You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Otevírání dokumentu php

Otevírání dokumentu php

#1 Otevírání dokumentu php

Posted by: 4ever | Date: 2020-03-12 04:57 | IP: IP Logged

Zdravím,
Prosím vás, mohl byste mi poradit? Nedaří se mi.

Mám nainstalováno několik verzí PSPAd a v každé mám asi jiné nastavení stylopisů.
1) Teď aktuálně mám spuštěný program ve složce...
P:\PROGRAMY\editory\PSPad editor\PSPad.exe
a tam mám otevřené dokumenty. Mám tam nastavenou černou barvu pozadí, písmo mám Arial black tlusté a velké (nevím ani kde se to nastavuje, bo to teď nemohu najít). Toto je pro mě vyhovující písmo.

2) Když ale otvírám dokument samostatně tím, že vyberu soubor v průzkumníků ve windows a zmáčknu enter, otevírá se mi program, měl by to být taky
"P:\PROGRAMY\editory\PSPad editor\PSPad.exe"
ale tam je jiná velikost písma, jiný font (Courier New?) a malá velikost, ne tučné.

A já právě nevím jak to udělat, aby to co se otevře se otevřelo v tom stejném programu a okně (viz bod 1), který mám spuštěný, aby se to neotevřelo v novém okně ale dalo do stejného a zobrazilo v tom velkém tučném stylu s Arial. Tímto stylem to otvírám furt a ctrl+o už nepoužívám, protože musím listovat v průzkumníku kde mám strom a všechny soubory přehledněji.

Pozn. PSPad používám tak, že nemám otevřený jiný panel, využívám šírku celé obrazovky tj. 800x600px a další panel tam mít nechci, proto to chci otvírat z prozkumníku (alt+tab snadné přepnutí ve Windows XP).

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Otevírání dokumentu php

Posted by: pspad | Date: 2020-03-12 07:27 | IP: IP Logged

Zacneme necim jinym - zvyraznovac.
Na stavovem řádku se ukazuje, jestli je dokument otevřený v PHP nebo HTML multizvyrazňovači. Jestli se mají PHP, JavaScript atd. otevirat v multizvyraznovači, je nastaveno v Nastaveni programu / Multizvyrazňovač.

Když otevřu soubor z průzkumníka bez předtím otevřeného PSPadu, otevře se v jakém PSpadu? Správném, nebo ne?

Pokud máte víc PSPaduů, pak doporučuji ve všech navštívit nastavení Programu / Integrace do systému a pouze v tom jednom požadovaném povolit integraci do systému.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Otevírání dokumentu php

Posted by: 4ever | Date: 2020-03-12 07:51 | IP: IP Logged

Ten co mám spuštěný a jsou v něm otevřená okna je 4.5.4 a link co jsem uvedl.

Když zvolím ve Windows že chci otevřít nějaký soubor v průzkumníku, zvolím, že to chci trvale otvírat v ... a zadám tuto cestu. Ale po spuštění je tam verze 5.0. Tohle nedává smysl proč to Windows otvírá v jiném programu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Otevírání dokumentu php

Posted by: pspad | Date: 2020-03-12 08:03 | IP: IP Logged

Polkud to chcete řešit přes Windows a jeho přiřazení, tak přes pravou myš otevřít v programu / Další / Vyhledat v počítači a tam přímo říct konkrétní EXE.

Tohle si fakt neřídí PSpad, ale Windows, podle toho, který program mu tam nastavíte.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR