You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Chyby, chyby, chyby

Chyby, chyby, chyby

Goto Page: 1 2 Next

#1 Chyby, chyby, chyby

Posted by: ivop | Date: 2021-07-16 09:38 | IP: IP Logged

Používám PSPad dlouho na programování webovek. Poslední dobou je situace neúnosná. Program padá naprosto nahodile, do souborů vkládá nesmyslné znaky. Je to o nervy. Jaká je poslední normální verze? Díky. Ivoš

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: pspad | Date: 2021-07-16 09:45 | IP: IP Logged

Jakou verzi používáte?
Řekl bych, že 5.0.7 už je docela stabilní, mnohem lepší než 5.0.5 nebo 5.0.6. Tam proběhlo moc změn - nové vývojové prostředí, nové vnitřnosti...

Stáhněte si poslední build verze 5.0.7 z developer fóra PSpadu
www.pspad.com
Obsahem archivu přepište soubory v existující instalaci PSPadu

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: ko33 | Date: 2021-07-26 18:54 | IP: IP Logged

Musím souhlasit o pádech, nesmyslné znaky a teď dokonce při pádu smazal komplet celý kód.
sice koukám že mám verzi 5.0.6 tak aktualizuji a uvidím

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: pursulus | Date: 2021-07-31 20:19 | IP: IP Logged

Musíme si uvědomit, že úpravce PSPad je poskytován zdarma, tudíž že mnohdy my uživatelé sloužíme coby testeři "beta" či "release candidate" verze. Verze PSPadu nemají označení "beta", "release candidate", "stable", nýbrž jsou prostě číslovány bez rozlišení (jako by každá uvedená verze byla "stable" verzí), při čemž ne každá verze je dobře odladěná, jak se ukázalo naposled právě na V5.0.6 — soudě ze stížností uživatelů a následném přitakání tvůrce PSPadu. To si může dovolit zejména tvůrce programu poskytovaného zdarma (plus bez reklam!), u placených produktů je následná vlna nevole spojena s odlivem zisku a proto jsou výstupní verze takových programů většinou lépe ošetřeny (nezapomeňme, za patřičný peníz), než "nebohý" PSPad někdy bývá.

Nezapomínejme na to, při svém hudrování a lamentování. PSPad je velmi dobrý a mocný editor textů a mimochodem si zaslouží, aby každý, kdo jej delší dobu používá a je s ním spokojen, poslal nějakého toho stováka na jeho další vývoj. Odpomoc při použití nepovedené verze je zřejmá: zůstat u verze starší, osvědčené, a počkat si na verzi, která bude svým chováním "stable".

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: JardaB | Date: 2021-08-04 06:42 | IP: IP Logged

Mno sice krásně napsané, ale raději bych si za stabilní verzi zaplatil. Sice tento projekt obdivuji, ale pro většinu programátorů je to spíš peklo. Dnes jsem opravoval další přepsané kódy nesmyslnými znaky. Pro koho je ve finále taková aplikace vhodná? Pro začátečníky, co napíší za týden 10 řádků kódu? Člověk je rád, že si dohledá vlastní chyby v kódu, natož aby přemýšlel, které chyby mu tam nasekal pspad díky přepisu znaků. Pravda je, že teď už padá méně, ale ty znaky to přepisuje dokola.

V minulosti jsem používal pspad pod win7, netuším jakou verzi. Používal jsem jej několik let bez jediného problému. Funkce, které tam byly mi stačily. Raději bych tu starou stabilní verzi.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: pspad | Date: 2021-08-04 08:08 | IP: IP Logged

Všechny staré verze jsou k dispozici na:
www.fosshub.com
případně si opravte verzi v odkazu. Zkuste poslední verzi 4. Od verze 5 se překlápěla do unicode.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: JardaB | Date: 2021-08-04 10:50 | IP: IP Logged

Díky, vyzkouším...

pspad:
Všechny staré verze jsou k dispozici na:
www.fosshub.com
případně si opravte verzi v odkazu. Zkuste poslední verzi 4. Od verze 5 se překlápěla do unicode.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: blahapet | Date: 2021-08-21 12:36 | IP: IP Logged

Chápu, že nemohu "hudrovat", když je PSPad zdarma. Nicméně souhlasím s ivopem, že program náhle neúnosně padá a vkládá do souborů čínské znaky. Též ho používám dlouho, více jak 10 let... Vše se teď stávalo u verze 5.0.6. Je možné, že ta developerská verze to dělat nebude.

Já jsem si ale teď stáhl verzi 5.0.3 (377) - (09-02-2020) a je vše v pořádku. Nic nepadá, žádné znaky se navíc nevkládají - jsem naprosto spokojen.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: blahapet | Date: 2021-08-21 12:42 | IP: IP Logged

Ještě musím podotknout, jestli se to vše neděje verzí operačního systému... Mám Win 10 a na XP i sedmičkách byl klid.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Chyby, chyby, chyby

Posted by: macekt | Date: 2021-08-25 13:02 | IP: IP Logged

Predchozi verze PSPADu spadla tak jednou za nekolik mesicu. Po prechodu na 5.0.6 (64bit na W10) pady 1-2x denne. Zkusil jsem prejit na 5.0.7 - pri druhem spusteni pad (kdyz jsem postupne zaviral jednotlive soubory tak prisel pad pri poslednim z nich).
A ted po nekolika hodinach opet pad pri zavreni PSPADu (pri stisku alt+f4).
Ted jsem potreboval prenest obsah jednoho PHP souboru na ftp do druheho. Otevrit soubor ctrl+A, ctrl+C -> novy soubor ctrl+V - vlozi se mi jen prehlasovane Y a to je vse (a kdyz se podivam do puvodniho souboru tak po otevreni se radek <?php zmenil prave na to prehlasovane Y. Pri druhem pokusu se pspad zamyslel a spadl uplne (zadna chybova hlaska - coz se take bezne nedeje).
Bohuzel jsou to chybe bud nahodne nebo v souvislosti s necim dalsim - nejde to replikovat. Ale z meho pohledu pada i verze 5.0.7

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-08-25 13:06 by macekt.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR