You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

#1 PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2010-02-01 05:39 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,1 MB):
pspad.cincura.net

Poznámky k použití aktualizace:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.5 (2374):

Nové věci:
nová funkce - synchronizace projektu s diskem s možností omezení na seznam přípon v nastavení projektu. Prvni verze, bude následovat úptava dialogu na vytvoření prpojektu z adresáře.
opět zprovozněno speciální nastavení (Nastavení programu / Přímá editace) - OldWhiteSpaceChar
nový uživatelský zvýrazňovač pro XProfan 11 od Stephan Sonneborn
nový uživatelský zvýrazňovač pro Falcon 11 od GRAWeeLD
možnost seřadit záložky souborů dle abecedy - menu nad záložkou nebo menu Okno

Opravy:
při odstranění zvýrazňovače je u nového neuloženého souboru změněna přípona na TXT
opravena chyba po vložení textu do incrementálního hledání
nový styl zvyrazneni komentaru ve zvyraznovaci CPP
undo problémy s Autoindent režimem

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: zdenekk | Date: 2010-02-01 14:13 | IP: IP Logged

Čím to, že mi to nejde stáhnout?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2010-02-01 14:39 | IP: IP Logged

Nejakym problemem u tebe. Link je v poradku.
Zkus pres prave tlacitko ulozit cil odkazu jako...

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: JohnyRicio | Date: 2010-02-02 04:15 | IP: IP Logged

rekl bych ze je problem u hostingu. take nemuzu stahnout. vrací se mi "vypršel čas spojení"

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: ino | Date: 2010-02-04 08:16 | IP: IP Logged

Ahoj,
narazil jsem na problem, ze PSPad nedetekuje a nezobrazi dotaz na refresh u otevreneho souboru, ktery byl na disku v mezicase zmenen. Tzn nezobrazi se (tusim ze tato) hlaska: rs_FileWasChangedQuestion=Obsah souboru byl změněn. Načíst aktuální verzi ?

edit: ted jsem se dival do Eng fora - tam to reportuje i uzivatel c3k

BTW: v te chybove hlasce je v ceske i anglicke verzi pred otaznikem mezera, coz je chyba/preklep.

Edited 1 time(s). Last edit at 2010-02-04 08:24 by ino.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: ino | Date: 2010-02-04 08:32 | IP: IP Logged

ino:
BTW: v te chybove hlasce je v ceske i anglicke verzi pred otaznikem mezera, coz je chyba/preklep.

Tak tech otazek s mezerou pred otaznkem je tam (alespon v ceske verzi) kolem dvaceti winking smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2010-02-05 05:54 | IP: IP Logged

Mezer pred taznikem tam bylo 24...

Co se tyka detekce zmeny, PSpad detekuje zmenu v okamziku, kdy se stava aktivnim, pripadne pri prepnuti do zalozky. To znamena, ze nedetekuje stale dokola zmeny vsech 120 otevrenych souboru pri praci s nimi.

Pokud pracuju na nejakem souboru a menim jeho obsah, je v zajmu toho, kdo takto pracuje, aby si zajistil, ze mu to pod rukama nebude nekdo menit. K tomu jsou ruzne CVS systemy, ktere pak dokazi zmeny z nekolika zdroju sehrat dohromady

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: ino | Date: 2010-02-05 06:20 | IP: IP Logged

pspad:
Mezer pred taznikem tam bylo 24...

Gut. Ja to pocital z hlavy - u vyskytu jsem se dival na jejich pouziti winking smiley

pspad:
Co se tyka detekce zmeny, PSpad detekuje zmenu v okamziku, kdy se stava aktivnim, pripadne pri prepnuti do zalozky. To znamena, ze nedetekuje stale dokola zmeny vsech 120 otevrenych souboru pri praci s nimi.

Me zkusenosti s PSPadem a deteci zmen v souboru, jsou ponekud jine, nez popisujes. Zrovna nyni (a pred upgradem na posledni verzi z verze 2374) pracuji na projektu s nekolika otevrenymi soubory. Nektere soubory se pres noc automaticky zedituji a ja si je taham k sobe na local z ftp pomoci souboroveho manageru. Po prepnuti zpet do PSPadu, kde jiz tyto soubory jsou davno otevrene (pracovni wokna zridka kdy vypinam a pspad vypinam az s wokny) u techto "pretazenych" souboru byla detekovana zmena, coz se nyni nedeje.
Proto jsem to hlasil jako bug, ale jestli je to feature, tak si budu mused downgradnout sad smiley

pspad:
Pokud pracuju na nejakem souboru a menim jeho obsah, je v zajmu toho, kdo takto pracuje, aby si zajistil, ze mu to pod rukama nebude nekdo menit. K tomu jsou ruzne CVS systemy, ktere pak dokazi zmeny z nekolika zdroju sehrat dohromady

Ano, to mas pravdu. Ale toto reseni neni vzdy aplikovatelne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2010-02-05 06:28 | IP: IP Logged

Zkusim to zkontrolovat

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2383) Cesky

Posted by: BoboCop | Date: 2010-04-07 09:58 | IP: IP Logged

Já mám jinou zkušenost. Mám PSPad verze 4.5.4 (2356) a kdykoliv upravuji nějaký soubor, který mám uložený na serveru (tedy nikoliv na lokálním disku), tak mi aplikace naopak skoro pokaždé hlásí, že byl soubor změněn, přestože k žádné jeho změně vůbec nedošlo.

Příklad:
Mám na serveru soubory s HTML nápovědou, kterou edituji. Změním nějaký soubor, uložím ho, přepnu se do Total Commanderu a otevři upravený HTML soubor v nějakém prohlížeči internetu (jen, abych se podíval, jak změna vypadá). Pak se přepnu zpět do PSPadu a ten mi zahlásí:
"Obsah souboru byl změněn. Načíst aktuální verzi ?"

Ale k žádné změně rozhodně nedošlo.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR