You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Chybné umístění kurzoru pomocí "Jdi na pozici"

Chybné umístění kurzoru pomocí "Jdi na pozici"

#1 Chybné umístění kurzoru pomocí "Jdi na pozici"

Posted by: mvancl | Date: 2015-04-01 07:24 | IP: IP Logged

Zdravím !

Občas potřebuju najít místo na určité pozici v souboru, k čemuž používám CtrlG. Bohužel někdy editor umísťuje kursor chybně. Také aktuální pozice zobrazená v dialogu (po CtrlG) někdy neodpovídá realitě.
Našel jsem pravděpodobné vysvětlení: Jedná-li se o soubor s UNIXovými konci řádků (\n), potom je kurzor umístěn o tolik znaků před správné místo, kolik onomu místu předchází konců řádků. Z toho si odvozuju, že editor asi při načtení souboru konce řádků zahazuje a pak při hledání pozice počítá za každý konec řádku 2 znaky (\r\n) navíc bez ohledu na to, jaké konce řádků byly skutečně ze souboru načteny resp. jaké jsou v editoru nastavené. V hexa editoru se (pochopitelně) pozice počítá správně, to je mi ale málo platné, protože s textem potřebuju pracovat v textovém editoru a při přechodu mezi textovým a hexa editorem se pozice kurzoru nepřenese (což je mimochodem také škoda).

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Chybné umístění kurzoru pomocí "Jdi na pozici"

Posted by: pspad | Date: 2015-04-01 07:33 | IP: IP Logged

Odpovídal jsem už zde:
forum.pspad.com
Opravdu je potreba psat to nekolikrat? Tady to zamykam.

Options: Reply | Quote | Up ^


This Thread has been closed





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR