You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > WinXP instalation crash

WinXP instalation crash

#1 WinXP instalation crash

Posted by: tester | Date: 2021-03-02 02:21 | IP: IP Logged

nikde jsem se nedočetl jak je to z kompatibilitou z Windows XP ale při pokusu o instalaci dostanu pouze chybovou hlášku (portable verze funguje)

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: WinXP instalation crash

Posted by: pspad | Date: 2021-03-02 02:34 | IP: IP Logged

To neni crash ale hlaseni Windows o odepreni pristupu.
Proc nevim, budu muset nekam nainstalovat WinXP, ktere uz MS nejaky ten rok nepodporuje

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: WinXP instalation crash

Posted by: tester | Date: 2021-03-02 03:32 | IP: IP Logged

nějaký ten rok nepodporuje a je to ještě horší pač už nejdou stahovat přes win update ani dosavadní aktualizace

mám ještě dobové PC z WinXP SP3 a veškeré aktualizace z win updatu z doby 31.12.2019
dneska už je definitivně mrtvy update

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: WinXP instalation crash

Posted by: pspad | Date: 2021-03-02 09:57 | IP: IP Logged

Tipnul bych si, ze ten soubor je nekde a kdyz je zavolána zadost o zvyseni prav, tak pod elevovaným účtem nebude dostupný. Proto dojde k odepření přístupu.
Ta hláška o tom, že nejde o platnou aplikaci bude univerzální, protože neví, co se stalo.

Další možnost je poškozený archiv při stažení - to se dá jednoduše ověřít pomocí kontrolních součtů, které jsou na download stránce PSpadu nebo přes vlastnosti a digitální podpis - i instalátor je podepsaný. Pokud by se něco se souborem změnilo, podpis by nebyl platný.

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-03-02 09:59 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: WinXP instalation crash

Posted by: tester | Date: 2021-03-02 13:41 | IP: IP Logged

SHA1 souhlasí a pod WinXP mám admin účet zkoušel jsem i opětovné stažení do jiné složky ale bez úspěchu

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR