You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Re: Porovnávání souborů v 5.x nedává smysl

Re: Porovnávání souborů v 5.x nedává smysl

#1 Porovnávání souborů v 5.x nedává smysl

Posted by: MartinezZ | Date: 2019-03-06 21:54 | IP: IP Logged

Zdravím, co se to stalo s funkcí Porovnávání souborů? V současné verzi 5.0.2 při porovnávání dvou souborů srovnávač ignoruje řádky s jiným obsahem, ale jiné řádky zase odsouvá v jednom z oken mezerou, aby mohl stejné řádky u druhého souboru označit jako chybějící či nové...

V tuhle chvíli srovnávání nefunguje a je úplně mimo jakoukoliv logiku.

Musel jsem se vrátit zpět na doteď používanou verzi 4.6.1, kde porovnávání souborů funguje bez potíží.

Nerozumím tomu chování, kdy se v případě rozdílných řádků vkládá na jednu nebo druhou stranu mezera, což zcela rozhodí zobrazování řádná obou souborů v jedné rovině, což znamená že se pak jako rozdílné zobrazují naprosto nesouvisející řádky. A v nastavení jsem u Porovnávání nenašel, jak z toho ven.

4.6.2: ctrlv.cz
5.0.2: ctrlv.cz

Oba soubory mají stejný počet řádků. Ukázka možná není úplně vypovídající, při porovnání větších souborů jsou nesmysly mnohem větší, ale zase zde obsahy těch souborů nebo šířit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Porovnávání souborů v 5.x nedává smysl

Posted by: MartinezZ | Date: 2019-03-06 22:03 | IP: IP Logged

Aha, asi za to může použitá 64bit verze...

forum.pspad.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Porovnávání souborů v 5.x nedává smysl

Posted by: MartinezZ | Date: 2019-03-06 22:08 | IP: IP Logged

Aha. Prosím smazat tenhle thread, zjevně se o tom ví. To mám za to, že zkouším 64bit verze...

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Porovnávání souborů v 5.x nedává smysl

Posted by: pspad | Date: 2019-03-07 05:37 | IP: IP Logged

To je taky důvod, proč není 64b verze zatím oficiálně vydaná.
Vypadá to jednoduše - vzít zdrojáky a přeložit 64b překladačem, ale to jsou zase jen markeťácké kecy...

Edited 1 time(s). Last edit at 2019-03-07 05:38 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Porovnávání souborů v 5.x nedává smysl

Posted by: MartinezZ | Date: 2019-03-07 08:50 | IP: IP Logged

Chápu. Osobně asi zjevně neaktualizuji na každou novo verzi, tak jsem se nějak dostal rovnou do fóra ke stažení té aktuální, namísto výchozí stránky s downloadem. A rovnou využil odkazovaný 64bit EXE.

Mohu potvrdit, že 32bit verze chybou netrpí a porovnávání souborů funguje správně.

Držím palce!

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR