You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Nefunkční editace zástupce souboru přes kontextovou nabídku

Nefunkční editace zástupce souboru přes kontextovou nabídku

#1 Nefunkční editace zástupce souboru přes kontextovou nabídku

Posted by: Zdeny | Date: 2020-01-15 22:52 | IP: IP Logged

Dobrý večer,

mám soubor „test.cmd“ a na něj vytvořený zástupce „test.cmd - Shortcut“. Na zástupce kliknu pravým tlačítkem myši, vyberu „Edit with PSPad“, a nic se nestane. Děje se tak stejně, ať už mám PSPad spuštěný či nikoli.

Pokud ale z kontextové nabídky vyberu jiný editor, tak se v tom jiném editoru soubor v pořádku otevře.

Používám poslední stabilní PSPad 5.0.2 (351), Windows 10 Pro 1909 a integraci PSPadu do kontextové nabídky pravého tlačítka mám přes „DLL knihovnu“. Důležitá informace ale je, že pokud přepnu integraci na „Registry“, tak to v pořádku funguje. Problém tedy nastává pouze při integraci přes DLL knihovnu.

Zde je v archivu testovací soubor:

img.zdenekvecera.cz

Edit: Teď jsem zjistil, že se tak děje i u jiných zástupců souborů (TXT), nejen u cmd.

Máte prosím nějaký nápad, co s tím?

Díky moc

Edited 2 time(s). Last edit at 2020-01-15 22:53 by Zdeny.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Nefunkční editace zástupce souboru přes kontextovou nabídku

Posted by: pspad | Date: 2020-01-16 05:40 | IP: IP Logged

Spusťte PSPad jako správce, pak nastavte registry, potvrďte, nastavte DLL knihovnu, potvrďte. Pak PSPad ukončete a zkuste to normálně.

Problém může nastat, pokud jste PSPad instaloval - v tom případě se DLL knihovna registruje pod správcem.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR