You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > padání editoru

padání editoru

#1 padání editoru

Posted by: Dharmik | Date: 2015-11-10 08:17 | IP: IP Logged

Dobrý den,

Používám program ve Windows7/64bit a při častém přístupu do cloudu (seafile, dropbox) program spadne v okamžiku otevírání nebo ukládání souborů; musí se pak natvrdo resetovat. Stává se to párkrát denně. Snažil jsem se vysledovat nějakou závislost, ale jediné, co jsem objevil a to tak na 80%, byl právě zmíněný cloud. Je ještě možné, že to může být i v systému, protože mi cca 2x měsíčně spadne i Průzkumník Windows. Winword je ale stabilní.

Jinak děkuji mockrát za program.

Dharmik

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: padání editoru

Posted by: pspad | Date: 2015-11-10 08:48 | IP: IP Logged

Jaká verze PSPadu?
Spadne znamená co? Zobrazí se vyjímka v PSPadu? Pokud ano, proč jste ji neposlal (na mail, ne sem)?

Cloudový adresář (synchronizovaný s cloudem) může být příčinou. Agent, který se o synchronizaci stará si po dobu komunikace soubory zamyká. Takže se může stát, že PSPad v okamžiku zápisu nemá přístup k zápisu souboru.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: padání editoru

Posted by: Dharmik | Date: 2015-11-10 11:06 | IP: IP Logged

Spadne = program zatuhne, přestane jakkoliv komunikovat, nedá žádnou hlášku, běží čekací kolečko a jediná cesta jak pokračovat je přes správce úloh program ukončit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: padání editoru

Posted by: Dharmik | Date: 2015-11-10 11:15 | IP: IP Logged

ještě ohledně verze, poslední jsem instaloval někdy v září 2015, pravděpodobně to byla 4.5.9, dnes jsem si nainstaloval novou 4.6.1, tak jsem ji přepsal...

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: padání editoru

Posted by: Dharmik | Date: 2015-11-10 17:44 | IP: IP Logged

poslední verze 4.6.1 vykazuje stejnou chybu

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR