You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Chyba v otevírání souborů přes kontextovou nabídku průzkumníka [PSPad 4.5.8 (2500)]

Chyba v otevírání souborů přes kontextovou nabídku průzkumníka [PSPad 4.5.8 (2500)]

#1 Chyba v otevírání souborů přes kontextovou nabídku průzkumníka [PSPad 4.5.8 (2500)]

Posted by: aleskva | Date: 2014-12-05 13:12 | IP: IP Logged

Pokud spustím PSPad s administrátorskými právy, nemohu otevřít žádný soubor z kontextové nabídky průzkumníka. Nefunguje jak při nastavení integrace pomocí registrů, tak při nastavení integrace pomocí knihovny DLL. Po kliknutí na možnost PSPad/Edit with PSPad se prostě nestane vůbec nic. A navíc nefunguje v PSPadu spuštěném jako správce ani otevření souboru přetáhnutím do editoru. Soubor jde otevřít jedině skrz Ctrl+O/nabídku uvnitř editoru.

PS: PSPad 4.5.8 (2500) Windows 7 SP1

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Chyba v otevírání souborů přes kontextovou nabídku průzkumníka [PSPad 4.5.8 (2500)]

Posted by: pspad | Date: 2014-12-05 13:23 | IP: IP Logged

Jednoduche vysvětlení - integraci do průzkumníka jste udělal v profilu uživatele. Proto není dostupná, pokud ji spustíte v profile správce. Zkuste si při spuštění pod adminem udělat znovu integraci DLL - změnte na registry, Použít, změnit na DLL, Použít.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Chyba v otevírání souborů přes kontextovou nabídku průzkumníka [PSPad 4.5.8 (2500)]

Posted by: aleskva | Date: 2014-12-06 11:07 | IP: IP Logged

Vysvětlení chápu, přijde mi zcela logické, jenom mi to pořád nefunguje :/ Váš postup, i když mi přišel zcela v pořádku, stejně z nějakého nepochopitelného důvodu nefunguje vůbec. Když spustím editor jako správce a změním něco v nastavení (třeba právě nastavení integrace), tak se změní soubor PSPad.ini ve složce "C:\Users\Pavel\AppData\Roaming\PSpad". Když spustím PSPad bez oprávnění správce, změním nastavení, tak se změní ten samý soubor v té samé složce. A pořád nefunguje. Jako ostřílený uživatel Windows jsem vzal ten soubor PSPad.ini a nakopíroval ho s konečnými nastaveními do složky PSPad v Program Files, do složky AppData/Local a do složky VirtualStore v AppData/Local. Ještě bych mohl zjistit, co se při změně tohoto nastavení děje v registrech (tam by mohl být problém), ale to až na to bude čas.

Edited 1 time(s). Last edit at 2014-12-06 11:10 by aleskva.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Chyba v otevírání souborů přes kontextovou nabídku průzkumníka [PSPad 4.5.8 (2500)]

Posted by: pspad | Date: 2014-12-06 11:23 | IP: IP Logged

Soubor INI nepomůže. Jde o integraci knihovny do kontextového menu průzkumníka.
Zkusim udelat nejake pokusy, pripadne provést integraci do HKLM místo do uzivatele (HKCU), pokud tam bude přístup.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR