You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Duplikování řádku - změna chování textového kurzoru

Duplikování řádku - změna chování textového kurzoru

#1 Duplikování řádku - změna chování textového kurzoru

Posted by: Zdeny | Date: 2019-12-20 21:53 | IP: IP Logged

Dobrý večer všem,

na duplikování řádku (Úpravy -> Operace s řádky -> Kopírovat řádek) jsem si nastavil klávesovou zkratku CTRL+D.

Když se rozhodnu duplikovat řádek, udělám to proto, abych nemusel zdlouhavě celý současný řádek označit, kopírovat a vložit. Duplikaci v naprosté většině případů dělám proto, že chci s nově vloženým řádkem ihned pracovat (obvykle jej nějak částečně modifikovat).

Mám proto dva návrhy na změnu chování této featury.

Na řádku mám například 10 znaků a textový kurzor je na páté pozici. Aktuálně se PSPad chová tak, že řádek, na kterém je textový kurzor, celý zkopíruje a vloží pod daný řádek a textový kurzor vloží na konec původního řádku.

1) Bylo by prosím možné, aby textový kurzor zůstal ideálně na pozici, na které byl před zahájením duplikace? (například na té páté pozici, ne na konci řádku)

2) A ideálně, aby se textový kurzor přesunul zrovna na ten nově vložený řádek? (jak jsem psal, duplikuji proto, že s daným řádkem chci obvykle zrovna začít pracovat...)

Díky moc!

Edited 1 time(s). Last edit at 2019-12-20 21:53 by Zdeny.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Duplikování řádku - změna chování textového kurzoru

Posted by: pspad | Date: 2019-12-21 09:52 | IP: IP Logged

To není problém. Upravil jsem to.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Duplikování řádku - změna chování textového kurzoru

Posted by: Zdeny | Date: 2019-12-21 12:57 | IP: IP Logged

Tak je asi přece jenom něco pravdy na tom, že se o Vánocích plní všechna tajná přání smiling smiley

Super, moc děkuji smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR