You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

#1 Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: intel | Date: 2015-12-16 11:06 | IP: IP Logged

PSPad ma chybny (zcela neaktualni) nahled v hlavni liste mezi spustenyma aplikacema:
image

To same plati v nabidce alt+tab vsech aplikaci, proc tomu tak je, lze to nejak napravit? Dost to mate, kdyz se na nej chci prepnout a nikdy vlastne nevim jak vypada - neda se to odhadnout, protoze jednou je to nabidka ctrl+f, jindy ctrl+n, pak zase ctrl+g a podobne, samotne okno s otevrenym kodem nidky sad smiley

OS je Win 10 pro x64

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: pspad | Date: 2015-12-16 12:13 | IP: IP Logged

O náhled se nestarají programy, ale operační systém. Nevím, jak to napravit. Když jsem to teď testoval, nenarazil jsem na problem.
Muzete napsat nejaky postup, jak se k chybnému nahledu dostat?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: intel | Date: 2015-12-16 22:13 | IP: IP Logged

No postup bude asi jedno, protoze jsem ted zkusil udelat cistou instalaci na jinem PC s Win 10 profi x64 a tam se PSPad chova normalne. Ten PC kde to dela je po upgrade z win 7 a asi neni neco uplne v poradku, zkusim zitra cistou instalaci PSPadu od nuly a uvidime...

Diky za tip, s tim, ze nahley si dela OS sam, to mne netrklo smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: Jarred | Date: 2017-11-10 08:46 | IP: IP Logged

Po přechodu z v4 na v5 to chvíli vypadalo, že je to OK - ale už to dělá zase.
Netvrdím, že je to chyba PSPadu - jen že problém na Windows 10 přetrvává i ve verzi 5.0.0 (251).

Edited 1 time(s). Last edit at 2017-11-10 08:46 by Jarred.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: Joe @ Whale | Date: 2018-05-05 16:51 | IP: IP Logged

Narazil jsem na stejné chování. Nastává to např. po vyvolání dialogu hledání - v náhledu programu na hlavním panelu (nebo i v Alt-Tab) je vidět dialog hledání a nikoliv hlavní okno (po zavření dialogu hledání pomocí Esc).

Z vlastní zkušenosti je problém v tom, že Win10 používají pro náhled naposledy aktivní okno (dle Z-Order) bez ohledu na to jestli je viditelné nebo nikoliv. Řešením je tedy po skrytí dialogu zavolat DestroyHandle (Delphi standardně při skrytí a neuvolnění formu drží WndHandle, což má bohužel na Win10 tento efekt - minimálně ještě Delphi 10 Seattle to takto mají).

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: pspad | Date: 2018-05-05 17:58 | IP: IP Logged

Okno hledání se navíc neruší, pouze skryje. Zkusím se na to podívat, ale tohle by se týkalo spousty dalších oken. I když se to nezdá, v PSPadu je jich přes 70

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: jcernoch | Date: 2019-07-04 08:17 | IP: IP Logged

Mam stejny problem - napr. pri prepinani Alt+TAB ve Windows 10 se ukazuje jako "nahled aplikace" jine okno, ktere uz v samotnem PSPad neni videt. Mam PSPad 5.0.1.

A ano, tyka se to urcite vice oken nez "Hledat".

U mne jde napr. pri Alt+TAB videt okno "Nastaveni", ale v pozadi jde videt, ze je zobrazeno bezne editacni okno.

Neni to uplne zasadni problem, ale trochu to mate.

Diky moc za pripadnou opravu!

Edited 1 time(s). Last edit at 2019-07-04 08:18 by jcernoch.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: pspad | Date: 2019-07-04 08:31 | IP: IP Logged

Musím opakovat odpověď. Windows 10 si náhledy aplikací řídí samo. Nenašel jsem mechanizmus, jak jednoduše vynutit aktualizaci.
Zřejmě Windows zjistí změnu - zobrazení dialogového okna, tak aktualizují náhled. Při skrytí okna to již neudělají.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: a-s-cz | Date: 2019-11-05 16:49 | IP: IP Logged

Zkuste neco z tohoto:

stackoverflow.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Chybny nahled PSPadu v hlavni liste Windows 10

Posted by: pspad | Date: 2019-11-05 19:40 | IP: IP Logged

Zkoušel jsem
ToolWindow má jeden problém - má pouze zavírací ikonku.
Když začnu šachovat s vytvořením okna před hlavním oknem, pak přestane hlavní okno fungovat jako MDIParent - okna s editorem se vytváří právě v tom hlavním okně.

Zkusím ještě laborovat, ale zatím to moc průchodné není. Navíc se tam neřeší překreslení náhledu, ale skrytí hlavního okna na taskbaru.

Edited 1 time(s). Last edit at 2019-11-05 19:45 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR