You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-12-10 19:26 | IP: IP Logged

Odkaz ke stažení: pspad.cincura.net (1.7 MB)

Poznámky k použití aktualizace:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.3 (2247):

Nové věci:
skriptování - nová funkce inputText(popisek, default_hodnota: string): string
přidán přechod do nadřazeného adresáře v průzkumníku souborů
sjednocení ikon v průzkumníku kódu s ikonami tlačítek
otevření obsahu průzkumníka kódu v novém souboru
pokud soubor již na FTP existuje, nebude po jeho uložení docházet k načtení seznamu souborů z FTP

Opravy:
záložka neodpovídala souboru při zavření souboru přes kontextové menu záložky
pokud byl kurzor mimo viditelnou oblast, tak se po tisku klávesy nepřesunulo zobrazení na kurzor
oprava průzkumníka kódu pro VHDL - procesy
nastavení aktivního prvku při zobrazení Hledání v souborech
opravy autodetekce CP pro ISO-8859-2
oprava zvýrazňovače Python - víceřádkové stringy

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: Naith | Date: 2006-12-10 23:16 | IP: IP Logged

Otestoval jsem tento build 4.5.3 (2249) a LOG se ZOBRAZUJE BEZ JAPONSKYCH ZNAKU!! Dekuji moc...

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: Petr Daňa | Date: 2006-12-11 12:50 | IP: IP Logged

Naith:
Otestoval jsem tento build 4.5.3 (2249) a LOG se ZOBRAZUJE BEZ JAPONSKYCH ZNAKU!! Dekuji moc...

Prozatím potvrzuji taky. Dost se mi to stávalo při psaní v Pythonu, většinou po pár "kompilacích" mi to začalo psát "japonsky", teď jsem to zkusil pustit několikrát, zatím to vypadá dobře, uvidíme časem a ještě na druhým compu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: Naith | Date: 2006-12-11 21:47 | IP: IP Logged

Petr Daňa:
Naith:
Otestoval jsem tento build 4.5.3 (2249) a LOG se ZOBRAZUJE BEZ JAPONSKYCH ZNAKU!! Dekuji moc...

Prozatím potvrzuji taky. Dost se mi to stávalo při psaní v Pythonu, většinou po pár "kompilacích" mi to začalo psát "japonsky", teď jsem to zkusil pustit několikrát, zatím to vypadá dobře, uvidíme časem a ještě na druhým compu.

Už to trapim celý den, dokončuji úpravy na projektu, ale japonštinu jsem už neviděl, nicméně občas se stane, že zachytávání zatuhne a už se nevzpamatuje. PSPad lze nadále ovládat, ale kurzor má přesýpačky a zšedlou ikonu kompilace. Pomůže až restart PSPadu. Mám pocit, že to dělal už build 2247, takže s poslední úpravou to možná nemá nic společného. Vím, že build 2242 to nedělal určitě.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: Petr Daňa | Date: 2006-12-13 07:30 | IP: IP Logged

Pár postřehů.
O jednom se už píše v anglickém fóru, a sice to s tím zobrazováním až druhého sloupce (posunutý scrollbar?). Akorát mám dojem, že to dělá i při přepínání kombinací ctrl+tab, ale to si nejsem jistý.

Další věc, kopírování více řádků. Po vložení se prvních několik řádků neobjeví, tj. je místo nich bílé místo, a to včetně čísel řádků v levé liště editoru. Musím vždycky odscrolovat tak, aby "neviditelné" řádky byly mimo obrazovku a pak se vrátit.

A zatím poslední věc, ta je ale už z dřívějších buildů, občas se stane, že při přepnutí na záložku se souborem nebo při přepnutí z jiné aplikace do PSPadu se místo textu objeví jen znak # na pozici 1,1. Musím pak refreshovat pomocí CTRL-R, ke ztrátě dat myslím nedochází. Nejdřív jsem myslel, že je to tím, že otevřené soubory jsou ze sítě (hodně vzdálený server přimountovaný do Win jako síťový disk), ale dělá to i u lokálních souborů

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: Radek | Date: 2006-12-14 04:40 | IP: IP Logged

Prvni a druhy postreh mohu take potvrdit.
Windows XP SP2, processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz 2600 MHz, 512MB RAM

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: Petr Daňa | Date: 2006-12-15 10:24 | IP: IP Logged

Petr Daňa:
A zatím poslední věc, ta je ale už z dřívějších buildů, občas se stane, že při přepnutí na záložku se souborem nebo při přepnutí z jiné aplikace do PSPadu se místo textu objeví jen znak # na pozici 1,1. Musím pak refreshovat pomocí CTRL-R, ke ztrátě dat myslím nedochází. Nejdřív jsem myslel, že je to tím, že otevřené soubory jsou ze sítě (hodně vzdálený server přimountovaný do Win jako síťový disk), ale dělá to i u lokálních souborů

Tak to bued zřejmě něco s obnovením zobrazení souboru, a neobjevuje se jen #, ale zobrazí se vždy jen znak na pozici 1,1 daného souboru. Ctrl-R pomůže.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: tiiiifek | Date: 2006-12-18 16:44 | IP: IP Logged

Víte, stala se mi po nainstalování této verze PSPadu taková věc... když mám toevřený HTML soubor, tak mi v PSPadu zmizela kontrola HTML souboru (TIDY)... Tedy nezmizela, ale není najednou aktivní.

A druhý problém jsem měl s tím, že po otevření libovolného souboru se mi neukazuje hled 1. pozice zleva, ale soubor je jakovy posunut o jednu (myslím, že jednu nebo dvě) pozice doprava (takže po zobrazení soburou chybí vždy první písmena). :(

NEdokázal by mi s tím někdo nějak pomoci?sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-12-18 16:55 | IP: IP Logged

tiiiifek:
Víte, stala se mi po nainstalování této verze PSPadu taková věc... když mám toevřený HTML soubor, tak mi v PSPadu zmizela kontrola HTML souboru (TIDY)... Tedy nezmizela, ale není najednou aktivní.

A druhý problém jsem měl s tím, že po otevření libovolného souboru se mi neukazuje hled 1. pozice zleva, ale soubor je jakovy posunut o jednu (myslím, že jednu nebo dvě) pozice doprava (takže po zobrazení soburou chybí vždy první písmena). :(

NEdokázal by mi s tím někdo nějak pomoci?sad smiley

Aby byla TiDy funkcni, musi existovat TiDy.EXE v adresari PSPadu.
Instalace beta verzi se provadi tak, ze se prpisi soubory v posledni plne verzi. Beta verze obsahuje pouze zmenene soubory.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2249) Cesky

Posted by: tiiifek | Date: 2006-12-21 12:35 | IP: IP Logged

Tak nyní už opravdu nevím, co dělám špatně. Nainstaloval jsem si komplet znova PSPad i s TIDY.exe (předtím jsem je tam měl také). Znovu jsem nainstaloval (dokonce novější build než je tento, do kterého píši), ale volba Kontrola HTML Ctrl+F10 je neaktivní... nejde zmáčknout. Tak co tedy dělám špatně?

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR