You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Posouvani zalozek pri praci se dvema okny

Posouvani zalozek pri praci se dvema okny

#1 Posouvani zalozek pri praci se dvema okny

Posted by: m256 | Date: 2023-05-16 19:51 | IP: IP Logged

Pokud si rozdelim text na 2 okna volbou Okno/Rozdelit svisle, nastavim si nekam zalozky v levem okne a nasledne napisu neco v pravem, zalozky v levem okne ve se neposouvaji spolu s textem, ale po par radcich jsou uplne jinde, takze jsou pro takovy zpusob prace naprosto nepouzitelne.

Je to chyba pspadu, nebo mam neco blbe nastavene?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Posouvani zalozek pri praci se dvema okny

Posted by: vbr | Date: 2023-05-17 14:14 | IP: IP Logged

m256:
Pokud si rozdelim text na 2 okna volbou Okno/Rozdelit svisle, nastavim si nekam zalozky v levem okne a nasledne napisu neco v pravem, zalozky v levem okne ve se neposouvaji spolu s textem, ale po par radcich jsou uplne jinde, takze jsou pro takovy zpusob prace naprosto nepouzitelne.

Je to chyba pspadu, nebo mam neco blbe nastavene?

Zdravím,
můžu potvrdit problémy se zobrazením záložek, při rozděleném zobrazení okna, ale případně i bez toho, s jednoduchým zobrazením.
Vypadá to na nedostatečné překreslení obsahu (některých částí) okna - vedle značek záložky např. barevných indikátorů změněných neuložených řádků.

Když se po vložení záložky změní počet řádků v předcházející části textu, někdy se značka záložky ztratí, nebo se zobrazuje jinde; po "probuzení"/vynuceném překreslení se ale objeví na svém místě (např. uložením souboru, přepnutím do jiného okna a zpět nebo odrolováním dotyčného místa mimo viditelnou část a zpět).
Při rozděleném zobrazení okna takto záložky aj. více "usínají" v části, která nemá fokus/kurzor.
(PSPad 5.5.1, 783, 32bit)
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Posouvani zalozek pri praci se dvema okny

Posted by: pspad | Date: 2023-05-17 17:36 | IP: IP Logged

Na ty záložky se kouknu. Otázkou je, zda budu schopný s tím něco udělat.
Když edituju stejný soubor ve dvou oknech už tak je náročné promítat změny provedené v jednom okně do druhého.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Posouvani zalozek pri praci se dvema okny

Posted by: pspad | Date: 2023-05-18 10:09 | IP: IP Logged

Poslední developer build:
1. Nepodařilo se mi nasimulovat situaci, že by záložky nebyly stejně v obou oknech. Poprosil bych o podrobný návod, jak dosáhnout stavu, že záložky nebudou na stejném řádku

2. podařilo se mi nasimulovat chování, kdy se ztrácí zobrazení záložek. To dám do pořádku

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Posouvani zalozek pri praci se dvema okny

Posted by: m256 | Date: 2023-05-18 20:09 | IP: IP Logged

Nastavim si zalozku pomoci F4 v levem okne na radek 100, kliknu do praveho okna a akci zopakuju. Ted mam v obou oknech zalozky (zlute puntiky) na stejnem radku.
Posunu v pravem okne kurzor treba na radek 90 a dam enter (vlozim dalsi radek).

V pravem okne se mi zalozka posune spravne na radek 101 takze je stale u stejneho textu, ale v levem zustane na radku 100. Protoze jsem ale vlozil jeden radek a text se o nej posunul o obou oknech, je zalozka v levem okne na spatnem miste.

Pouzivam ten rezim zalozek kde si je program kamsi uklada aby se neztratily pri zavreni souboru.

Jeste jsem prisel na dalsi problem pri praci se dvema okny. Pokud je na radku hodne dlouhy text ktery neni cely v okne videt a ja si cely radek oznacim kliknutim na jeho cislo a zkopiruju do schranky, nezkopiruje se cely radek, ale jen jeho cast. Pokud si delici carou dotcene okno roztahnu do vetsi sirky, pak se text zkopiruje cely. Je to dost neprijemne, musim to porad kontrolovat jestli se mi zkopirovalo vsechno cele, kdyz kopiruju cast kodu z jednoho mista programu do druheho.

edit: stahl jsem si posledni verzi (64bit) a problem s kopirovanim dlouheho textu se uz nevyskytuje. Problem se zalozkami ale pretrvava.

Edited 1 time(s). Last edit at 2023-05-18 20:17 by m256.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Posouvani zalozek pri praci se dvema okny

Posted by: pspad | Date: 2023-05-19 06:32 | IP: IP Logged

Už jsem problém našel a opravil, takže v dalším buildu

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR