You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Výběr textu pres průzkumníka kódu

Výběr textu pres průzkumníka kódu

#1 Výběr textu pres průzkumníka kódu

Posted by: maty-2009 | Date: 2023-03-22 14:47 | IP: IP Logged

Je nějaká možnost jak přes průzkumníka kódu vybrat text, nebo dokonce mazat jednotlivé položky? Hlavní využití pro mě je na XML soubory, kdy potřebuji často vybírat celé nody a odstraňovat je, nebo kopírovat jinam. U XML není funkční folding, ale i u jiných formátů, jako třeba PHP, není možné udělat rychlý výběr přes složení nodu/funkce a její vybrání nebo odstranění.
Takové funkce bych rozhodně uvítal.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Výběr textu pres průzkumníka kódu

Posted by: pspad | Date: 2023-03-22 17:36 | IP: IP Logged

Průzkumník kódu je jen pro cteni.
Funkcnost, kde by slo mazat celé nody v XML zatím není. Zusim se zamyslet, jak by to slo provést.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Výběr textu pres průzkumníka kódu

Posted by: maty-2009 | Date: 2023-03-22 21:24 | IP: IP Logged

Pro mazání nodů jsem používal Microsoft XML notepad - ten tu funkci má, ale je bohužel už opuštěný a dál se nevyvíjí - microsoft.github.io

Ale jak jsem psal, není nutné přímo mazání, ale označení textu celého nodu, stejněě jako procedur v jiných jazycích by bylo dobré. S tím už se dá pracovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Výběr textu pres průzkumníka kódu

Posted by: pspad | Date: 2023-03-25 10:57 | IP: IP Logged

Sice to PSpad neumí přes průzkumníka kódu, ale umí vybrat celou sekci pomocí funkce "Označit element" (Shift+Ctrl+T)

Stačí, když se postavíte dovnitř počátečního nebo koncového XML tagu a zavoláte Shift+Ctrl+T

Funkce je dostupná na pravou myš v editoru nebo menu úpravy

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR