You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

#1 Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: peersoft | Date: 2020-07-28 07:11 | IP: IP Logged

Zdravím,
používám PSPad rád s více otevřenými soubory, abych měl poslední práci na očích. Když PSPad spouštím přes ikonu na ploše, všechny dosud otevřené soubory se otevřou a při uzavření editoru se správně zapamatují. Když pak ale chci prohlédnout nějaký jiný soubor přes pravé tlačítko myši v Průzkumníku a volbu položky PSPad, všechny poslední soubory zmizí a otevře se pouze zvolený soubor, ani po dalším spuštění přes samotnou ikonu na ploše se neotevřou poslední soubory, takže je pak musím pootvírat znovu. Rád si otevírám všemožné soubory přes PSPad jen pro momentální prohlédnutí s tím, že tento soubor bych pak zavřel a všechny ostatní soubory by zůstaly. Jde to nějak nastavit nebo je to chybka nebo vlastnost? Zkoušel jsem všechna možná nastavení a nevím, čím bych to mohl napravit. Díky.

--
Peer

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: pspad | Date: 2020-07-28 07:15 | IP: IP Logged

Nastavení programu / Adresáře a soubory
Otevřít poslední soubory: Pouze otevřené v PSpadu

Tohle nastavení způsobí, že ad-hoc soubory (z venku) se nebudou počítat a při příštím spuštění bez souboru se otevře poslední zapamatovaný stav

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: peersoft | Date: 2020-07-28 07:56 | IP: IP Logged

Aha, díky, tohle zafungovalo smiling smiley. Měl jsem toto nastavení na hodnotě "Všechny otevřené soubory". Je tedy pak ale normální, že se nově otevřený soubor z Průzkumníka otevře jako jediný bez ostatních souborů? Myslel jsem právě, že když se obnovují "Všechny otevřené soubory", že se do toho počítají veškeré způsoby otevření, ale chápu, že otevírání pravým tlačítkem může být záměrně chápáno jako dočasné.

--
Peer

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: pspad | Date: 2020-07-28 08:05 | IP: IP Logged

Ano, pokud je nastaveno na hodnotu "Všechny otevřené soubory", pak si to pamatuje vše, co je naposledy otevřené bez ohledu na to, jestli jsem to otevřel z průzkumníka nebo přímo z PSpadu

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: peersoft | Date: 2020-07-28 09:52 | IP: IP Logged

V tom je právě ale ten problém, že když to mám nastavené na "Všechny otevřené soubory", chová se to tak, jak jsem psal, tedy že po otevření souboru z Průzkumníka přes kontextovou nabídku mi zůstane právě otevřený soubor tím jediným a ostatní předtím otevřené zmizí.

--
Peer

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: pspad | Date: 2020-07-28 10:33 | IP: IP Logged

Vždyť to je přesně tak, jak jsem to popisoval. Všechny otevřené soubory znamená, že se zapamatují všechny naposledy otevřené soubory bez ohledu na to, jakou cestou je otevřete. A jak PSPad ukončíte, tak se příště i otevře

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: peersoft | Date: 2020-07-28 11:28 | IP: IP Logged

Asi to nepopisuji dobře:
a) otevřu postupně např. 5 souborů v PSPadu (např. z historie nedávných souborů)
b) ukončím PSPad a znovu otevřu - všechny se načtou
c) ukončím PSPad a pak přejdu v Průzkumníku na jiný soubor, dám pravé tlačítko myši a z kontextové nabídky zvolím PSPad - otevře se jen tento jeden soubor, žádné jiné záložky tam nejsou
d) ukončím PSPad s tímto jedním souborem a znovu jej spustím - mám tam jen tento jeden soubor otevřený z kontextové nabídky

Zkrátka mi přijde zvláštní, že ten soubor z kontextové nabídky přebije ty ostatní otevřené a já o předtím otevřené soubory přijdu (samosebou jen o pořadí otevření a pozici, ale i to je nepříjemné). Jasně, když to budu tušit, že to tak funguje a bude to zdokumentované, nic se neděje, ale toto chování už mne vícekrát vytočilo, jak kdybych doplácel na to, že raději otevírám soubory přes kontextovou nabídku, kde je to pro mě pohodlnější, často i kvůli tomu, že nejsou přidruženy k PSPadu a chci si je v něm jen prohlédnout, jindy by se ale zrovna tak hodilo, kdyby se tento soubor otevřený z kontextové nabídky otevřel jako poslední a ostatní zůstaly otevřené, nejjednodušší je přece tento prohlížený zavřít zavřením karty. Ale ano, je-li to takto záměrně, chápu a nastavím si tedy zmíněné "Pouze otevřené v PSPadu", holt když s tímto souborem budu chtít pak pracovat po boku ostatních, otevřu si PSPad znovu a tento soubor si do něj otevřu z historie. Omlouvám se, ale chci to mít jen řádně vysvětlené a zdokumentované, třeba i pro ostatní.

--
Peer

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: pspad | Date: 2020-07-28 11:59 | IP: IP Logged

Takže ještě jednou.

Při příštím spuštění bez parametru se otevřou poslední zapamatované soubory - to znamená stav, co je otevřeno, když byl PSpad ukončen.
A teď záleží na nastavení:

Pokud je nastaveno "zapamatovat pouze soubory otevřené v PSpadu", pak si PSPad pro příští otevření zapamatuje jen ty, které byly v PSpadu otevřeny. Pokud otevřu něco mimo - z průzkumníka, tak ten si pamatovat nebude. Když je ukončím a otevřu, otevřou se ty, které byly předtím v PSpadu otevřené.

Pokud je nastaveno zapamatovat všechny, zahrne se do zapamatování pamatovat i ten, který byl otevřený z průzkumníka. A protože PSpad ukončím s tímto souborem, otevře se příště tak, jak jsem jej zavřel - právě s tím souborem.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: Vany | Date: 2020-10-26 18:51 | IP: IP Logged

ahoj, jasně, to jsi popsal čisté otevření bez parametrů, ale topicem je otevření PSPadu s parametrem (např. z Průzkumníka) a zároveň otevření všech dříve (před posledním ukončením) načtených souborů.

aktuálně spuštění PSPadu s novým souborem znamená, že PSPad "zapomene" dříve otevřené soubory.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Zapamatování otevřených souborů i přes otevření dalšího pravým tlačítkem

Posted by: pspad | Date: 2020-10-26 19:04 | IP: IP Logged

Nezapomene, zalezi opravdu na nastaveni. Popisu prklad, kdy mam zapamatovano "jen v pspadu otevrene soubory"
Mam otevrenych 10 souboru, ukoncim pspad
Z pruzkumnika otevru soubor v pspadu - otevre se pspad s jednim souborem, pspad ukoncim
Spustim pspad primo - otevre se a v nem predxhozich 10 souboru

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR