You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Velikost písma programu (menu, kontextové menu aj.)

Velikost písma programu (menu, kontextové menu aj.)

#1 Velikost písma programu (menu, kontextové menu aj.)

Posted by: hiczech | Date: 2021-07-24 06:28 | IP: IP Logged

Zdravím.
Domnívám se, že řešení je jednoduché, ale netuším kde.

Před chvíli jsem nainstaloval PSP po havárii disku a systémové písmo je tak miniaturní, že jsem na to musel jít s lupou, abych si nastavil alespoň formát písma v editoru, což je v pořádku.

Poradíte mi prosím někdo, kde písmo zvětšít?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Velikost písma programu (menu, kontextové menu aj.)

Posted by: hiczech | Date: 2021-07-24 07:07 | IP: IP Logged

hiczech:
Zdravím.
Domnívám se, že řešení je jednoduché, ale netuším kde.

Před chvíli jsem nainstaloval PSP po havárii disku a systémové písmo je tak miniaturní, že jsem na to musel jít s lupou, abych si nastavil alespoň formát písma v editoru, což je v pořádku.

Poradíte mi prosím někdo, kde písmo zvětšít?

VYŘEŠENO !

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Velikost písma programu (menu, kontextové menu aj.)

Posted by: LukasKriz | Date: 2023-03-09 08:21 | IP: IP Logged

Zdravím. A jak je to vyřešeno? Je možné nějak nastavit velikost fontu v menu? Za boha jsem nic nenašel. Začínám už být slepý a zvětšení fontu by se mi hodilo. A nechci to řešit přes zvětšování DPI monitoru.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Velikost písma programu (menu, kontextové menu aj.)

Posted by: pspad | Date: 2023-03-09 09:57 | IP: IP Logged

Velikost písma menu není ovlivnitelné, to je systémová věc, kterou si řídí Windows. podobně jako velikost dalších prvků - titulek okna, kontextové menu atd.

Obejít to jde pomocí uživatelského vykreslování, ale to pak musíte vykreslit komplet celé menu, brát v potaz všechny verze Windows, všechna témata, protože každá verze to vykresluje trochu jinak. Touto cestou bych se ubíral nerad.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR