You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-02-27 21:52 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (1,9 MB):
pspad.siliconhill.cz
pspad.cincura.net

Poznámky k použití aktualizace:
7ZIP archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.5 (2412):

Novinky:
Nastavení zvýrazňovačů - je možné nastavit barvu záložky souboru
aktivní záložka souboru je zvýrazněna
v HTML a CSS je na kliknuti zvyraznena barva vcetne #
COBOL - přidána sekce COPY do průzkumníka kódu
REX - nový průzkumník kódu

Opravy:
C++ průzkumník kódu
změna chování automatického doplňování
průzkumník kódu pro COBOL
COBOL - přidat/odebrat komentář se řídí podle nastaveni AreaA
opraven filtr v dialogu pro otevření souboru při pokusu o otevření souboru z projektu, který neexistuje

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: MartinKK | Date: 2011-02-28 09:14 | IP: IP Logged

Dobrý den,
díky za nový build, vše funguje OK. Jen jsem se chtěl zeptat (teda jestli jsem se nepřekoukl a PSPad to již nemá), nešlo by vylepšit PSPad o zvýrazňování stejných slov (nebo alespoň proměnných).
Martin

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: kori | Date: 2011-03-02 07:47 | IP: IP Logged

Zdravim,

autocomplete jiz drive napsanych slov (CTRL + J) je super, ale chtelo by to, aby rozlisoval i velikost pisma.

Nyni nabidne to, co bylo napsano jako prvni.

Priklad:

AHOJ
ahoj
Ahoj

-- nabidne vzdy AHOJ

ahoj
AHOJ
Ahoj

-- nabidne vzdy ahoj a to bez ohledu na SHIFT (psano velkymi pismeny)

Toto chovani by chtelo upravit. Predem diky

A jeste jsem narazil na chybu(?) se zvyraznovaci.

V PHP mam nastavenu barvu zalozky treba na zelenou. Pokud je multizvyraznovac zakazan, pak jsou zalozky u *.php zelene. Pokud je multizvyraznovac v nastaveni povolen (je zakrtnuto pouzivani pro PHP), pak je zalozka podle nastaveni barvy XHTML zvyraznovace (treba modra), nikoliv dle PHP, tj. zelena

Edited 2 time(s). Last edit at 2011-03-02 08:09 by kori.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2011-03-04 12:26 | IP: IP Logged

Zdravím.
Od tohoto buildu (možná předchozího, přišly rychle za sebou) se děje nehezká věc. Používám variantu záložek "tlačítka" a po každém kliknutí na tlačítko souboru (ať už aktivního nebo jiného) se text na tlačítku... jak to říct... rozmázne, jakoby se přepsal ještě jedním přes to. Takže po pátém přepnutí na ten soubor je text úplně tučný.
Přepnutí na jiný program a návrat na PSPad to zase vyčistí. Dělá to na XP i na Win7.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-03-04 14:15 | IP: IP Logged

czahoun:
Zdravím.
Od tohoto buildu (možná předchozího, přišly rychle za sebou) se děje nehezká věc. Používám variantu záložek "tlačítka" a po každém kliknutí na tlačítko souboru (ať už aktivního nebo jiného) se text na tlačítku... jak to říct... rozmázne, jakoby se přepsal ještě jedním přes to. Takže po pátém přepnutí na ten soubor je text úplně tučný.
Přepnutí na jiný program a návrat na PSPad to zase vyčistí. Dělá to na XP i na Win7.

Poslete mi screenshot

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2011-03-05 12:31 | IP: IP Logged

Měl byste to mít v mailu.
Ještě doplním, že na jiném pc, s Win7, je to horší. Tam jsou tučné všechny záložky od začátku, nepomáhá ani přepnutí na jiný program a zpět. A když přepnu na plochá tlačítka, jsou v pořádku, ale to ztučňování se děje už při přejíždění myší přes ně.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: Vany | Date: 2011-03-06 10:39 | IP: IP Logged

haha, to je pravda, nikdy jsem tlačítka nepoužil, ale zkusil jsem to a na W7p to dělá taky, ale jen několikrát a pak už jsou všechny nápisy na tlačítkách tučné a dál už nerostou.
pozn.: mám zapnutý ClearType - vyhlazování písma, takže ten to další ztučňování možná omezuje

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-03-06 19:48 | IP: IP Logged

kori:
Zdravim,

autocomplete jiz drive napsanych slov (CTRL + J) je super, ale chtelo by to, aby rozlisoval i velikost pisma.

Nyni nabidne to, co bylo napsano jako prvni.

Priklad:

AHOJ
ahoj
Ahoj

-- nabidne vzdy AHOJ

ahoj
AHOJ
Ahoj

-- nabidne vzdy ahoj a to bez ohledu na SHIFT (psano velkymi pismeny)

Toto chovani by chtelo upravit. Predem diky

A jeste jsem narazil na chybu(?) se zvyraznovaci.

V PHP mam nastavenu barvu zalozky treba na zelenou. Pokud je multizvyraznovac zakazan, pak jsou zalozky u *.php zelene. Pokud je multizvyraznovac v nastaveni povolen (je zakrtnuto pouzivani pro PHP), pak je zalozka podle nastaveni barvy XHTML zvyraznovace (treba modra), nikoliv dle PHP, tj. zelena

1. Autocomplete bude od dalsiho buildu rozlisovat velka a mala pismena.

2. zalozka multizvyraznovace se ridi zakladnim zvyraznovacem, ne dalsimi skripty. Kdyz nahodou budete v kodu stat v HTML casti, pak se ma zalozka zobrazit HTML barvou,m kdyz v JavaScriptu, pak by se mela zase prebarvit jinak? Asi ne, ze?

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: kori | Date: 2011-03-07 16:11 | IP: IP Logged

Zdravim,

Ad autocomplete: Diky, skvela zprava!

Idealni by bylo, kdyby nabizel vsechny varianty slova, pokud jich existuje vice tj. pisu "aho" a nabizi "Ahoj, ahoj, AHOJ" s prioritou velkych pismen, pokud pisu se shiftem, s priotitou malych, pokud pisu bez, ale i rozdeleni podle psani velkych / malych pismen, tj. pisu "AHO" / nabizi "AHOJ" (pouze velka), pisu "aho" / nabizi "ahoj" (pouze mala) bude stacit smiling smiley

Ad syntaxe: No, nefunguje. Multizvyraznovac spravne nabizi barvy a napovedu dle bloku kodu, tj. v HTML nabizi html a v PHP php, ale barvy zalozky se nemeni, resp. barvy zalozky jsou dle nastaveni XHTML zvyraznovace.

Toto ale neni podstatna vada (alespon pro mne).

Edited 2 time(s). Last edit at 2011-03-07 16:22 by kori.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2415) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-03-07 18:23 | IP: IP Logged

Bude nabizet vsechny tvary, ktere najde v textu.

Ad syntaxe - zalozka je jedna. V multizvyraznovaci se ridi hlavnim zvyraznovacem, to je HTML nebo XHTML. Co je na to nepochopitelneho?

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR