You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > nelze procházet složkami FTP

nelze procházet složkami FTP

Goto Page: 1 2 Next

#1 nelze procházet složkami FTP

Posted by: -JD- | Date: 2015-11-22 18:27 | IP: IP Logged

Zdravím,
PSPad normálně používám pro úpravu souborů přímo přes FTP. Teď se mi ale stalo, že na serveru ftp.gransy.com po připojení přes FTP účet nelze procházet složky, ani, když si dám přímo konkrétní složku jako root, nelze otevřít soubor. V total commanderu mi přístup FTP normálně jde. Ale v PSPadu jsou všechny složky i soubory s bílou ikonou (jako když žádná není) a nejde s nima dělat nic. Nevíte, kde by mohl být problém?

WIN 10
PSPad 4.6.0 (2700)

Díky
Jirka

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: pspad | Date: 2015-11-22 18:50 | IP: IP Logged

Jaká verze PSpadu? Nefunguje to i v posledni verzi 4.6.0?
V FTP klientovi PSPadu je nebo neni zaskrtnut stary zpusob vypisu souboru?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: -JD- | Date: 2015-11-22 19:02 | IP: IP Logged

Verzi jsem napsal v příspěvku, takže ano, je to poslední verze 4.6.0. Pokud zaškrtnu starý režim, tak sice složky procházet již můžu, ale pokud se pokusím otevřít nějaký soubor, tak to zahlásí: "Cannot create directory ...". PSPad spouštím jako správce, navíc, jak jsem říkal, používám jej i na jiných FTP a tam mi jede, takže problém s právy to není...

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: pspad | Date: 2015-11-22 19:26 | IP: IP Logged

PSPad neni treba spoustet jako spravce. Pokud to tak musite delat, je to tim, ze byl spatne nainstalovan. Nainstaloval jste jej jako prenosou verzi do program files, i kdyz je v instalatoru psano, ze se to delat nema.
Programy tam nemaji pristup na zapis.
Spustte jej jako spravce, jdete do nastaveni programu ú Integrace do systemu a zaskrtnete viceuzivatelske prostredi. Pak se konfiguracniu soubory budou ukladat do profilu misto do program files.

Odstaneni problemu s otevrenim souboru je zpusobeno tim, ze mate nastavenu nejakou divnou cestu v nastaveni programu / Zalohovani / adresar pro FTP. Bud to pole nechte volne, pak se pouzije temp nebo tam zadejte nejakou existujici cestu.

Zajimal by mne vypis toho FTP s vypnutou volbou stareho formatu vypisu. Ten server bude pouzivat nejake nastandardni formatovani, i kdyz MLSD by mel byt standard.
Jak na to?
vypnete stary seznam souboru
Zobrazte FTP log (Ctrl+L)
Pripojete se k serveru a jdete do nejake slozky se soubory
V FTP logu stisknete na leve strane tlacitko list
Poslete mi log do mailu: support@...

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: -JD- | Date: 2015-11-22 22:01 | IP: IP Logged

Zaslal jsem výpis z logu.
Nemám portable verzi a podotýkám, že to na serveru, třeba na Endoře funguje normálně. V nastavení jsem neměl vyplněn žádnou cestu pro ftp. A pspad za normálních okolností spouštím normálně, tedy ne jako správce a funguje to.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: pspad | Date: 2015-11-23 04:47 | IP: IP Logged

Výsledkem MLSD prikazu je tohle:

Quote:
.
..
www
old

Takze ten server MLSD prikaz neumi, presto ze tvrdi, ze ano a vraci spatne informace. Takto to rozhodne vypadat nema.

Zkousel jste si nastavit ten adresar pro zalohovani FTP, jak jsem psal v prispevku? Pomohlo to pro otevirani souboru?

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: -JD- | Date: 2015-11-23 07:08 | IP: IP Logged

Takže pokud nastavím ten dočasný adresář pro FTP a nastavím starý režim procházení, pak se soubor otevře bez problémů. Zajímavý to server, rozhodně děkuji za rady!smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: pspad | Date: 2015-11-23 07:33 | IP: IP Logged

MLSD příkaz je pokus o standardizaci vystupu seznamu souboru z FTP serveru. Dosud si to totiz kazdy server formatoval sam jak ho to napadlo a FTP klienti se s tim museli vyrovnat.
Vas server tvrdi, ze MLSD podporuje, ale vysledek tomu neodpovida.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: Wikman | Date: 2019-12-28 09:51 | IP: IP Logged

Zdravím,

mám takový asi divný dotaz, který tak nějak koresponduje s debatou výše.Postupuju podle tutoriálu a snažím se udělat si jednoduchž cms jen na fotky a články > je potřeba vytvořit admin sekci s "admin" adresářem.

V PSPadu tedy vytvořím složku //redsys/admin a v ní vytvořím index.php/login.php, ale index nejde otevřít ( cannot create directory in "..\temp\PSPad\.."

Snaha o řešení byla v čtení tohoto vlákna(i jiných), ale vzhledem k tomu, že PSPad mi funguje na sto procent vždy, když jej využívám, je s podivem, že při snaze o otevření souboru ve složce admin se objeví tahle chybová hláška...

..jenže!

Pokud adresář "admin" přejmenuju na "administrace" je rázem po problému, soubor index.php jde otevřít, zapisovat i ukládat.

Jen se zeptám, je to způsobené nastavením serveru (webzdarma), nebo je to v PSPadu ?

p.s.:"Doufám, že tenhle postřeh někomu pomůže."

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: nelze procházet složkami FTP

Posted by: pspad | Date: 2019-12-28 09:58 | IP: IP Logged

Tohle je dotaz na WebZdarma. PSPadu je jedno, jak se slozka jmenuje

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR