You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Re: Ztuhnutí při načítání syntaxe Perl souboru

Re: Ztuhnutí při načítání syntaxe Perl souboru

#1 Ztuhnutí při načítání syntaxe Perl souboru

Posted by: pprovaz | Date: 2021-06-24 22:34 | IP: IP Logged

Před asi měsícem jsem dělal nějaké úpravy ve 100kb Perl kódu a nyní, když se ho pokouším znovu editovat, Pspad se zasekne ihned po načtení souboru před vybarvováním syntaxe. Když soubor přejmenuji na jinou koncovku, načte se v pořádku, tedy je chyba někde ve zvýrazňování syntaxe.

Není mi jasné, jak jednoduše zjistit, co přesně mu vadí, kromě snad rozsekání na malé díly a pokusu o editaci všech postupně. Každopádně by ale načítání nemělo skončit nekonečným zásekem, kdy to musím sestřelit v task manageru.

Zkusil jsem upgradovat na poslední 64bit verzi a dělá to pořád. Stará byla tuším 5.0.1, na které jsem si toho všiml.

Edited 2 time(s). Last edit at 2021-06-24 22:35 by pprovaz.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Ztuhnutí při načítání syntaxe Perl souboru

Posted by: pspad | Date: 2021-06-25 05:18 | IP: IP Logged

Dobrý den

Je možné, že v souboru je nějaká konstrukce, se kterou zvýrazňovač nepočítá.
Bylo by možné daný soubor poslat na support mail?
Použiju jej pro nalezení chyby a pak jej smáznu. Nebudu jej nikam dál šířit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Ztuhnutí při načítání syntaxe Perl souboru

Posted by: pprovaz | Date: 2021-06-25 23:24 | IP: IP Logged

Už jsem to objevil a zřejmě to souvisí s bugem, který už jsem tu na fóru zahlédl.

Po editaci souboru (možná crashi pspadu při vypínání Windows, nevím) se v souboru objevil navíc nějaký zkomolený řádek, který nejde moc dobře zkopírovat:

# ?? ???B  ? ???  </td> ???  print " ??  ?? ???o??§  ???  ???  UNIX ???S??   ??  ???? ???  else ???  } ???  { ???  # } ???  </a> ???  sub URL ??? 

naštěstí to bylo v sekci komentářů, tedy to na funkci nemělo vliv. To je dost vážný bug, který, abych pravdu řekl, mne odrazuje od budoucího používání PSPadu, kdyby to mělo ničit soubory.

Edited 2 time(s). Last edit at 2021-06-25 23:25 by pprovaz.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR