You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > nespravne otvaranie suborov / kodoavnie textu

nespravne otvaranie suborov / kodoavnie textu

#1 nespravne otvaranie suborov / kodoavnie textu

Posted by: ice.blade | Date: 2023-04-02 01:10 | IP: IP Logged

ahojte, ak sa v novej verzii 5.0.7 (775) pokusim otvorit napr .php subory ktore boli povodne kodovane pod ANSI CE 1250 tak ich tato nova verzia nedokaze identifikovat kedze sa ich snazi natvrdo otvorit ako UTF-8 no BOM

skusal som si nstavit inu vychodziu hodnotu kodovania ale to mi vsetky subory otvaraju ako ANSI CE 1250, aj novo vytvorene a to zas nechcem

starsia verzia 5.0.6 (589) funguje OK, vzdy si kazdy subor preveri a podla kodovania si ho otvori tak aby bol citatelny, da sa lahko ulozit pod inym kodovanim a nove subory sa automaticky vytvaraju ako UTF-8

je to bug alebo fakt chceny stav aby si clovek musel vsetky vestit v akom su formate a subory prekonvertovavat? potom ako PSPAD vyhlasi chybu pri otvarani suboru ze obsahuje chybne UTF-8 kodovaie ze ho aj napriek tomu chcem zmenit mam akoze co spravit? + zobrazuje zbytocne otravnu hlasku ak clovek otvara x suborov naraz musi drzat enter nech to vsetko pootvara so zlym kodovaim...

nemohlo to ostat bezproblmove tak ako to bolo?

btw ak dam subor neotvorit vyhodi chybovu hlasku ze subor nemohol byt otvoreny ale ajstak ho otvori ako cisty prazdny dokument...

dakujem

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: nespravne otvaranie suborov / kodoavnie textu

Posted by: pspad | Date: 2023-04-02 03:26 | IP: IP Logged

Co se tyka otevirani souboru, pak mezi 5.0.6 a novejsi verzi neni rozdil.
Nevim, jestli jste mel PSPad jako portable a co jste si nastavil.

Pokud soubor neobsahuje nejake znaky s diakritikou, pak je obsah spuboru v kodovani UTF-8 A CP1250 fyzicky naprosto stejny.
V menu kodova stranka je dole volba, zda se ma provadet detekce, takze to si zapnete.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: nespravne otvaranie suborov / kodoavnie textu

Posted by: pspad | Date: 2023-04-02 06:28 | IP: IP Logged

Pro urychlení
pošlete mi prosím na support mail váš PSpad.ini (u přenosné verze ve složce programu, u instalované v %APPDATA%\PSPad) a nějaký vzorový soubor, který se neotevře tak, jak si představujete.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: nespravne otvaranie suborov / kodoavnie textu

Posted by: ice.blade | Date: 2023-04-15 20:26 | IP: IP Logged

zdravim, ak sa bavime o verzii 5.0.7 (775) tak ak pspad.ini zmazem vytvori sa nanovo, nastavi sa defaultne kodovanie na ANSI default (0), len si zmenim jazyk na slovensky

vtedy ak otvaram lubovolne subory vsetky ich otvara ako ANSI Central Europe (1250) ajked realne som niektore z nich ulozil ako UTF8 kedze UTF8 mam uz nejaky cas ako default kodovanie, chybu v kodovani samozrejme nezobrazi

nasledne si zmenim default kodovanie na Unicode UTF-8 no BOM (65001) kedze nechcem nove subory ukladat ako ANSI default (0)

znova dam otvorit viac lubovolne kodovaynych suborov a uz hlasi error ze subor obsahuje chybne kodovanie UTF-8 ci ho chcem aj napriek tomu otvorit

ziadne ine nastavenie od defaultneho pspad.ini som neurobil

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: nespravne otvaranie suborov / kodoavnie textu

Posted by: ice.blade | Date: 2023-04-15 20:30 | IP: IP Logged

ak to iste spravim vo verzii 5.0.6 (589) tzn zmazem pspad.ini, spustim pspad, zmenim jazyk na slovnesky, defaultne kodovanie na Unicode UTF-8 no BOM (65001)

hromadne otvorim tie iste subory co som sa pokusal aj na novsej verzii a otvori ich uplne bez problemov, tie ktore bolu ulozene ako UTF-8 otvori ako UTF-8, tie ktore boli ulozene ako ANSI Central European (1250) otvori ako ANSI Central European (1250)

vsetko sa otvori tak ako ma, ziadna chybova hlaska sa nezobrazi, ANSI CE kodovanie si lahko viem ulozit ako UTF-8

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: nespravne otvaranie suborov / kodoavnie textu

Posted by: ice.blade | Date: 2023-04-15 21:52 | IP: IP Logged

zapnutie automatickej detekcie CP pomohlo vyriesit problem, uz sa to sprava rovnako ako stara verzia, tzn to asi bol bug v starej verzii kde som toto nastavenie nemal zapnute ale realne to detegovalo kodovanie podla suboru, dakujem

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR