You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

[Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

#1 [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: raptik | Date: 2022-04-17 09:30 | IP: IP Logged

Zdravím,

nevím, zda se to sem hodí, ale bohužel jsem nenašel žádné lepší místo, kam to postnout. Měl bych návrh na implementaci nové funkce do dalších vydání PSPadu, která by výrazným způsobem přispěla ke zpřehlednění a organizaci kódu v PSPadu. Jedná se o možnost sbalování a rozbalování metod, funkcí, tříd, aj... pod jejich názvy. Vzhledem k tomu, že tento popis asi není úplně dostačující a vypovídající, tak přikládám níže ještě screenshot toho, co mám na mysli - po kliknutí na "-" nalevo od začátku deklarace metody/funkce/třídy/aj... by došlo k jeho sbalení/rozbalení.

Nevím, zda-li se již tato funcionalita v PSPadu nenachází, nicméně ani po důkladném prohledání všech dostupných zdrojů jsem nic nenašel.

Předem díky za zvážení. smiling smiley

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: pspad | Date: 2022-04-17 12:43 | IP: IP Logged

Zdravim. Tohle je k v nove verzi uz nejaky cas k dispozici

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: LukasKriz | Date: 2022-07-27 12:52 | IP: IP Logged

Dobrý den pane Fialo,

chtělo by to aby foldování fungovalo i zvýrazňovačů které jsou uživatelské. Teď tam PSPad nezobrazí pluska pro sbalení bloku. V nastavení zvýrazňovače se sice dá vybrat Typ pro code folding: ctfCurlyBracket, ale ty fungují pouze pokud nejsou znaky {} zakomentované. Píšu v modifikaci jazyka SQL pro Informix, MSSQL i Oracle takže potřebuji používat vlastní zvýrazňovač a nemůžu tam mít nezakomentované složené závorky. Chápu že pro uživatelský zvýrazňovač se to nedá automatizovat aby průzkumník kódu, nebo to co za tím běží poznalo bloky kódu, ale kdyby to foldovalo podle { i když je v komentáři, naházel bych si tam commenty stylu --{ a --} a už by mi to foldování nějak fungovalo. Díky za váš čas.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: pspad | Date: 2022-07-27 17:01 | IP: IP Logged

Bohuzel mne nenapada jednoduchy zpusob, jak sbalovani provest "uzivatelsky"
Zvlast u jazyku zalozenych na SQL, kde neni jednoznacne dany zacatek a konec kodu. Snazil jsem se to udelat u interniho SQL zvyraznovace pro konkretni dialekty, ale ani tam to neni optimalni

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: LukasKriz | Date: 2022-07-29 09:29 | IP: IP Logged

Nemluvím o tom, že by to mělo jít automaticky. Doplním si do kódu foldovací značky {}, ale mám problém v tom že PSPad je nepoužije pokud jsou zakomentované.

image

Pokud vypnu v nastavení zvýrazňovače dva spojovníky jako komentář, tak foldování začne fungovat, ale to není úplně dobře.

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: pspad | Date: 2022-07-29 11:59 | IP: IP Logged

Kdyz se divam na kod, pak by mohlo fungovat foldovani na kulate zavorky. Je to tak?
Tohle by snad upravit slo

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: LukasKriz | Date: 2022-07-29 13:20 | IP: IP Logged

Asi se pořád nechápeme, mě by vyhovovalo foldování na složené závorky, ale musel by fungovat i pokud jsou složené závorky v komentáři. To teď nefunguje. Foldování na složené závorky funguje pouze pokud nejsou zakomentované. Když v nastavení zvýrazňovače zruším -- jako komentář tak to krásně funguje takto (ale bohužel potom zase pořádně nevidím co mám zacommentované smiling smiley ):

image

Edited 1 time(s). Last edit at 2022-07-29 13:25 by LukasKriz.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: pspad | Date: 2022-07-29 18:03 | IP: IP Logged

Foldování na složené závorky v komentáři nebo řetězci fungovat nemůže.
Po zakomentování kednoho řádku (teď myslím v normálním zdroji) by to rozbilo počítání závorek

Zkusím se podívat, mělo by tam fungovat automaticky i foldování na sekce, to by bylo jednodušší a obecné.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: LukasKriz | Date: 2022-08-12 10:01 | IP: IP Logged

To jsem se bál, že to tak bude. No, škoda. Ale aspoň to foldování sekce by určitě bylo dobré, i to by dost pomohlo. Díky za váš čas.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: [Funcionalita] Možnost sbalit a rozbalit funkci, metodu...

Posted by: pspad | Date: 2022-09-08 11:47 | IP: IP Logged

Daší verze bude podporovat folding po #REGION ... #ENDREGION
Takže pro případ SQL to bude třeba --#REGION

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR