You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > český slovník spellcheck

český slovník spellcheck

Goto Page: 1 2 Next

#1 český slovník spellcheck

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-25 18:41 | IP: IP Logged

Prosím o odkaz kde najdu vyexportovaný slovník PSAPadu pro kontrolu pravopisu? Může být i anglický, nejlépe data bez diakritiky. Potřebuju to použít k vygenerování náhodných emailových adres za účelem testování. Hledal jsem na netu a nemohu najít to staré vlákno, kde jsem se na to v minulosti ptal. Našel jsem jen nějaký soubor czech-user-7z na ulozto.cz z roku 2012 ke zpracování (leč jsem nepochopil co jste na tom chtěl gramaticky zpracovat a to by mě taky zajímalo - vypoužíváte v PSPadu nějak ohýbání slov a morfologii?).

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: český slovník spellcheck

Posted by: pspad | Date: 2019-10-25 18:44 | IP: IP Logged

Dobrý den

PSPad používá hrubou sílu, takže slovník obsahuje všechny tvary. Tento slovník je ke stažení na stránkách PSpadu, jsou tam i ostatní jazyky.
Slovník pouze základních tvarů slov nemám. Navíc český slovník bude s diakritikou a to e-mailum moc svědčit nebude.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: český slovník spellcheck

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-25 19:36 | IP: IP Logged

To nevadí, je to jen na test databáze, ne na odesílání internetem.

PS: Nějak to na tom pspad.com nemohu najít. V jakým jazyce je napsaný PSPad, koukám, že jste programoval i v Delphi?

Edited 1 time(s). Last edit at 2019-10-25 19:44 by 4ever.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: český slovník spellcheck

Posted by: 4ever | Date: 2019-10-26 14:29 | IP: IP Logged

Tak jsem to už našel. Ono je to tam na té stránce tak blbě skryté pod programem PSPAd dole. Nebylo by lepší tomu dát samostatnou stránku a položku v menu? Snadněji by se to našlo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: český slovník spellcheck

Posted by: Vany | Date: 2019-11-04 08:58 | IP: IP Logged

to by určitě bylo, pokud se se zájmem o spellchecker ozve víc jedinců za rok winking smiley

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: český slovník spellcheck

Posted by: miracle.flame | Date: 2019-12-18 08:12 | IP: IP Logged

Ja zdechnem! Tak ono vy čakáte, že ľudia sa vám tu budú masovo registorvať, aby sa jeden za druhým vypytovali jak diliny, či náhodou niekde nie je skryté niečo, čo by s v roku 2019 automaticky malo byť úplne jasne viditeľné a dostupné? To fakt?

No tak to si ma započítajte (aj do roku 2019 aj následne potom aj pre rok 2020, prosím, lebo jaksi nechápem, prečo by mala mať takáto otázka ročnú expiráciu), lebo ja som jeden z MÁLA ľudí, čo sa unúva takto niekde niekomu vykričať do ksychtu... Toto som vážne nezažil! "...Až sa začnú ľudia ozývať..." lebo to sa úplne bežne deje u záležitostí tohto typu...?
ŽASNEM!!!

Keď už sme pri tom, prišiel som sem hlavne kvôli tomu, že doplňovanie diakritiky do textu cez menu Úpravy - Špeciálne konvertory - Doplň diakritiku nerobí absolútne nič. Asi je potrebné, aby si každý sem človek osobitne a aspoň raz ročne prišiel vypýtať návod na použitie niečoho, čo zjavne nedokáže fungovať intuitívne.

Ani neviem, čo viac dodať... jednoducho sa cítim ako na inej planéte, pardon, je to na mňa moc.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: český slovník spellcheck

Posted by: pspad | Date: 2019-12-18 08:25 | IP: IP Logged

Já zase žasnu, když v roce 2019 čtu takový názor.
Nečekám, že se tu budou lidi masově registrovat, stačí poslat mail s dotazem, stejně jako to už spousta slušných lidí udělala.

Na doplnění diakritiky je třeba mít v PSPadu rozbalený český slovník, aby to program měl odkud doplnit a je třeba jej mít vybraný v nastavení kontroly pravopisu.

Kromě programových úprav se drbu i s helpem. Stačí zabrousit do kapitoly popis menu / Úpravy a tam si to o doplnění diakritiky přečíst. Ale to bych možná chtěl hodně...

Jinak to není 100%, je to jen taková pomůcka. To jen abych se vyhnul dalším připomínkám, že to funguje blbě.

Edited 2 time(s). Last edit at 2019-12-18 08:28 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: český slovník spellcheck

Posted by: Vany | Date: 2020-01-06 08:27 | IP: IP Logged

mám obavu, že takových flameů od mileniálů bude přibývat, jsou zvyklí mít všechno naservírované pod nos a něco nedej bože sami hledat nebo nad tím víc přemýšlet, to se nenosí...

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: český slovník spellcheck

Posted by: miracle.flame | Date: 2020-01-19 13:08 | IP: IP Logged

Som GenX a takto píšem, lebo s generalizovaním amerického millenializmu, čo nemá nič spoločné s neamerickými kultúrami na celý svet, tak nejako spoločnosť umlčala práve ľudí, ktorí by mali dávať úprimný a konštruktívny feedback bez osobných útokov a urážok (aj keby len hodne úbohým poukazovaním na vek) tak, ako to v ich veku odjakživa robili generácie po tichej generácii.

Ak sa niečie ego cíti dotknuté, tak to bude asi rozmaznané dobou, kde sa už takýto feedback úprimného až pocitového vyjadrenia názoru nenosí a pozerá sa naň s pohŕdaním, aj keď práve ten dostal civilizáciu do prepracovaného a *prístupného* stavu, tak ako je plno prepracovaného *prístupného* softwaru (viď kolega notepad++), tam som vždy všetko objavil/pochopil/fungovalo na šupu. A v návode som našiel vždy, čo som potreboval bez toho, aby som musel kvôli trivialite niekomu písať, kto ma bude presviedčať, že v návode to je úplne nájditeľné a úplne jasné.

A hlavne to od podlahy dáva ohromný zmysel, že nejaká dostupná funkcionalita vlastne bez akejkoľvek odozvy nefunguje a je potrebné ísť na webstránku pátrať po niečom ukrytom, na čo už dávno niekto upozorňoval - len tomu zrejme nedal ten úprimný otvorený nádych, aby sa vyjadril pravými menami a niekto to naozaj pochopil.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: český slovník spellcheck

Posted by: pspad | Date: 2020-01-19 14:41 | IP: IP Logged

Obdivuju lidi, kteří dokáží na popsat stránku a napsat úplné ho..no a ještě stylem, že to nikdo nepochopí.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR