You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

#1 Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: hink | Date: 2023-03-13 20:41 | IP: IP Logged

S novou verzí 5.0.7 (770) 32b přestal fungovat průzkumník kódu CSS.
Zobrazuje jen prázdný bílý panel.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: pspad | Date: 2023-03-13 21:31 | IP: IP Logged

Dobry den
Typ souboru je nastaven na CSS (stavovy radek)?
Jak veljy je ten CSS soubor?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: hink | Date: 2023-03-19 22:01 | IP: IP Logged

Nevím, co myslíte tím stavovým řádkem. Soubor má název "default.css", v jeho vlastnostech je uveden typ souboru "Soubor CSS (.css)" a má velikost 14.560 B. Po opětovné instalaci starší verze 5.0.4 (543) průzkumník kódu opět funguje. Upozornění na aktualizace jsem vypnul.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: pspad | Date: 2023-03-20 06:03 | IP: IP Logged

Když se podíváte na spodní okno PSpadu, je tam napsáno CSS nebo HTML multihighlighter?
Podle toho, jaká syntaxe je v PSPadu zvárazněná, tak se zobrazuje i obsah v průzkumníku kódu.

Změňte syntaxi na CSS (menu zobrazit nebo ikonka na toolbaru nebo dvojklik na stavovém řádku).

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: hink | Date: 2023-03-21 11:45 | IP: IP Logged

Dobrý den, kompletně jsem odinstaloval starou verzi a smazal adresář. Pak jsem nainstaloval novou verzi a závada se přestala projevovat. Děkuji za spolupráci.

Tentýž postup však nepomohl v jiné závadě, že na dvou ze tří Windows stanic mi nefunguje otvírání posledně otevřených souborů z připnuté ikony na hlavní liště. Po otevření souboru z adresáře se nová položka v nabídce objeví, ale při jejím zvolení se objeví hláška, že odkaz je neplatný a že ji někdo asi smazal. Kupodivu funguje jen ta nejstarší instalace a dvě nové, jedna dokonce na úplně čistý systém, blbne takto od začátku. Jako by to do registrů zapisovalo neplatný odkaz.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: pspad | Date: 2023-03-21 13:08 | IP: IP Logged

Chování připnuté ikony PSPad nijak neovlivní, ani do ní nezasahuje. To je komplet pod správou Windows.
Windows ví, že se daný program soubor otevřel v nějakém programu a taky to tak zapisují do registrů a pak nabízí v nabídce.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: hink | Date: 2023-03-23 13:47 | IP: IP Logged

Dobrý den, s původním tématem to sice nesouvisí, ale nenapadá Vás, čim by to mohlo mohlo být? V připnuté ikoně PSPadu se mi nefunguje pouze otevření posledních souborů s koncovkou php. Všechny ostatní, co používám, tj. txt, js, css, se otvírají bez problémů.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: pspad | Date: 2023-03-23 18:11 | IP: IP Logged

Treba je to nejakou asociaci PHP s něčím u vás ve Windows.
Zkoušel jsem z průzkumníka otevřít PHP (pravá myš / otevřít v programu / PSPad)
A na připnuté ikoně jsem pak soubor viděl.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Přestal fungovat průzkumník kódu CSS

Posted by: hink | Date: 2023-03-25 07:57 | IP: IP Logged

Já tam ten soubor taky vidím, dokonce při najetí na něj vidím v bublince (title) jeho správné jméno bez koncovky a v závorce adresář. Ale při jeho vybrání ohlásí:
Vybraná položka není dostupná. Je možné, že ji někdo přesunul, přejmenoval nebo odebral.
Chcete položku odebrat ze seznamu?

Bohužel nevím, kde hledat chybu, ani kde jsou informace o připnutých zástupcích uloženy. V regeditu jsem to nenašel. Čekal jsem, že to bude v nějaké složce MRU, ale nenašel jsem to ani podle části názvů souborů, která tam mám.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR