You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Goto Page: 1 2 3 Next

#1 PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2007-03-18 16:30 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení:
pspad.cincura.net (1.7 MB)
pspad.siliconhill.cz (1.7 MB)

Poznámky k použití aktualizace:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.3 (2261):

Nové věci:
zvýšena rychlost načítání a listování jazyky v dialogu nastavení
každé okno má svůj stavový řádek - mělo by to odstranit problémy s překreslováním stavového řádku a lepší přehled, pokud nnejsou okna maximalizovaná
Inkrementální hledání není modální, kliknutí mimo zavře okno pro hledání
přidána proměnná %AllUsersProfile% pro kompilátory a xterní programy
funkce skriptu getVarValue() vrací hodnotu i jakékoliv systémové proměnné
funkce skriptu inputText(popisek, výchozí_hodnota, storno_hodnota: string): string. Pokud je vyplněna (nepovinná) storno_hodnota, je vrácena při stisku tlačítka Storno

Opravy:
oprava spouštění pod Windows 9x
problém se zobrazením záložek souborů po startu PSPadu
problém s nastavováním klávesových zkratek pro sekci editor
problém s překreslením okna bez zvýraznění při obnovení PSPadu
Hledat / kopírovat nenalezené vynechalo prázdné řádky

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2007-03-18 17:32 | IP: IP Logged

pspad:
funkce skriptu inputText(popisek, výchozí_hodnota, storno_hodnota: string): string. Pokud je vyplněna (nepovinná) storno_hodnota, je vrácena při stisku tlačítka Storno

Diky moc!
ohledne predchozich otazek:
forum.pspad.com

jsem zjistil, ze dialog bez problemu pracuje s retezcem systemovych znaku (nektere z dec. hodnot 1-31, ktere by nemelo jit bezne zadat) coby storno_hodnotou, tuto promennou lze pak ve funkci bezne porovnat (aspon v testovanem javaskriptu):

Myslim, ze k odliseni skutecneho stornovani od vlozeni storno_hodnoty a potvrzeni toto postacuje, navic by s temito znaky snad nemel byt problem ani na jinem jazykovem nastaveni systemu.

Jeste jednou diky za toto rozsireni podpory skriptovani.

Edited 1 time(s). Last edit at 2007-03-18 17:33 by vbr.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: drkokr | Date: 2007-03-18 18:05 | IP: IP Logged

diky za novou betu smiling smiley

--
drkokr
- Windows8.1 x64, i5-750, 8GB RAM, PSPad 4.6.0 (2661), dvě ruce a klávesnice, (občas mozek a sem tam hlava) smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: Marvin | Date: 2007-03-23 14:49 | IP: IP Logged

Díky za nový build. smiling smiley Musím ale nahlásit špatné chování při nahrazování textu pomocí reg. výrazů. Mám-li textový soubor a v něm text např. "aabaabaabaa" a dám li Hledat » Nahradit (Ctrl + H) text "aa" nahradit za "\n" při zaškrtnuté položce Regulární výrazy, zobrazí se že aa bylo nalezeno 4x ale nahrazení proběhne pouze u prvního výskytu, takže se tři další aa nenahradí.

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2007-03-23 15:55 | IP: IP Logged

Pokud pri nahrazovani vznikaji nove radky, je treba nahrazovat "od konce"

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: Marvin | Date: 2007-03-23 16:12 | IP: IP Logged

pspad:
Pokud pri nahrazovani vznikaji nove radky, je treba nahrazovat "od konce"

Aha, dobré vědět. Děkuji za odpověď. smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: Dalibor M. | Date: 2007-03-28 18:17 | IP: IP Logged

Tak s tím mám zajímavou zkušenost:
pokud v uvedeném řetězci "aabaabaabaa" a kurzor na začátku dám zaměnit regulárně a vpřed, bude výsledek takový, jak popsáno. Ale kdyř PSPadu nabídnu alespoň 4 další prázdné řádky (2. až 5.), proběhne vše i při tomto postupu ok (tedy až na nepřesnou zvěst o záměně 10×).
Přivedl mě k tomu příklad, ve kterém jsem (pro přehlednost)
v 30iřádkovém textu "abcdefghijklmn" nechal stejným postupem nahradit "m" zalomením řádku \n (regul.). PSPad to provedl tak, že na (a teď pozor) 30i řádkách úlohu splnil, zbytek nechal bez povšimnutí.
Opakoval jsem tedy úkol s přidáním 30i dalších prázdných řádků, tedy 31. až 60. - a ok.
Při autorem navrhovaném postupu odzadu jsem neměl uspokojivé výsledky.

Trochu mě toto chování mrzí, potřebuju to často - a třeba takový UltraEdit to udělá vždy a přesně (a mimochodem i kolos MS Word, který je tu hlavně na jinou práci), takže pro tyhle úlohy musím jinam, kam se mi nechce. sad smiley

Protože PSPad je pro mě i tak Nr1.

Dm

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2007-03-28 21:09 | IP: IP Logged

Taky mi vicaradkove hledani a nahrazovani nekdy docela chybi;
nevim jestli je to jen nejaky "opticky klam", ale zda se mi, ze chovani hledacich a nahrazovacich funkci uz v nekolika poslednich verzich nejak kolisa (nekdy funguje nahrazovani odzadu, nekdy funguje nahrazovani vpred se zminenym predchozim vlozenim prazdnych radek na konec dokumentu (jedna na kazde nahrazeni \n), resp. je treba aby tyto radky neobsahovaly hledany - tj. nahrazovany vyraz; jeden cas slo \n trochu i hledat aj.), mozna se ale jedna o zdani, jestli jsem pokazde zkousel trochu jiny vyraz...

Momentalne resim vetsinu svych potreb s viceradkovym hledanim/nahrazenim RE svym primitivnim javascriptem:
www.vbr.wz.cz (pro 2.5.3 2262),
alespon dokud ma podstatne elegantnejsi skript phReplace urcite problemy s re a taky zrovna s konci radek.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: Patrik | Date: 2007-03-30 09:00 | IP: IP Logged

Ahoj,
je nejaka moznost jak definovat typ noveho souboru pri pouziti funkce editor.NewFile()?
V mem pripade je vzdy vytvoren txt soubor v ANSII kodovani.
Diky
Patrik

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2262) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2007-03-30 09:44 | IP: IP Logged

Pokud vim, tak se da nove vytvorenemu souboru pouze priradit jmeno (a pripona), napr. zvyraznovac potom funguje stejne jako pri otevreni souboru s danou priponou (aspon u meho skriptu vytvarejiciho souobor html) to tak funguje.
Take o kodovani se asi PSPad rozhoduje podle sveho aktualniho nastaveni.

Edited 2 time(s). Last edit at 2007-03-30 09:46 by vbr.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 3 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR