You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > blikající lišta při pohybu kurzorem

blikající lišta při pohybu kurzorem

#1 blikající lišta při pohybu kurzorem

Posted by: TheDude | Date: 2013-07-07 18:59 | IP: IP Logged

Při pohybu šipkami v textu mi bliká lišta pod názvy otevřených souborů (3 linky při nezobrazení pravítka, ale dělá to i s pravítkem).

Ve verzi 4.5.3 se to nedělo, dělá mi to až 4.5.7 (verze mezi tím jsem nezkoušel).

Na WinXP se to neděje. Pouze na počítači s Win7 Home 64-bit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: blikající lišta při pohybu kurzorem

Posted by: pspad | Date: 2013-07-07 20:48 | IP: IP Logged

Windows 7 x64 mam a popisovany ukaz nepozoruju. Zkusim se podivat, cim by to mohlo byt.
Predpokladam, ze zalozky mate zobrazeny nahore a styl klasickych zalozek.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: blikající lišta při pohybu kurzorem

Posted by: vbr | Date: 2013-07-07 22:27 | IP: IP Logged

TheDude:
Při pohybu šipkami v textu mi bliká lišta pod názvy otevřených souborů (3 linky při nezobrazení pravítka, ale dělá to i s pravítkem).

Ve verzi 4.5.3 se to nedělo, dělá mi to až 4.5.7 (verze mezi tím jsem nezkoušel).

Na WinXP se to neděje. Pouze na počítači s Win7 Home 64-bit.

Zdravim,
Trochu podobny problem jsem na Win7 Home zachytil v betaverzi, prinejmensim 4.5.8 (2455)
- slo o problikavani barevneho pozadi na miste zobrazeneho pravitka a rolovaci listy pri prepinani mezi taby (Ctrl+Tab) nebo pri aktivaci PSPadu po jinem programu (ne pri posunu kurzoru sipkami).
Barva byla zlutooranzova - odhadem "orange" - #ffa500
V posledni bata verzi - 4.5.8 (2457) - se tento problem zda se nevyskytuje (v seznamu zmen jsem ale zadnou souvisejici polozku nenasel).

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: blikající lišta při pohybu kurzorem

Posted by: TheDude | Date: 2013-07-10 18:04 | IP: IP Logged

ano, záložky mám nahoře a klasicky.

Zkoušel jsem i poslední betu, a tam mi to taky problikává. Dělá mi to jen v okně s textem, když mám například zobrazené menu s projektem, tak tam se to neděje.

V té betě se to blikání neděje jen na pravítku, ale i po stranách ale i v textu.
Co jsem tak zkoušel, tak jediné, co odstranilo to blikání při pohuby kurzoru bylo zobrazit soubor hexadecimálně.

Na jiném počítači s Win7 mi to nedělalo, takže to určitě není pravidlem. Zkoušel jsem instalovat nové verze ovladačů, ale nepomohlo.

Pro práci je to hodně rušivé.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: blikající lišta při pohybu kurzorem

Posted by: Vany | Date: 2013-07-15 11:08 | IP: IP Logged

při podržení šipky (libovolným směrem), krom rolování textu samotného, skutečně problikávají okraje okna komponenty editoru
práci to nijak neovlivňuje, takže si nejsem jist, zda je to to reklamované chování

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR