You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Re: Porovnání vs. změna v souboru

Re: Porovnání vs. změna v souboru

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: Porovnání vs. změna v souboru

Posted by: pspad | Date: 2014-10-06 03:42 | IP: IP Logged

Druhý soubor na disku F: je také otevřený a porovnávám se záložkou nebo není otevřený a porovnávám se souborem?
Pokud není otevřený, PSPad nebude změnu hlásit, testuje pouze otevřené soubory a text disff okno netestuje.

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: Porovnání vs. změna v souboru

Posted by: perverez | Date: 2014-10-07 10:40 | IP: IP Logged

Druhý soubor na disku F: otevřený není, PSPad si ho otevírá sám při zavolání funkce pro porovnání se souborem. Změnu pro ukáznové snímky jsem udělal mimo PSPad v editoru Far Manageru.

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: Porovnání vs. změna v souboru

Posted by: pspad | Date: 2014-10-07 12:05 | IP: IP Logged

Pokud není soubor otevřen na záložce PSPadu, pak jej PSPad ani nekontroluje při změně a ani nebude jeho změnu hlásit.
Pokud dám porovnat se souborem a nějaký soubor vyberu, bude tento soubor pouze v rozděleném okně porovnání.
Pak opravdu nechápu, jak bych měl tu chybu nasimulovat.

Pokud neudělám změnu v nějakém souboru, který není otevřen jako samostatná záložka v PSPadu (mimo text diff), PSpad nemá co kontrolovat a nemůže ani zjistit změnu souboru.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: Porovnání vs. změna v souboru

Posted by: perverez | Date: 2014-10-07 15:45 | IP: IP Logged

Já nevím, jak to funguje, mně se problém podařilo nasimulovat na několika samostatných počítačích, tedy na samostatných instalacích PSPad. Vždy se jedná o Win7 Professional x86.

Aktuální postup:
1. spustím PSPad s parametrem - název prvního souboru z disku E: (1. záložka)
2. volba Nástroje -> Rozdíly v textu -> Porovnat se souborem
3. v dialogu Otevřít vyberu soubor z disku F:
4. momentálně jsou tedy otevřené 2 záložky - soubor z E: a porovnání
5. mimo PSPad udělám změnu v souboru na disku F: (zůstal jsem na 2. záložce)
6. po návratu do PSPad mi tento hlásí změnu v souboru (bohužel bez cesty)
7. načtu aktuální verzi (odpověď Ano)
8. dám CTRL+R pro aktualizaci porovnání (stále na 2. záložce)
9. na obou stranách porovnání mám načtený stejný soubor (z Fsmiling smiley, na 1. záložce s původně načteným souborem z disku E: mám také obsah souboru z disku F:

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: Porovnání vs. změna v souboru

Posted by: perverez | Date: 2014-10-16 07:20 | IP: IP Logged

Zdravím, dnes jsem si stáhl aktuální build 4.5.9 (2512) a problém se přestal projevovat; zároveň se na panelech pro porovnání zobrazuje celá cesta k oběma souborům, což je perfektní. Předpokládám tedy, že jste něco našel, děkuji za úpravu. Kdyby se problém ještě vyskytl, tak určitě napíšu.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR