce oznaceni tagu. Pokud stojim na konci, oznaceni tagu me prenese na parovy tag na zacatku a opacne

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: myf | Date: 2013-11-07 09:45 | IP: IP Logged

pspad:
Na to se da pouzit funkce funkce oznaceni tagu. Pokud stojim na konci, oznaceni tagu me prenese na parovy tag na zacatku a opacne

Tenhle workaround mě také napadl, ovšem nikdy mi nefungovalo to "opačně", tj ani v posledím dev buildu mi Edit>Select Tag pokud mám kurzor v dejme tomu </body> neoznačí nic. Z otevíracího tagu to ale skutečně funguje. (A vrátit se pak dá přes ctrl+up.)

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2462) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-11-07 10:49 | IP: IP Logged

Tohle teprve bude v dalsim buildu. Naprogramované to jiz je

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR