You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Farebne temy

Farebne temy

#1 Farebne temy

Posted by: Dreamer | Date: 2020-02-23 14:33 | IP: IP Logged

Zdravim,

pouzivam tmavu farebnu temu, ale po aktualizacii neviem najst, kde je mozne farebne temy zmenit, myslim ze boli pod Colors - PSPad IDE style, ale teraz tam je len Windows.

Je to teda mozne a kde?

Skusal som Help a FAQ, ale "color" nenaslo.

Dakujem.

Mam verziu 5.0.3 (377).

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Farebne temy

Posted by: pspad | Date: 2020-02-23 15:34 | IP: IP Logged

Ta temata nebyla funkcni.
nejaka prednastavena temata jsou v nastaveni zvyraznovacu - PSpad light a PSPad dark

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Farebne temy

Posted by: pspad | Date: 2020-02-23 15:36 | IP: IP Logged

Nastaveni barev jsou na 2 mistech:
nastaveni programu / Barvy - tam se nastavuji hlavni spolecne veci jako pismo v cislech radk uatd.
Pak je to vlastni nastaveni zvyraznovacu, kde se daji dole nacist prednastavena schemata

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Farebne temy

Posted by: Dreamer | Date: 2020-02-23 17:53 | IP: IP Logged

Dakujem za odpovede, nie je to velmi intuitivne, bolo by lepsie ak by to bolo priamo v okne Nastavenia.

Pri pouziti anglictiny to je v menu > Settings > Highlighter settings.

Moja druha tema bola zatvorena, tam som riesil konkretny problem, nespravne farby, takze tu vlozim citat z danej temy:

Quote:
Pouzivam tmavu temu, presny nazov neviem, kvoli tomu ze neviem najst temy, k tomu je ina tema.

Kazdopadne, pri porovnani dvoch suborov je pouzite pozadie, na ktorom je text necitatelny.

Je mozne to opravit, resp. stiahnut opraveny, inu tmavu farebnu temu, kde by to fungovalo?

Tak pocas pisania prispevku som to nasiel, je to mozne zmenit v nastaveniach pod Text Difference, funguje to, ale po zmene temy to bude opat zmenene a aj pre inych pouzivatelov by sa to mohlo opravit.

Navyse, stale maju cisla riadkov svetlo sivu farbu, co sa zrejme tiez da zmenit, zatial som nenasiel kde.

image

Doplnim, ze je mozne to jednoducho opravit, v nastaveniach - Text Difference, 3 farby - len posunut ten posuvnik dole a farba sa zachova, len bude tmavsia, este tie cisla riadkov, ktore som ale zatial nenasiel.

Konkretne su zle farby pozadia pre porovnanie textu v tychto temach:

Dark
PSPad dark
Monokai

Je to zlozite testovat, lebo farby sa nezmenia hned, je nutny restart programu a opatovne porovnanie, minimalne som nenasiel ziadnu obnovu farieb. Takze je zrejme viac tem, kde su pouzite nespravne farby.

Minimalne tema PSPad dark by sa mohla opravit, ked je to oficialna tema, je to aj najlepsia tmava tema.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Farebne temy

Posted by: pspad | Date: 2020-02-24 06:09 | IP: IP Logged

Souhlasim, neni to intuitivni, protoze to neni dodelane.

Na tu cernou temu se podivam.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Farebne temy

Posted by: Dreamer | Date: 2020-02-24 19:58 | IP: IP Logged

Dakujem, tie tmave temy su pre mna velmi uzitocne a funkcne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Farebne temy

Posted by: AD7 | Date: 2020-02-28 16:47 | IP: IP Logged

Používam takéto nastavenie:

postupne ho vylaďujem... keď narazím na "vizuálny" bug. grinning smiley

Môj konfiguračný súbor: leteckaposta.cz

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Farebne temy

Posted by: pspad | Date: 2020-02-28 17:06 | IP: IP Logged

Co se týká barevných schémat, udělal jsem spoustu oprav.
Některé barvy ve schématu uložené nebyly (textdiff), něco se po načtení tématu nenačetlo - třeba nastavení programu / barvy.
To vše bude v dalším buildu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Farebne temy

Posted by: AD7 | Date: 2020-02-28 23:13 | IP: IP Logged

Díky. Hlavne to porovnanie je stále pozadu...

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR