You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > PSPad 5.0.2 (315) - Vyhľadávanie + iné súvisiace chyby

PSPad 5.0.2 (315) - Vyhľadávanie + iné súvisiace chyby

#1 PSPad 5.0.2 (315) - Vyhľadávanie + iné súvisiace chyby

Posted by: Restorator | Date: 2019-03-20 22:26 | IP: IP Logged

Zdravím...

Pri svojej prekladateľskej činnosti (tentokrát Nápoveda k programu) som skúsil znovu po čase použiť tento program. V 658 súboroch *.htm som potreboval vyhľadať a nahradiť výraz v tagu:

alt="This is a picture of the feature being described."
za
alt=""

Po vyhľadaní výrazu som vo výsledku hľadania postupne odklikával výskyty výrazu, kde som dolaďoval niektoré posunutia uvodzoviek, čo vyzeralo asi takto:

alt="This is a picture of the feature being described.
"

U niektorých dokumentov *.htm, ktoré obsahovali iba 1 výskyt, sa mi pri odkliknutí z vyhľadávania zvýraznil riadok s vyhľadaným výskytom správne.
Akonáhle bolo v dokumente viac výskytov, tak pri ich odklikávaní z okna výsledku hľadania nebol správne zvýraznený riadok s výskytom výrazu, niekedy bol posunutý nadol o 2 riadky, niekedy o 5, 8 atď, teda v textoch, ktoré s vyhľadávaným výrazom nemali nič spoločné.

1. prípad:

Takto som napr. otvoril do kariet asi 15 súborov na skúšku. Už aj pri takomto množstve a následnej úprave, kde som len poposúval uvodzovky a vybral som príkaz pre hromadné uloženie, sa stalo, že mi napr. 3 dokumenty neuložilo a oznámilo mi chybu, že sa dokumenty nedajú uložiť. (všetky dokumenty mám na inej jednotke disku, bez potreby povolenia správcu a v čase ich spracovania samozrejme neboli používané inou aplikáciou). Takto došlo niekedy len k neuloženiu pár dokumentov, ale niekedy sa stalo to, že v programe nastala chyba porušenia prístupu, pričom zamrzol a nedal sa vôbec uzatvoriť, len cez správcu úloh ukončením jeho procesu. Po otvorení dokumentov som zistil, že program ich úplne znehodnotil, čiže vymazal celý ich obsah.

2. prípad:

Presne za tých istých okolností ako som popísal v 1. prípade, mi znovu neuložilo pár dokumentov spomedzi 15, ale program tentokrát nezamrzol. Pri jeho ukončovaní som mal možnosť potvrdiť alebo nepotvrdiť uloženie dokumentov pred skončením programu. Vybral som neuložiť, pretože som si nebol istý s úpravami. Opäť sa stalo to, že namiesto nevykonaných zmien v dokumente, som prišiel o všetky údaje v ňom a dokument nadobudol veľkosť 0 kB.

3. prípad:

Tentokrát sa stalo to, že pri podobnom množstve otvorených dokumentov, po ich úprave a úspešnom uložení, som chcel hromadne uzatvoriť všetky súbory, avšak objavila sa chyba porušenia prístupu a program zlyhal.

Z uvedených prípadov som zachoval 2 x Error log (pri uzatváraní a pri ukladaní) + screen, na zhromažďovanie ďalších záznamov o chybách som popravde nervy už nemal.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad 5.0.2 (315) - Vyhľadávanie + iné súvisiace chyby

Posted by: Restorator | Date: 2019-03-21 13:13 | IP: IP Logged

Zabudol som dodať, že sa jedná o 32 bit verziu PSPad 5.0.2 (315). Výpisy o chybách som poslal na support.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR