You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Dva monitory a ikona na hlavním panelu

Dva monitory a ikona na hlavním panelu

#1 Dva monitory a ikona na hlavním panelu

Posted by: Zdeny | Date: 2019-12-16 20:21 | IP: IP Logged

Dobrý večer,

mám Windows 10 Pro 1903 a pracuji na dvou monitorech.

Nastavení mám následující "Hlavní panel, kde je otevřeno okno":

blog.zdenekvecera.cz

(Nastavení -> Přizpůsobení -> Hlavní panel)

Když spustím nějakou aplikaci a z hlavního monitoru A ji přesunu na druhý monitor B, ikona na hlavním panelu se přesune na druhý monitor B a z prvního monitoru A zmizí. Čili tam kde je okno aplikace, tak je i ikona na hlavním panelu.

Funguje mi to takto u všech aplikací kromě PSPadu. U něj zůstává ikona vždy na hlavním panelu hlavního monitoru A, i když je okno PSPadu přesunuto na druhý monitor.

img.zdenekvecera.cz

Problém jsem zaznamenal u těchto verzí: 4.6.2, 5.0.1.312 a dev 5.0.2.346.

Můžete to prosím prověřit a případně zvážit úpravu chování PSPadu?

Moc děkuji.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Dva monitory a ikona na hlavním panelu

Posted by: pspad | Date: 2019-12-17 04:24 | IP: IP Logged

Ano, o tom problému vím.
Jsou 2 možnosti - buď ikona nebude ukazovat informace o aktuálním souboru a bude vždy jen vypisovat PSPAD, pak se bude přesouvat nebo bude vypisovat informace a nebude se přesouvat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Dva monitory a ikona na hlavním panelu

Posted by: Zdeny | Date: 2019-12-19 20:34 | IP: IP Logged

Dobrý večer,

děkuji za odpověď.

Škoda, ale rozumím. Současné chování je tedy pro většinu uživatelů pravděpodobně správné (vycházejíc z toho, že většina uživatelů pracuje na jednom monitoru).

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Dva monitory a ikona na hlavním panelu

Posted by: pspad | Date: 2019-12-19 20:47 | IP: IP Logged

Asi by bylo možné to pořešit parametricky, ale bude to něco za něco.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Dva monitory a ikona na hlavním panelu

Posted by: pspad | Date: 2019-12-19 21:24 | IP: IP Logged

Zdeny:
Dobrý večer,

děkuji za odpověď.

Škoda, ale rozumím. Současné chování je tedy pro většinu uživatelů pravděpodobně správné (vycházejíc z toho, že většina uživatelů pracuje na jednom monitoru).

V dalsim buildu v nastaveni programu / Integrace do systému bude volba, která zapne přesun ikony po přesunu programu na jiný monitor. Ale za cenu tu, že popisek bude stejný jako u všech ostatních aplikaci - program + otevřený soubor

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Dva monitory a ikona na hlavním panelu

Posted by: Zdeny | Date: 2019-12-20 13:22 | IP: IP Logged

Tak to byl fofr, s tím jsem ani nepočítal. Moc děkuji. Narazil jsem ale na problém, takže to napíšu přímo do vlákna s buildem.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR