You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > strange character (po posledním aktualizaci)

strange character (po posledním aktualizaci)

Goto Page: 1 2 Next

#1 strange character (po posledním aktualizaci)

Posted by: keen | Date: 2021-05-02 13:07 | IP: IP Logged

Po poslední aktualizaci 5.0.6 (589) [32bit] mi PSPad sám přepisuje zdrojový kód!

image

Je to velmi nepříjemné. Po malé úpravě zdrojového kódu mi přestala fungovat část webu. Trvalo mi několik hodin zjistit, co a proč se stalo. Nenapadlo mě, že PSPad mi sám od sebe přepíše část zdrojového kódu na čínské znaky!

Kódování používám UTF-8

Downgradoval jsem na verzi 5.0.3 (377).

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-05-21 11:35 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: strange 俰؃ character (po posledním aktualizaci)

Posted by: hansercz | Date: 2021-05-20 07:39 | IP: IP Logged

Děje se mi to stejné. Velký problém... stane se to velmi nahodile: ctrlv.cz

Prostě uložím soubor a někde v kódu se změní text na čínské znaky. Občas se to stane i v průzkumníku FTP, že se změní název souboru.

Mám verzi 5.0.6 (64bit), ale stalo se to zcela jistě už i ve starší verzi.

Edited 1 time(s). Last edit at 2021-05-20 07:40 by hansercz.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: strange 俰؃ character (po posledním aktualizaci)

Posted by: czahoun | Date: 2021-05-20 07:54 | IP: IP Logged

Pojďme zkusit vypozorovat, kde se to děje, třeba to pomůže v nalezení příčiny. Třeba mně se to děje snad vždy na řádku, kde je ukončovací složená závorka } v javascriptu. Ta závorka paradoxně zůstane na místě, jen ji obalí tenhle strange svinčík.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: strange 俰؃ character (po posledním aktualizaci)

Posted by: pspad | Date: 2021-05-21 11:32 | IP: IP Logged

Prosím ty, kterým se to děje. Můžete prosím na chvíli zakázat zvýrazňování URL adres v nastavení programu / program 2
[]Zvýraznit URL adresy v prostém textu

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: strange 俰؃ character (po posledním aktualizaci)

Posted by: czahoun | Date: 2021-05-21 16:00 | IP: IP Logged

Tohle zapnuté zrovna nemám. A zkoušel jsem chvíli otevírat a zavírat různé soubory, nic. Takže úmyslně to vyvolat asi nejde, to musí přijít nečekaně samo sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: strange 俰؃ character (po posledním aktualizaci)

Posted by: hansercz | Date: 2021-05-24 07:38 | IP: IP Logged

Taky jsem si myslel, že se jedná o ukončovací složenou závorku (PHP), ale pak se to začalo dít i jinde.

V jednom konkrétním souboru jsem vypozoroval, že se to stalo vždy po 3 uložení na konkretním místě (řádek 582). Ale znovu se mi to takto nasimulovat nepodařilo :(

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: strange 俰؃ character (po posledním aktualizaci)

Posted by: pspad | Date: 2021-05-24 08:00 | IP: IP Logged

Zkuste prosím aktuální build

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: strange 俰؃ character (po posledním aktualizaci)

Posted by: intel | Date: 2021-06-01 07:21 | IP: IP Logged

Bohuzel posledni build nepomohl a stava se me to tak 3x za den kdyz hodne programuji, zacina to byt celkem otravne sad smiley

Stava se to v nahodnych souborech a hlavne na nahodnych mistech se kterymi se treba ni nepracovalo a ani jsem je treba jeste ten den nezobrazil.

Automaticke ukladani mam zaple.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: strange 俰؃ character (po posledním aktualizaci)

Posted by: pspad | Date: 2021-06-01 07:54 | IP: IP Logged

Děkuji za informaci, budu pátrat

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: strange character (po posledním aktualizaci)

Posted by: lascort | Date: 2021-06-25 13:31 | IP: IP Logged

I mě se již nekolik týdnů stává to samé. Přepisuje to náhodně texty jak na začátku souboru (1.-3. řádek), tak i různě jinde a přepíše to vždy celý řádek.
Všiml jsem si ale, že se jedná o soubory, které byly původně uloženy v kódování "Unicode UTF-8 no BOM", ale PSPad u nich špatně detekuje kódování jako "ANSI Central European (1250)". Nepřepisuje ale text s diakritikou, jak by se dalo očekávat, ale nejčastěji např. sekvenci "<?php" nebo ukončovací složenou závorku "}" apod.
V mém případě se to stalo vždy u souborů *.php otevíraných v rámci projektu *.ppr.
Stejný problém se opakuje na 3 různých PC, u různých projektů a různých souborů a nepodařilo se mi to opakovaně nasimulovat.
PSPad 5.0.6 (589)

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR