You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Odpamätanie pravého okraja

Odpamätanie pravého okraja

#1 Odpamätanie pravého okraja

Posted by: RomBor | Date: 2021-09-19 07:06 | IP: IP Logged

Súčasťou projektu mám niekoľko obyčajných textových súborov, u ktorých využívam možnosť nastavenia pozície pravého okraja a zalamovanie riadkov.
Zatiaľ čo zapnuté zalamovanie riadkov sa po zatvorení PSPadu odpamätá, pozícia pravého okraja sa po otvorení PSPadu a načítaní projektu stále nastaví na globálne nastavenú hodnotu 80.
Neviem, kam sa informácia o zalamovaní riadkov ukladá (v projektovom súbore PPR to u jednotlivých otvorených súborov uvedené nie je), ale bolo by fajn odpamätávať aj pozíciu pravého okraja.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Odpamätanie pravého okraja

Posted by: pspad | Date: 2021-09-19 08:48 | IP: IP Logged

Pozice pravého okraje je v nastavení programu.
Zalamování řádku se pamatuje podle posledního souboru

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Odpamätanie pravého okraja

Posted by: RomBor | Date: 2021-09-19 14:15 | IP: IP Logged

pspad:
Zalamování řádku se pamatuje podle posledního souboru

Nuž, to asi nebude úplne pravda. V projekte mám 9 súborov. U niektorých je zalamovanie riadkov zapnuté, u niektorých nie. Nie všetky súbory projektu sú otvorené. Po ukončení PSPadu a jeho opätovnom spustení (projekt sa automaticky otvorí) je ne/zalamovanie riadkov odpamätané pre každý súbor projektu osobitne, bez ohľadu na to, či bol súbor projektu otvorený alebo nie.

pspad:
Pozice pravého okraje je v nastavení programu.

To, samozrejme, viem. Písal som ale, že by bolo fajn, aby sa to odpamätávalo individuálne pre každý súbor projektu, prípadne každý otvorený súbor projektu.

Ale teraz, keď sa s tým hrám, tak som zistil:
a) nastavím súborom projektu hoci aj rôzne pozície pravého okraja double-clickom na pravítko
b) niektoré súbory projektu zatvorím a niektoré nechám otvorené
c) ukončím PSPad
d) znovu spustím PSPad (projekt sa automaticky otvorí)
e) automaticky sa otvoria súbory, ktoré boli otvorené pri ukončení PSPadu - týmto súborom sa nastaví "defaultná" pozícia pravého okraja z globálnych nastavení
f) otvorím ostatné súbory z projektu (ktoré boli zatvorené pri ukončovaní PSPadu) a tie majú pozíciu pravého okraja tak, ako bol nastavený pred tým, než som ich zatvoril double-clickom na Tab.

Takže "niekde" sa to "nejako" odpamätáva, ale automaticky otvorené súbory po spustení PSPadu si nastavia pozíciu pravého okraja na defaultnú.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Odpamätanie pravého okraja

Posted by: pspad | Date: 2021-09-19 14:51 | IP: IP Logged

Nastaveni se uklada v binarnim souboru pscache5.bin

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR