You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

#1 chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Posted by: John Rambo | Date: 2022-01-12 10:51 | IP: IP Logged

Dobrý den,

eviduji nefunkční "zvýraznění výskyty označeného textu....". Naposledy byla tato funkce funkční ve verzi 5.0.7 (665).

Můžete tuto funkci opravit?

Děkuji

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Posted by: pspad | Date: 2022-01-12 11:32 | IP: IP Logged

Co konkrétně nění funkční? Já to používám denně a na problém jsem nenarazil.
O jaké verzi PSPadu se bavíme?
Bez nějakého podrobnějšího popisu nebo obrázku nevím, co bych měl opravovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Posted by: John Rambo | Date: 2022-01-15 12:46 | IP: IP Logged

Dobrý den,

poslední funkční verze je 5.0.7 (665). V novějších verzích to nefunguje.

Je to v NASTAVENÍ->NASTAVENÍ PROGRAMU->EDITOR 1->"zvýraznit výskyty označeného textu".

Má to označovat výskyty textu/písmen v *.TXT souboru, ale to se neděje sad smiley.

Zkoušel jsem čistou instalaci i portable verzi, ale byl vždy stejný výsledek, že to nefunguje.

Můžete se na to prosím podívat?

Děkuji
Klomínek

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Posted by: pspad | Date: 2022-01-15 12:49 | IP: IP Logged

Vyznačuje to výskyty označeného textu nejen v TXT souborech, ale obecne.
Pokud není zapnuté zalamování textu.
A protože u sebe žádný problém nevidím, potřeboval bych to upřesnit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Posted by: vbr | Date: 2022-01-15 19:34 | IP: IP Logged

Zdravím,
u této funkce jsem se občas setkal s problémy překreslování, hlavně při rolování delším textem s aktivovaným zvýrazněním výběru provedeného třeba na vzdálenějším místě v souboru.
Neúplné zvýraznění se ale projevuje spíš nepravidelně; trochu častěji se mi to stává na delších řádkách, při vodorovném rolování;
při výběru opakovaného textu dále vpravo na řádce a odrolování směrem na začátek se výskyty v nově zobrazených částech někdy zvýrazňují neúplně (někdy je zvýrazněn jen první znak, někdy několik prvních od začátku, ale ne všechny (zdá se, že při pomalém vodorovném rolování, je větší pravděpodobnost, že se zvýrazní třeba jen první znak z výběru).
Dá se to snad simulovat např. na delším řádku s opakovanými řetězci, zvýrazněním části a opakovaným rolováním:

Quote:
abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890 abcdefgh 1234567890

Asi pravidelně chybí zvýraznění v případě, že začátek zvýrazňovaného řetězce je mimo viditelnou oblast a zasahuje do ní až pokračování, např. v řádku výše při výběru "1234", když je řádka vodorovně odrolovaná, a je vidět první třeba až "2" tento částečně viditelný výskyt není zvýrazněn; při přerolování na začátek ze zvýrazněn jen první znak.

Nejsou to asi až tak důležité věci, chápu, že je nejspíš třeba vybalancovat četnost překreslování, aby bylo zobrazené co je třeba a zároveň nevznikaly jiné problémy.

Děkuju a zdravím,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Posted by: John Rambo | Date: 2022-01-20 12:08 | IP: IP Logged

Dobrý den,

tak problém částečně vyřešen vypnutím zalamování řádků, jak píšete výše. Po vypnutí to už funguje. Děkuji.

Ale ve verzi 5.0.7 (665) to fungovalo i se zalamováním řádků, proto mi to nefungovalo ve vyšších verzí a nenapadlo mě, že to bude mít vliv.

Chci se zeptat, zda tato funkce bude vrácena, i když budu mít zapnuté zalamování řádků?

Klomínek

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Posted by: pspad | Date: 2022-01-20 12:27 | IP: IP Logged

Nefungovalo to dobře. Fungovalo to pouze na prvním ze zalomeného řádku, na dalších už to zvýrazněné nebylo.

Protože se teď komponenta editoru předělává a přepracovává se vykreslování, z mého pohledu nemá smysl ztratit nekolik hodin hledáním a opravováním něčeho, co se bude pak dělat znovu a jinak.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: chyba/BUG- nefunkční zvýraznění výskytu označ. textu

Posted by: John Rambo | Date: 2022-01-21 20:39 | IP: IP Logged

Dobrý den,

to chápu, že je to zbytečné to dělat, když se předělává. Spíš jde o to, jestli to bude v budoucnu i funkční při zalomování řádků (vím, můžu si to vypnoutsmiling smiley ). Zatím se vrátím k verzi 5.0.7 (665), kde to fungovalo. Nezaznamenal jsem, že při zalomování řádků, by byl problém. Chci pochválit celý tým PSPAD, že odvádíte skvělou práci.

Klomínek

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR