You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.4 (2331) Cesky

PSPad unicode 4.5.4 (2331) Cesky

#1 PSPad unicode 4.5.4 (2331) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2008-08-30 19:00 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (1.7 MB):
pspad.siliconhill.cz
pspad.cincura.net

Poznámky k použití aktualizace:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.4 (2325):

Nové věci:
FTP - drobné úpravy v chování rozhraní (přechod o úroveň výš, řazení i podle času, sloupce jsou přetahovatelné, ...)
Průzkumník kódu pro Tcl/Tk - přidány public, private, ... metody třídy
Nová akce progamu pro skripty - aScriptsRecompile - rekompilace skriptu
Skriptování - nová funkce logSetParser(výraz) pro nastavení výrazu pro parsování logu
Skriptování - nové funkce projectItemsCount - vrací počet položek, projectItesm(index) vrací položku, projectItemType(index) vrací typ položky projektu (1 adresář, 2 soubor, -1 neexistuje)
funkce Zaměnit s řádkem nahoře a dole pracuje i s označeným blokem
nová funkce - Zaměnit řádky v bloku

Opravy:
zavření souboru při spuštěném incrementálním hledání
nepovolené znaky v FTP cestě znemožnily uložení lokální kopie
otevření souboru, předaného jako parametr s otočenými závorkami
komentáře v Tcl/Tk
uživatelský zvýrazňovač - SQL komentář a znak '-' v povolených znacích pro klíčová slova
FTP - IBM AIX server
Průzkumník kódu pro PSC - hierarchie komponent
Automatické ukládání neukládalo soubor na FTP

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.4 (2331) Cesky

Posted by: ino | Date: 2008-10-16 06:12 | IP: IP Logged

Ahoj,
narazil jsem na drobný problém s kódováním nově otevřených souborů.

Co mám nastaveno:
v nastavení programu i projektu mám nastaveno výchozí CP pro otevírání souborů: UTF-8 + DOS

Otevření nového souboru:
- pomocí Ctrl+N - zvolím PHP => zobrazí se ve stavovém řádku kódování Windows (CP1250)

- pomocí menu "Soubor - Nový..." (zobrazí se stejné dialogové okno jako při Ctrl+N) - zvolím PHP => zobrazí se ve stavovém řádku kódování Windows (CP1250)

- pomocí ikony v toolbaru "Nový soubor" - zvolím PHP => zobrazí se ve stavovém řádku kódování Windows (CP1250)

- pomocí rozbalovací nabídky u ikony v toolbaru "Nový soubor" - zvolím PHP => zobrazí se ve stavovém řádku kódování UTF-8

Proč:
Po krátkém pátrání jsem si uvědomil, že jsem nedávno upravoval template pro PHP a nějakým zvláštním nedopatřením se soubor uložil s kódováním Windows (CP1250), které zřejmě bylo použito při otevření nového souboru. Pouze u posledního způsobu byl template správně překódován na UTF-8

Avšak
podle mě, by se při vytváření nového souboru mělo ignorovat v jakém kódování je uložený template a nový soubor by měl být v tom kódování, jaké mám nastaveno v nastavení programu / projektu.
Mimochodem, pracuju-li v projektu, co má větší váhu: nastavení kódování programu, nebo kódování projektu?

---

Edit: ještě jedna zvláštnost - v menu "Formát" je i u souboru otevřeného s kódováním W1250 zaškrtnuto UTF-8+DOS - nemělo by se to přepnout na W1250, podle otevřeného souboru? Takový soubor i po uložení má stále kódování W1250. Jediný způsob jak jej dodatečně změnit je jít do menu "Formát" a kliknout na již vybranou (už je tam vysvícené zátržítko) položku "UTF-8" a poté uložit.

diky ino

Edited 1 time(s). Last edit at 2008-10-16 06:24 by ino.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR