You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > zvyraznovac - python - klicova slova ...

zvyraznovac - python - klicova slova ...

#1 zvyraznovac - python - klicova slova ...

Posted by: vbr | Date: 2017-08-10 11:47 | IP: IP Logged

Zdravim,
rad bych nahlasil neuplne zvyraznovani klicovych slov pro python - ve verzi 5 (build 241) chybi zvyrazneni i v nekterych pripadech, kdy funguje ve verzi 4; navic v aktualnich verzich pythonu nektere vyrazy pribyly.

V nynejsi verzi pythonu 3.6 jsou to vyrazy:

Quote:
and as assert break class continue def del elif else except False finally for from global if import in is lambda None nonlocal not or pass raise return True try while with yield

docs.python.org

Aktualni vestavene funkce jsou:

Quote:
abs all any ascii bin bool bytearray bytes callable chr classmethod compile complex delattr dict dir divmod enumerate eval exec filter float format frozenset getattr globals hasattr hash help hex id input int isinstance issubclass iter len list locals map max memoryview min next object oct open ord pow print property range repr reversed round set setattr slice sorted staticmethod str sum super tuple type vars zip __import__

docs.python.org
- Oproti drivejsi verzi pythonu 2 a aktualnimu nastaveni zvyraznovace v PSPadu "exec" ted neni klicove slovo, ale nazev
systemove funkce.

Existuje jeste par dalsich vestavenych konstant, ktere by take bylo mozne zvyraznovat - nejspis stejne jako klicova slova:

Quote:
NotImplemented Ellipsis __debug__

respektive systemove funkce:

Quote:
quit exit copyright license credits

docs.python.org

V pspadu 5 se mi zvyraznuji jen klicove vyrazy ze zacatu abecedniho poradi and... except , ostatni ne; navic jeste False a True, drive jen konvencne rezervovana slova, v pythonu 3 jsou zarazena jako bezna klicova.
Nevim, jak se vyraznovac ma stavet k rozdilum mezi verzemi programu, zdalo by se mi nejjednodussi pouzivat radsi sirsi seznam pro nejnovejsi verzi.
Pokud se nepletu, tento interni zvyraznovac nejde uzivatelsky upravit, je to tak? Pokud by to bylo mozne jednoduse doplnit, bylo by to dobre, muze to ale i pockat na planovanou novou komponentu editoru s uzivatelskym nastavenim zvyraznovacu.

Predem dekuju a zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: zvyraznovac - python - klicova slova ...

Posted by: pspad | Date: 2017-08-10 12:18 | IP: IP Logged

Rozšířil jsem slova podle zaslaného seznamu (snad jsem na nic nezapomněl).
Podle dokumentace jsem to přeházel do správných skupin a opravil jsem chybu s nezvýrazňováním slov.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR